„Nie jestem tutaj, aby zająć drugie miejsce” – Verstappen prosi Red Bulla o rozwiązanie problemów z niezawodnością nękających zespół w Jeddah

Max Verstappen mógł być zadowolony ze swojego występu podczas Grand Prix w Arabii Saudyjskiej w niedzielę, ale dwukrotny mistrz świata nie był zadowolony po zajęciu drugiego miejsca i wezwał Red Bulla do rozwiązania problemów z niezawodnością, które wpłynęły na weekend w Dżuddzie.

Problem z wałem napędowym znokautował Verstappena w Q2 w kwalifikacjach, co spowodowało, że rozpoczął wyścig na 15. miejscu. Podczas gdy holenderski kierowca pokonał stawkę i zajął drugie miejsce, około 20 sekund przed George’em Russellem – który zajął trzecie miejsce w tajnym wyniku wyścigu – mimo burzliwego tempa zespołu był pod wrażeniem minionego weekendu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Perez broni Verstappen, aby wygrać Grand Prix Arabii Saudyjskiej, gdy Alonso nie trafia na podium po karze czasowej

Zapytany, jak długo ma nadzieję, że Red Bull utrzyma przewagę nad pozostałymi dziewięcioma zespołami, Verstappen odpowiedział: „Cóż, oczywiście mam nadzieję, że zajmie to dużo czasu. Ale nie chodzi tylko o tempo samochodu, musimy upewnij się, że jesteśmy niezawodni bez żadnych problemów.

„Pierwszy weekend [in Bahrain] To nie było zbyt czyste, tylko z powodu dużego przesunięcia równowagi z testów na wyścigi w weekend i kilku innych rzeczy, które działy się w tle, a teraz znowu po trzech pozytywnych sesjach treningowych, oczywiście, mam problem z kwalifikacją. „

Dodał: „Oczywiście wróciłem na drugie miejsce, co jest dobre, i ogólnie ogólne wrażenie w drużynie, wszyscy są zadowoleni, ale ja osobiście nie jestem zadowolony, ponieważ nie jestem tutaj na drugim miejscu.

Kwalifikacje GP Arabii Saudyjskiej 2023: Max Verstappen poza kwalifikacjami w Q2 po problemie z samochodem w Jeddah

„Zwłaszcza, gdy tak ciężko pracujesz, a także gdy wracasz do fabryki, aby upewnić się, że dotrzesz tutaj w dobrej formie, upewniając się, że wszystko jest na swoim miejscu, a potem musisz wykonać sprint, aby dojść do siebie – co lubię, to znaczy nie masz nic przeciwko temu, ale kiedy walczysz o mistrzostwo, które wydaje się rozgrywać między dwoma samochodami, musimy upewnić się, że oba samochody są niezawodne”.

READ  Wczesne rankingi koszykówki uniwersyteckiej na lata 2024–25

Wyjaśnił: Dlaczego Fernando Alonso otrzymał karę – i stracił swoje setne podium – w Jeddah?

Verstappen został również zapytany, czy wyobrażał sobie drugie miejsce w niedzielnym wyścigu, mówiąc: „Nigdy tak naprawdę o tym nie myślałem, ale realistycznie z samochodem bezpieczeństwa lub bez niego, myślę, że drugie miejsce było tak wysokie, jak to tylko możliwe.

„Na starcie ciężko było przejechać kilka pierwszych okrążeń dla samochodów ze względu na tor uliczny, szybkie zakręty, ściany są tak blisko, że pojawia się efekt tylnego wiatru, a samochód jest wszędzie. .

„Po kilku okrążeniach wszystko zaczęło się nieco uspokajać i mogłem je chwytać jedno po drugim, a tempo było dobre.


Verstappen narzekał na problemy z samochodem pod koniec wyścigu

„Samochód bezpieczeństwa oczywiście pomógł mi trochę wrócić do wyścigu, ale nawet wtedy po restarcie tracisz dużo czasu do Checo [Perez], Na przykład. Tak więc, gdy tylko dostałem się do P2, na torze, na którym nie ma zbyt wielu stopni, była spora przerwa”.

Pod koniec wyścigu Verstappen ponownie narzekał na podejrzenie problemu z wałem napędowym w swoim samochodzie i chociaż zespół powiedział, że nie widzi problemu, to wystarczyło, aby przestał ścigać Pereza o zwycięstwo.

Fakty i statystyki: Perez po raz pierwszy prowadzi Red Bull 1-2

„Próbowałem trochę zmniejszyć lukę, ale w pewnym momencie wyczułem wibracje na wale napędowym z tyłu” – powiedział Verstappen. „Zespół nic nie widział, ale jestem prawie pewien, że coś dziwnego dzieje się z równowagą, odkąd zaczęły pojawiać się wibracje.

„W pewnym momencie zrobiłem obliczenia; nie zamknąłbym tej przewagi do mety, mając tylko 10 okrążeń do końca, więc myślę, że w pewnym momencie ważne jest, aby po prostu usiąść na sekundę i nie mieć problemu z samochodem. „

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *