Norm MacDonald mierzy się ze śmiercią, jak tylko może, w tym pośmiertnym specjalnym wydaniu Netflixa

Dzięki uprzejmości Netflix

Nie mieliśmy zobaczyć pliku Norma pośmiertna MacDonald special Który wylądował na Netflix w tym Memorial Day, osiem miesięcy po Dniu Komika Wczesna śmierć po bardzo szczególnej walce z rakiem.

w nic specjalnego, Nakręcony bez publiczności latem 2020 roku MacDonald wygląda na bardziej wychudzonego niż w ostatnich latach. Nosi słuchawki i trzyma pod ręką mikrofon w nieokreślonym pokoju, podczas gdy jednym długim ujęciem dostarcza niedokończony materiał.

Żarty są przerywane sporadycznymi okrzykami psa poza ekranem. Kiedy jego telefon komórkowy dzwoni w połowie kawałka, podnosi go. „Muszę do ciebie oddzwonić, bo wykonuję specjalną pracę”, powiedział przez telefon z uśmieszkiem na twarzy.

Za kamerą stoi wieloletnia partnerka produkcyjna McDonald’s, Laurie Jo Hoekstra, która była jedną z niewielu osób w jego życiu, które wiedziały, że umiera.

„Norm ciężko pracował nad nowym zegarkiem materiału i chciał go zobaczyć” – powiedział Hoekstra w oświadczeniu na temat projektu. „Podczas gdy ta wersja nic specjalnego Pierwotnie nie miał być produktem końcowym, ograniczenia COVID uniemożliwiały filmowanie przed publicznością. Chcemy mieć pewność, że jego fani zobaczą ten super zabawny zegarek. Ten dar zostawił nam wszystkim”.

Zegar jest momentami dość zabawny, a także o wiele mniej dopracowany, niż gdyby McDonald’s miał szansę popracować przed publicznością, a potem nagrać go w niszy. Ale niezwykły kształt daje nam wgląd w jego proces jako komika i jego stan umysłu pod koniec życia.

Norm MacDonald spogląda na SNL: „Myślę, że grają w ręce Trumpa”

Jest trochę niespodziewanie postępowego materiału o reparacjach dla rdzennych Amerykanów, a nawet ruchu #MeToo – szczególnie biorąc pod uwagę Zarzuty, które pojawiły się po jego śmierci— i długie dygresje na takie tematy, jak kanibalizm, z których niewiele innych komiksów mogłoby się wywodzić. Ale jest też bardzo wczesna sekcja, która wyśmiewa ideę bycia transem i z pewnością zrazi niektórych fanów. W ten sam sposób Dave Chappelle I Ricky Gervais W ostatnich miesiącach wywołał kontrowersje w serwisie Netflix.

READ  Syn Sama Rubina, Colby, w porannych wiadomościach KTLA składa wzruszający hołd swojemu ojcu

Ten dowcip, którego kopia pojawiła się również na stronie McDonald’s, kiedy widziałem go na New York Comedy Festival jesienią 2019 roku, skupia się na tym, jak postrzega on dzisiejsze dawne poglądy ojca na seks. Mówi sarkastycznie, że po prostu próbuje pokazać, jak „nienawidził nas wtedy”. Zauważając, że jego ojciec robił „dobre rzeczy”, takie jak walka z Hitlerem w czasie II wojny światowej, powiedział, że miał też „złą stronę”, którą opisał jako „szalony pomysł, że posiadanie kutasa ma coś wspólnego z byciem chłopcem ”.

„W tej chwili nie możemy nawet myśleć o takim myśleniu” – powiedział. Ale ludzie myśleli w ten sposób. Czy to nie jest rzecz? „

Od jego wczesnych dni Weekendowa aktualizacja kotwicy w dniu Sobotnia noc na żywoMacDonald zawsze był bardziej zainteresowany szokowaniem widzów swoimi nieoczekiwanymi kwestiami na aktualne tematy niż dzieleniem się intymnymi szczegółami na swój temat, które napisał całe „wspomnienia” zatytułowane Oparte na prawdziwej historii Składa się z fałszywych opowieści o jego życiu. Zawiera tu dowcipy o fikcyjnej żonie o imieniu Ruth i porusza gorące tematy, takie jak „systematyczny rasizm”, jak to ujął, jednocześnie wyśmiewając pomysł, że każdy powinien zwracać się do komików o opinie polityczne.

„Kiedy jesteś komikiem, oczekują, że będziesz wiedział różne rzeczy”, mówi, stosunkowo nowe zjawisko, z którym się zetknął podczas wywiadów –lubię to— Zacząłem prosić go o interwencję w politykę za czasów Trumpa. Wyjaśnia, że ​​woli nie zwracać uwagi na politykę, „bo dostajesz tylko jedno życie”.

Jednak MacDonald zaczął mierzyć się z własną śmiercią, kiedy powiedział, że przestał „farbować” swoje włosy na czarno, ponieważ nie chciał „umrzeć i być zaskoczonym”. Robi scenariusz, w którym Bóg mówi do niego: „To znaczy, zrobiłeś sobie białe włosy, co o tym wszystkim myślisz? Mówiłem ci, żebyś uporządkował swoje sprawy, na litość boską”.

READ  Trump twierdzi, że „błagano” go, aby pojawił się w „Kevin sam w domu 2” po ponownym komentarzu na temat jego udania się na film

Opisuje siebie jako chrześcijanina, ale mówi, że jedną z jego „największych obaw” jest to, że „wybrał złą religię”. MacDonald wyobraża sobie umieranie i pójście do zaświatów i mówi: „Ach, to ty! Myślałem, że był drugim niewolnikiem. Powinienem był cały czas zabijać apostatów. No cóż, co zamierzasz zrobić?”

Pod koniec planu MacDonald martwi się, że wydarzenie specjalne będzie zbyt „frustrujące”, zanim przejdzie do materiału o tym, jak to jest napisać „testament życia” i serii bardzo ponurych dowcipów o tym, jak bardzo jego rodzina jest chętna, aby wyciągnąć „testament życia”. podłączyć, jeśli skończy w śpiączce – bez bezpośredniego rozpoznania raka.

Na koniec kończy zaskakująco słodkim żartem o swojej matce Furn, która przeżyła syna i była z nim w ostatnich chwilach. Jednak kończy się na „Nie chcę ssać jej cycków!”

Gdy ekran robi się czarny, widzowie są traktowani z natychmiastową reakcją sześciu najbliższych przyjaciół i fanów Macdonalda, którzy zebrali się razem, aby obejrzeć specjalny program na początku tego miesiąca: David Letterman, Dave Chappelle, Molly Shannon, Conan O’Brien, Adam Sandler i David Spade.<div class ="inline-image__caption">
<p> <em>  Norma MacDonald: Nic specjalnego </ em>: David Letterman, Molly Shannon, Dave Chappelle, Conan O’Brien, Adam Sandler, David Spade dla Netflix Is a Joke Fest. </p>
<p> </ div > </p>
<div class ="inline-image__credit">  Tommaso Bode / Netflix </ div>” data-src=”https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/KjpdaGf8XUa1eyVTad2Tkw–/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcjt3PTcwNQ–/https://s.yimg.com/uu/api/res/1.2/ QG.vyn0G8w371wlQWpNOsQ–~B/aD0wO3c9MDthcHBpZD15dGFjaHlvbg–/https://media.zenfs.com/en/thedailybeast.com/1b17a6633c4082ad9bc579467bbdaa4f”/><noscript><img alt=

Norma MacDonald: Nic specjalnego : David Letterman, Molly Shannon, Dave Chappelle, Conan O’Brien, Adam Sandler, David Spade dla Netflix Is a Joke Fest.

Tommaso Bode / Netflix src=”https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/KjpdaGf8XUa1eyVTad2Tkw–/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcjt3PTcwNQ–/https://s.yimg.com/uu/api/res/1.20ynQlG8wv. –~B/aD0wO3c9MDthcHBpZD15dGFjaHlvbg–/https://media.zenfs.com/en/thedailybeast.com/1b17a6633c4082ad9bc579467bbdaa4f” class=”caas-img”/

Norma MacDonald: Nic specjalnego: David Letterman, Molly Shannon, Dave Chappelle, Conan O’Brien, Adam Sandler, David Spade dla Netflix Is a Joke Fest.

Tommaso Bode / Netflix

Zaczynają zachwycać się zdolnością McDonald’s do przyciągania uwagi bez obecności publiczności. To nie jest surowa postawa, to coś innego”, mówi oszołomiony Letterman, dodając, że „wielkim prezentem” było oglądanie MacDonalda, który robi te żarty przed tłumem.

Sandler podziela to, że dla niego ten specjalny jest jak „słodki Norm”, który po koncertach spędza czas w autokarze. „Wyglądało na to, że po prostu chciał to wszystko wydobyć” – zauważa, zanim miał szansę.

„Moja ulubiona komedia”, dodaje Chappelle, „jest nielogiczna, ale sprawia, że ​​ludzie czują się bezpiecznie, jakby wszystko było w porządku”. „Ten człowiek w dziwny sposób godził swoją śmierć z wielką radością. Jak na ironię, nie ma go już z nami. Siedzimy po piętach Normowi MacDonaldowi, obserwując go niesamowicie żywego”.

Conan O’Brien: NBC próbowało wykluczyć Norma MacDonalda z mojego programu po uruchomieniu SNL

Wkrótce komiksy ponownie przeżywają wyjątkowe doświadczenie przyjaźni z MacDonaldem, człowiekiem, który wiedział, jak ich rozśmieszyć, gdy byli na dole, ale który w ostatnich latach stał się coraz bardziej odległy. Ponieważ niektórzy byli blisko niego, każdy z nich ujawnił, że nie mieli pojęcia, jak bardzo zachorował w miesiącach poprzedzających jego śmierć.

„Pomyślałem: „Może tylko ja nie wiem” – powiedział O’Brien w pewnym momencie. – Ale on nie chce, żeby ktokolwiek wiedział. Kiedy wiadomość o śmierci MacDonalda pojawiła się jesienią 2021 roku, powiedział: „Byliśmy tak zdenerwowani, że nie mieliśmy okazji powiedzieć mu, co dla nas znaczy”.

Wszyscy zgadzają się, że MacDonald nie „tolerował” tego rodzaju wylewu emocjonalnego wsparcia, kiedy żył. Jednak jego ostatnie prywatne pokazy pokazały, że nawet w jego najmroczniejszych żartach był człowiek, który wiedział, co to znaczy kochać i być kochanym.

Aby uzyskać więcej informacji, posłuchaj i zasubskrybuj Ostatni podcast ze śmiechem.

Przeczytaj więcej w The Daily Beast.

Otrzymuj największe sensacje i skandale z Daily Beast prosto do swojej skrzynki odbiorczej. Otwórz konto teraz.

Bądź na bieżąco i uzyskaj nieograniczony dostęp do niezrównanych raportów The Daily Beast. Zapisz się teraz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *