Nigel Farage kwestionuje rasistowskie obelgi zawodnika

podpis wideo, Farage został zapytany, jak radzi sobie z rasizmem w brytyjskiej Partii Reform

  • autor, Kate Whannell
  • Rola, Reporter polityczny

Lider brytyjskich reform Nigel Farage powtórzył, że materiał filmowy przedstawiający rasistowskie komentarze najwyraźniej poczynione przez jednego z działaczy jego partii był „ustawiony”.

Johnson spotkał się z gniewnymi pytaniami ze strony publiczności tury pytań BBC podczas transmisji nadawanej przez Channel 4, w której Andrew Parker, brytyjski działacz na rzecz reform, używał rasistowskiego określenia na temat premiera Rishiego Sunaka.

Farage określił te komentarze jako „tyradę dawnych znęcań się”, ale zasugerował, że mężczyzna mógł otrzymać zapłatę.

W odpowiedzi na inne uwagi kandydatów brytyjskiej Partii Reform Farage oświadczył, że „nie chce mieć z nimi nic wspólnego” i dodał, że wycofał swoje poparcie dla nich.

Współprzewodniczący Partii Zielonych Adrian Ramsay w rozmowie z Farage w tym samym programie potępił komentarze Parkera jako „przerażające” i stwierdził, że „wyraźnie przypominają one przyszłość, do której możemy zmierzać, jeśli ludzie poprą reformę systemu wyborczego”.

Zapytany o uwagi niektórych jego kandydatów, odpowiedział, że zastrzeżenia zostaną należycie zbadane.

Ostrzeżenie: ta historia zawiera język, który może być obraźliwy

Powiedział, że jego córki „musiały zobaczyć i usłyszeć reformatorów, którzy prowadzili kampanię na rzecz Nigela Farage’a”, używając rasistowskiego języka przeciwko niemu.

Powiedział, że Farage ma „kilka pytań, na które musi odpowiedzieć”.

Oprócz obelg pod adresem premiera, Parker opisywał islam jako „najbardziej obrzydliwą sektę” i sugerował, że rekruci do armii powinni przeprowadzać „szkolenia w zakresie celowania”, strzelając do małych łodzi przewożących nielegalnych imigrantów do Wielkiej Brytanii.

W oświadczeniu Parker oświadczył, że chce „głęboko przeprosić Nigela Farage’a i Partię Reform, jeśli moje osobiste poglądy źle o nich świadczyły i szkodziły ich reputacji, ponieważ nie było to moim zamiarem”.

Policja w Essex oświadczyła, że ​​dokonuje „pilnej oceny” komentarzy zawartych w programie, „w celu ustalenia, czy doszło do przestępstwa”.

Farage powiedział, że zrobił więcej, aby wypędzić skrajną prawicę niż jakakolwiek żyjąca osoba w brytyjskiej polityce.

„Kandydowałem do Brytyjskiej Partii Narodowej ponad dziesięć lat temu powiedziałem ich wyborcom: jeśli to głosowanie w ramach protestu, ale nie popieracie ich rasistowskiego programu, nie głosujcie na nich, głosujcie na mnie, a ja zniszczę. ich.”

Następnie powtórzył twierdzenia, które wysunął wcześniej tego dnia, że ​​Parker był aktorem z alter ego i zasugerował, że jest to „układ polityczny o zdumiewających proporcjach”.

„Ma to na celu nas skrzywdzić i niestety niektórzy w to wierzą”.

Skomentuj zdjęcie, Lider Partii Zielonych Adrian Ramsay potępił komentarze Andrew Parkera jako „przerażające”.

BBC skontaktowało się z Parkerem w sprawie komentarzy Farage’a, ten jednak nie chciał ich komentować.

Channel 4 News stwierdziło, że jest zaangażowane w „rzetelne i bezstronne dziennikarstwo”, dodając, że po raz pierwszy spotkało się z Parkerem w siedzibie brytyjskiej Partii Reform i nie zapłaciło mu żadnych pieniędzy.

Następnie Farage został zapytany o inne uwagi kandydatów brytyjskiej Partii Reform.

Edward Oakenfull, który występuje w Derbyshire Dales, napisał w mediach społecznościowych obraźliwe posty na temat ilorazu inteligencji mieszkańców Afryki Subsaharyjskiej. Ockenful powiedział BBC, że jego komentarze zostały „wyrwane z kontekstu”.

Według doniesień Robert Lomas, kandydat z Barnsley North, powiedział, że czarni powinni „wysiąść”. [their] Leniwe osły” i przestańcie zachowywać się „jak dzikusy”. Komentarze zostały opublikowane przez „The Times” 8 czerwca, przy czym Reform twierdził wówczas, że są to „częściowe cytaty wyrwane z kontekstu” i że potrzebuje więcej czasu na udzielenie odpowiedzi.

Lesley Lilly, która stała w rejonie Southend East i Rochford, według doniesień opisała ludzi przybywających małymi łódkami jako „szumowiny” i dodała: „Mam nadzieję, że wasze rodziny zostaną okradzione, pobite lub zaatakowane”.

Farage oświadczył, że wyparł się wspomnianych kandydatów i dodał: „Nie chcę mieć z nimi nic wspólnego”.

„We wszystkich partiach są ludzie, którzy mówią złe rzeczy i to niewłaściwe” – stwierdził, twierdząc, że jest to częściowo wynikiem konieczności szybkiego znalezienia kandydatów po niespodziewanym wezwaniu premiera do rozpisania wyborów powszechnych w lipcu.

Na stronie internetowej partii nazwisko Lilleya nie jest już wymieniane jako kandydat do reformy Wielkiej Brytanii w okręgu wyborczym, ale wymieniono nazwiska Oakenfulla i Lomasa.

BBC skontaktowało się z Partią Islah, aby potwierdzić, czy partia oficjalnie wycofała swoje poparcie dla trzech kandydatów.

Ale było już za późno, aby uniemożliwić im pojawienie się na karcie do głosowania.

Współprzewodniczący Partii Zielonych, Adrian Ramsay, został także zapytany o komentarze niektórych jego kandydatów w związku z konfliktem w Gazie, w tym jednego, który porównał Hamas do bojowników francuskiego ruchu oporu podczas II wojny światowej.

Ramsay oświadczył, że nie popiera tych poglądów, dodając, że wszelkie wątpliwości „zostaną należycie zbadane właściwymi kanałami w partii” – twierdząc, że kanały te są oddzielone od kierownictwa.

„Niestety, w tych wyborach wszystkie partie miały kandydatów, którzy już nie kandydowali” – powiedział.

READ  Rosyjski poseł w Polsce uderza czerwoną farbą na cmentarzu wojennym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *