Nintendo mówi, że emulator Dolphin na Steamie „szkodzi rozwojowi i ostatecznie hamuje innowacje”

Nintendo wyjaśniło, dlaczego wydało nakaz zaprzestania działalności wobec emulatora Wii i GameCube Dolphin z powodu jego wydania na Steamie, mówiąc, że jego obecność „szkodzi rozwojowi i ostatecznie hamuje innowacje”.

Mówiąc do KotakuRzecznik Nintendo powiedział, że emulator Dolphin wykorzystuje nielegalne praktyki, aby zapewnić dostęp do starszych gier Nintendo.

„Nintendo jest zaangażowane w ochronę ciężkiej pracy i kreatywności inżynierów i programistów gier wideo” – powiedział rzecznik. Ten emulator nielegalnie obchodzi środki bezpieczeństwa Nintendo i uruchamia nielegalne kopie gier.

„Korzystanie z nielegalnych emulatorów lub nielegalnych kopii gier szkodzi rozwojowi i ostatecznie hamuje innowacje. Nintendo szanuje prawa własności intelektualnej innych firm iz kolei oczekuje, że inni zrobią to samo”.

Zespół projektowy Dolphin Emulator ogłosił 27 maja, że ​​wydanie Steam zostało „opóźnione na czas nieokreślony” po otrzymaniu nakazu zaprzestania działalności od Nintendo.

„Valve powiadomiło nas, że Nintendo wydało wniosek o zaprzestanie działalności DMCA przeciwko stronie Dolphin Steam i usunąło Dolphin ze Steam do czasu rozwiązania sprawy” – poinformowała wówczas firma.

Legalność i etyka symulacji gier wideo to regularnie dyskutowany temat w branży, a wynik tej sprawy może ustanowić nowy precedens na przyszłość.

Prezes Xbox, Phil Spencer, uważa tę praktykę za narzędzie do konserwacji, na przykład mówiąc, że ma nadzieję, że pewnego dnia „każdy będzie mógł kupić dowolną grę”.

Ryan Dinsdale jest niezależnym dziennikarzem IGN i brytyjskim redaktorem wiadomości. Cały dzień będzie opowiadał o Wiedźminie.

READ  Nintendo udostępnia nowy utwór muzyczny dla Splatoon 3, ciesz się słuchaniem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *