„Nie ufam jeszcze temu rynkowi”, biorąc pod uwagę niepewność między Rosją, Ukrainą i Fed

CNBC Jim Cramer Powiedział we wtorek, że giełda może mieć „jeszcze dwa dni tej niepewności”, dopóki nie stanie się jasne, czy Rosja dokona inwazji na Ukrainę, czy też Moskwa przestanie uznawać niepodległość Ługańska i Doniecka, dwóch odrębnych tam regionów.

„Rynek potrzebuje więcej wyprzedaży, ponieważ to nie tylko Rosja, to Rezerwa Federalna. Więc musimy stąpać ostrożnie”. „szalone pieniądze” powiedział gospodarz.

„Nie ufam temu rynkowi, ponieważ za każdym razem, gdy myślimy, że wydarzy się coś dobrego, Putin wyciąga spod nas dywanik. Nie wiem, dlaczego tym razem będzie inaczej” – powiedział Kramer. „rechot pudełko” Przed wtorkowym otwarciem na Wall Street.

Kiedy Cramer przemawiał, kontrakty terminowe na akcje w USA były dalekie od nocnych minimów, ponieważ światowi przywódcy zaczęli wywierać większą presję na rosyjskiego prezydenta. Prezydent Rosji Władimir Putin ekonomicznie, aby powstrzymać ataki na Ukrainę.

  • Wielka Brytania we wtorek ogłosić Ukierunkowane sankcje na pięć rosyjskich banków i trzech zamożnych ludzi.
  • Dzień po rzadko spotykanym nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ, Stany Zjednoczone spodziewają się we wtorek ogłosić więcej sankcji wymierzonych w Rosję.
  • Niemcy poinformowały we wtorek, że wstrzymają certyfikację gazociągu Nord Stream 2, który ma sprowadzać gaz ziemny z Rosji bezpośrednio do Europy.

Kramer powiedział, że wierzy, że Putin zrobi, co zechce, i nie zostanie dotknięty represyjnymi środkami ekonomicznymi: „Myślę, że to użądlenia pszczół”.

Akcje spadły we wtorek, z Średnia przemysłowa Dow Jones Krótko po otwarciu spadł o około 300 pipsów, nieco słabiej niż to, co kontrakty terminowe wskazywały późnym rankiem.

Biorąc pod uwagę to tło, Kramer nie był jeszcze gotowy, aby dać wszystko jasne na rynku. Mówił o rosyjskim kryzysie io jego agresywności Rezerwa Federalna Może być w walce z inflacją.

READ  Liz Truss spotyka się z gniewem ze strony prawodawców, gdy nastroje w brytyjskiej partii rządzącej pogarszają się

Rynek spodziewa się siedmiu podwyżek stóp Fed w tym roku, począwszy od przyszłego miesiąca.

otwórz konto teraz Aby Klub Inwestycyjny CNBC śledził każdy ruch Jima Cramera na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *