Nie obwiniajcie SpaceX za tę rakietę na kursie kolizyjnym z Księżycem

Zeszłego stycznia, Powiedział, że górny stopień rakiety SpaceX Falcon 9 uderzy w księżyc na początku marca. Jak można się było spodziewać, oczekiwanie wywołało falę Wiele z nich krytykuje Elona Muska i jego prywatną firmę kosmiczną. W końcu wydarzenie będzie Rzadki błąd dla SpaceX.

Ale okazuje się, że Elon i jego kohorty nie stracą twarzy. Zamiast tego los prawdopodobnie spotka Chiny. To dlatego, że Gray mówi teraz, że popełnił błąd w początkowej identyfikacji kawałka kosmicznego śmiecia, który on i inni astronomowie nazwali. WE0913A w 2015 r..

Kiedy Gray i jego koledzy po raz pierwszy odkryli obiekt, kilka wskazówek skłoniło ich do przypuszczenia, że ​​jest to drugi etap rakiety Falcon 9, która niosła Narodową Administrację Oceaniczną i Atmosferyczną. Satelita na głębokiej orbicie w tym samym roku. Identyfikacja obiektu mogła nie zostać ogłoszona w mediach głównego nurtu, gdyby astronomowie nie odkryli później, że ma nastąpić kolizja z Księżycem.

Szary powiedział w Opublikowano w sobotę, który został zauważony . „Miałem bardzo dobre poszlaki do identyfikacji, ale nic rozstrzygającego” – dodał Gray. „To wcale nie było niezwykłe. Identyfikacja wysoko latających śmieci kosmicznych często wymaga trochę pracy dochodzeniowej, a czasami nigdy nie znajdujemy identyfikatora małych śmieci kosmicznych”.

Moglibyśmy nigdy nie poznać rzeczywistej tożsamości wraku, gdyby nie inżynier z NASA Jet Propulsion Laboratory . Zadzwoń do Graya w sobotę, aby zapytać o identyfikację. Według Georgini, system Horyzonty NASA, a Może oszacować położenie i orbitę prawie pół miliona ciał niebieskich w naszym Układzie Słonecznym, pokazując, że trajektoria sondy DSCOVR nigdy nie zbliżyła się do Księżyca. W związku z tym byłoby niezwykłe, gdyby drugi stopień zboczył z kursu i zderzył się z satelitą. E-mail Georginy Gray skłonił go do ponownego przeanalizowania danych, których użył do wstępnej identyfikacji.

Gray mówi teraz, że jest całkiem pewien, że rakieta, która ma uderzyć w księżyc, należy do Chin. W październiku 2014 r. krajowa agencja kosmiczna uruchomiła swój Chang’e 5-T1 Misja na rakiecie Long March 3C. Po zrekonstruowaniu prawdopodobnej ścieżki tej misji odkryto, że Long March 3C najlepiej nadaje się dla tajemniczego obiektu, który ma zderzyć się z naturalnym satelitą Ziemi. „Ponowny start na orbicie w celu wystrzelenia chińskiego statku kosmicznego jest bardzo logiczny” – powiedział. . „Kończy się to orbitą przechodzącą przez Księżyc w czasie po wystrzeleniu”.

READ  Magia molekularna — naukowcy opracowują lekki, dwuwymiarowy materiał, który jest mocniejszy niż stal

Gray poszedł powiedzieć krawędź ten który Odcinki takie jak ten podkreślają potrzebę uzyskania większej ilości informacji na temat dopalaczy rakietowych podróżujących w kosmos. „Jedynymi ludźmi, których znam, którzy zwracają uwagę na te stare dopalacze rakietowe, jest społeczność śledząca asteroidy” – powiedział. „Tego rodzaju rzeczy byłyby o wiele łatwiejsze, gdyby ludzie wystrzeliwali statek kosmiczny – gdyby istniało jakieś środowisko regulacyjne, w którym musieliby coś zgłosić”.

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *