Podobnie jak Mariupol, Rosja i Ukraina zgodziły się na zawieszenie broni, aby umożliwić ludziom opuszczenie Wołnowa

Widok pokazuje budynek mieszkalny, który według miejscowych został uszkodzony podczas ostatniego ostrzału 26 lutego 2022 r. w Mariupolu na Ukrainie.

Nikołaj Riabczenko | Reuters

Rosja i Ukraina zgodziły się na tymczasowe zawieszenie broni na Ukrainie, aby umożliwić cywilom opuszczenie miast Mariupol i Wołnowa.

Oczekiwano, że zawieszenie broni rozpocznie się o godzinie 10.00 (2 nad ranem czasu wschodniego) w sobotę czasu moskiewskiego.

Ukraiński urzędnik napisał na Twitterze, że przygotowywane są „korytarze humanitarne”.

„W Mariupolu i Wołnowoce przygotowywane są do otwarcia korytarze humanitarne do ewakuacji i formowane są kolumny dla ewakuowanych. Mężczyzna, który w tym tygodniu brał udział w rozmowach z rosyjskimi urzędnikami, powiedział na Twitterze.

Mariupol i Volnovoka toczyły jedne z najbardziej intensywnych walk w ostatnich dniach na Ukrainie.

Ich położenie – w południowo-wschodnim krańcu Ukrainy, w pobliżu granicy z Rosją i Krymem – czyni z nich strategiczne cele dla Moskwy. Jeśli wpadną w ręce Rosji, jej wojska mogą dołączyć do tych na Krymie na Półwyspie Moskiewskim, zdobytym na Ukrainie w 2014 roku.

Mariupol to miasto portowe nad Morzem Azowskim.

W Doniecku, jednym z dwóch ukraińskich regionów prezydenta Rosji Władimira Putina, znajdują się dwa miasta. Uznany niezależnie przez rząd Krótko przed tym, jak jego siły zaatakowały Ukrainę.

czwartek Donosi BBC Mieszkańcy moskiewskiego Mariupola zaczęli uciekać z miasta, ale mieszkańcy powiedzieli, że nie mogą się ruszać, ponieważ nie doszło do załamania ostrzału.

Podziemna sytuacja na Ukrainie jest bardzo zmienna, a weryfikacja kont osobistych jest trudna lub niemożliwa.

To ważna wiadomość, która zostanie wkrótce zaktualizowana.

READ  Los Angeles Unified School District osiągnął porozumienie w negocjacjach ze swoim związkiem zawodowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *