Nio mówi, że ograniczenia chipów Nvidii im nie zaszkodzą

Chińska firma produkująca samochody elektryczne Nio powiedziała, że ​​nie spodziewa się, że amerykańskie ograniczenia nałożone na Nvidię wpłyną na działalność startupu.

Vcg | Chińska Grupa Optyczna | Obrazy Getty

Li powiedział w środę, że kilka firm w Chinach ma chipy szkoleniowe AI i że Nio ocenia możliwości biznesowe z różnymi firmami.

Powiedział jednak, że ograniczenia w USA nie wpłyną na długoterminową strategię Nio.

W zeszłym tygodniu producent samochodów Geely powiedział, że nie będą objęte nowymi ograniczeniami, Podobnie jak niezależne firmy prowadzące WeRide i Pony.ai.

Przeczytaj więcej o samochodach elektrycznych od CNBC Pro

Na początku tego tygodnia chińska witryna z wiadomościami finansowymi Caixin .wspomniany He Xiaoping, szef startu samochodów elektrycznych ExpingPowiedział, że ograniczenia przyniosą wyzwania dla wszystkich szkoleń dotyczących algorytmów samonapędzających się na platformach przetwarzania w chmurze.

Powiedział jednak, że według raportu firma kupiła wystarczająco dużo zaawansowanych technologicznie produktów, aby zaspokoić popyt w nadchodzących latach. Caixin zacytował wpis He na swoim osobistym koncie WeChat, który jest podobny do prywatnego posta w kanale wiadomości na Facebooku.

Xpeng nie odpowiedział od razu na prośbę CNBC o komentarz.

Arjun Kharpal z CNBC przyczynił się do powstania tego raportu.

READ  Dlaczego raport o zatrudnieniu jest nadal ważny dla inwestorów: Poranna odprawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *