Niemcy rejestrują ponad 27 000 uchodźców z Ukrainy

Rosyjski kierowca Nikita Mazepin podczas testu F1 23 lutego w Barcelonie w Hiszpanii. (Mark Thompson/Getty Images)

Zespół Haas Formuły 1 ma skończone Zespół ogłosił w sobotę kontrakt rosyjskiego kierowcy Nikity Mazepina i jego głównego sponsora, rosyjskiego giganta chemicznego Uralkali, w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę.

„Haas F1 Team zdecydował się rozwiązać ze skutkiem natychmiastowym partnerstwo o tytuł Uralkali oraz umowę kierowcy z Nikitą Mazepin” – powiedział zespół w oświadczeniu. „Podobnie jak reszta społeczności Formuły 1, zespół jest zszokowany i zasmucony inwazją na Ukrainę i życzy szybkiego i pokojowego zakończenia konfliktu”.

Oczekuje się, że nowy kierowca zostanie nazwany w przyszłym tygodniu.

Wtorek, Międzynarodowa Federacja Samochodowa powiedziała: Aby rosyjscy i białoruscy kierowcy mogli kontynuować wyścig, ale tylko pod neutralną „flagą FIA” i bez umieszczania jakichkolwiek rosyjskich/białoruskich symboli, kolorów lub flag na umundurowaniu, wyposażeniu i pojeździe „do odwołania”. Przepis ten dotyczy również zawodników i poszczególnych osób funkcyjnych.

Mazepin ćwierkanie Jest „bardzo rozczarowany”, że jego umowa została rozwiązana.

Chociaż rozumiem trudności, orzeczenie FIA, jak również moje ciągłe pragnienie zaakceptowania proponowanych warunków w celu kontynuacji, zostały zignorowane i nie przeprowadzono żadnego procesu w tym jednostronnym posunięciu.”

„Tym, którzy próbowali zrozumieć, moje wieczne podziękowania. Cieszę się z mojego czasu w Formule 1 i mam szczerą nadzieję, że będziemy mogli wrócić do siebie w lepszych czasach. Będę miał więcej do powiedzenia w nadchodzących dniach”.

CNN zwrócił się do zespołu Haas o komentarz.

Formuła jeden rozwiązał umowę Z awansem Grand Prix Rosji w czwartek, co oznacza, że ​​Rosja nie będzie już miała wyścigu w przyszłości.

Sezon 2022 F1 rozpoczyna się 20 marca w Bahrajnie.

Przeczytaj więcej tutaj:

To są sporty, z których Rosja została zawieszona

READ  Ropa w USA zyskuje na wartości, a ropa Brent rekompensuje straty produkcyjne spowodowane plotkami OPEC+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *