Nic nie wskazuje na to, że Putin przerwał swoją „drogę na wojnę”: były ambasador USA

Nic nie wskazuje na to, że prezydent Rosji Prezydent Rosji Władimir Putin Były ambasador USA w Rosji powiedział, że agresja na Ukrainę zatrzyma agresję na Ukrainę pomimo niedawnych rozmów ze światowymi przywódcami.

„Nic nie wskazuje na to, że Putin zatrzymał swój marsz ku wojnie, swoje przygotowania do wojny” – powiedział Michael McFaul, który jest obecnie dyrektorem Instytutu Studiów Międzynarodowych Freemana Spogli.

„Wszystko wskazuje na to, że nadal buduje swoje siły na każdej granicy i od strony wody przeciwko Ukrainie” – powiedział CNBC. „Squawk Box Azja” w poniedziałek.

Siły rosyjskie gromadzą się wzdłuż granicy kraju z Ukrainą od kilku miesięcy, budząc obawy, że Moskwa może zaatakować Ukrainę w ramach powtórki aneksji Krymu z 2014 r. Rosja zaprzeczyła tym zarzutom.

Jake Sullivan, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu, powiedział w niedzielę Kreml w ostatnich dniach przyspieszył rozbudowę militarną.

Stany Zjednoczone wcześniej powiedziały Rosja może sfabrykować atak ze strony Ukrainy jako pretekst do inwazji na sąsiada.

McFaul powiedział, że ataki pod fałszywą flagą były „dobrą taktyką” ze strony Rosji i nie były niczym nowym. Powiedział, że ostrzeżenia USA są „wiarygodne”, chociaż Moskwa zaprzeczyła tym zarzutom.

„Podziwiam tendencję administracji Bidena do tej sprawy i odtajniania informacji, które zwykle są trudne do odtajnienia” – powiedział. „Sugeruje mi to, że jest to wiarygodne”.

podejrzenie

McFaul powiedział jednak, że nikt nie wie, co będzie dalej w napięciach rosyjsko-ukraińskich ani jak Moskwa zareaguje na sankcje ze strony Stanów Zjednoczonych i Zachodu.

„Nie sądzę, żeby ktokolwiek wiedział. Myślę, że w tej chwili jest dużo niepewności” – powiedział.

Powiedział, że było to częściowo spowodowane „izolacją” rosyjskiego przywódcy.

„Putin jest bardzo powściągliwy, nawet w swoim kraju. Rzadko rozmawia z doradcami”, powiedział McFaul, dodając: „Nie mamy zbyt wiele szczerości w tym, co myśli”.

Amanda Macias z CNBC przyczyniła się do powstania tego raportu.

READ  Brexit złamał podstawy gospodarcze Wielkiej Brytanii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *