New York Times: 2 sędziów federalnych nalega, aby Eileen Cannon wycofała się ze sprawy Trumpa

Lothara Speera

Sędzia Eileen Cannon w sądzie 14 marca 2024 r.CNN

Dwóch sędziów federalnych z południowej Florydy wezwało sędzię okręgową Eileen Cannon, aby wstrzymała się od nadzorowania sprawy karnej przeciwko byłemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi, kiedy po raz pierwszy w 2023 r. umorzy sprawę dotyczącą dokumentów niejawnych. Raport „New York Timesa”.

Sędziowie, wśród których była sędzia naczelna okręgu Cecilia M. Altonaga zalecił, aby Cannon odmówił nadzorowania sprawy wniesionej przez specjalnego obrońcę Jacka Smitha i zamiast tego pozwolił innemu sędziemu zająć się tą sprawą – napisał „Los Angeles Times”. Rozmowy.

Cannon w dalszym ciągu nadzoruje sprawę, w której odnotowano kilka opóźnień i która nie ma jeszcze rozprawy.

Izby Altonagi odmówiły komentarza w sprawie raportu dla CNN. „The Times” nie zidentyfikował drugiego sędziego, który rzekomo skontaktował się z Cannonem.

Zanim Cannonowi powierzono głośną sprawę karną, spotkał się już z publiczną reakcją – i poważnym uchyleniem decyzji sądu apelacyjnego – w związku z prowadzeniem sprawy wniesionej przez Trumpa kwestionującego przeszukanie jego Mar-a-Lago przez FBI. dom. W sierpniu 2022 roku agenci znaleźli setki poufnych dokumentów porozrzucanych po nieruchomości.

Od tego czasu Cannon wielokrotnie podnosił brwi wśród prawników ze względu na swoje podejście. Krytycy sędziego twierdzą, że spowolnił on postępowanie i sprawił, że przesłuchanie przedwyborcze stało się w zasadzie niedostępne.

Byli prawnicy Cannona powiedzieli CNN, że pozwolił, aby nieistotne kwestie prawne odwracały uwagę od ważnych kwestii – w tym od długotrwałego wniosku byłego prezydenta o unieważnienie nominacji specjalnego prokuratora Jacka Smitha. nadchodzące dni

Prawnicy, którzy rozmawiali z CNN, zgłosili podejście zerowej tolerancji do wszelkich usterek technicznych w dokumentach i walkę z zarządzaniem aktami, która sprawia, że ​​spory przedprocesowe, o których inni sędziowie decydują w ciągu tygodni, pozostają nierozwiązane przez miesiące.

READ  USMNT kontra Wynik Salwadoru: gol Antonee Robinsona oznacza kolejną skromną wygraną dla drużyny Gregga Berhaltera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *