Niedźwiedź atakuje i poważnie rani 21-letniego plantatora drzew w Kanadzie

21-letnia kobieta, która sadziła drzewa, została poważnie ranna przez niedźwiedzia w zachodniej Kanadzie, co władze określiły jako „atak obronny”.

Atak miał miejsce krótko po godzinie 15:00 w czwartek w pobliżu Bearhole Lake Provincial Park na obrzeżach Tumbler Ridge, małego miasteczka w północno-wschodniej Kolumbii Brytyjskiej. Nowe wydanie Z Oddziału Konserwatorskiego w woj.

„Niedźwiedź początkowo wybuchł, a ofiara wycofała się na pobliską drogę, gdzie została zaatakowana przez niedźwiedzia” – poinformowały władze.

Agencja powiedziała, że ​​niedźwiedź w końcu uciekł, a do kobiety przyszedł kolega, aby jej pomóc i poprosić o pomoc.

Według prowincjonalnego departamentu ochrony przyrody, kobieta została poważnie ranna w ataku niedźwiedzia w Kolumbii Brytyjskiej.

Służba oficera ds. Ochrony Kolumbii Brytyjskiej


Ofiara została przetransportowana helikopterem do szpitala w Prince George, a władze poinformowały, że jej stan jest teraz stabilny.

Funkcjonariusze ochrony przyrody, którzy przybyli na miejsce, stwierdzili, że w okolicy były niedźwiedzie, ale żadnego nie zauważyli. Urzędnicy twierdzą, że nie mają rozstrzygających dowodów, ale uważają, że niedźwiedź grizzly zaatakował kobietę.

według Statystyka Według danych Departamentu Środowiska, Gruntów i Parków BC, w prowincji żyje około 120 000-160 000 czarnych niedźwiedzi – mniej więcej jeden niedźwiedź na każde siedem kilometrów kwadratowych. Liczebność niedźwiedzi grizzly w powiecie, którą szacuje się na 10 000 do 13 000, jest klasyfikowana jako zagrożona.

Ministerstwo stwierdziło, że konflikty niedźwiedzi między ludźmi są uważane za „stosunkowo rzadkie”, chyba że zwierzęta są przestraszone lub chronią swoje młode lub jedzenie.

Jednak w październiku zeszłego roku „rzadki drapieżny atak” czarnego niedźwiedzia spowodował obrażenia trzech osób, w tym dwóch poważnych, na CBC. wspomniany. Atak ten miał również miejsce w północno-wschodniej Kolumbii Brytyjskiej, na obrzeżach miasta Dawson Creek.

Od 2019 roku wezwania do ataków drapieżnych niedźwiedzi grizzly podwoiły się, a w niektórych przypadkach potroiły Według statystyk Został zwolniony przez powiat. Według statystyk w latach 2018-2019 było 11 wezwań w sprawie ataków drapieżnych niedźwiedzi grizzly, a w kolejnym roku 36 wezwań w sprawie ataków. Według stanu na kwiecień 2023 r. – najnowsze opublikowane statystyki miesięczne – było 29 wezwań w sprawie ataków.

W piątek urzędnicy wezwali społeczeństwo do „podjęcia środków ostrożności w przypadku spotkań z dziką przyrodą, które obejmują noszenie sprayu na niedźwiedzie, podróżowanie w grupach i upewnienie się, że zwierzęta domowe są skrępowane”.

READ  Kim z Korei Północnej domaga się więcej ziemi uprawnej, aby zwiększyć produkcję żywności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *