Reakcja Donalda Trumpa po ustąpieniu szefa ABC News Kim Goodwina: „Dobranoc!”

Donald Trump reaguje po tym, jak prezes ABC News Kim Goodwin ogłosiła swoją rezygnację po trzech latach pracy w stacji. W poście w serwisie Truth Social były prezydent napisał: „Z przyjemnością ogłaszam, że Kim Goodwin, prezes ABC, złożył rezygnację. Czy może to wynikać z nieuczciwych doniesień na temat wszystkiego, co dotyczy Trumpa?”.

Reakcja Donalda Trumpa po ustąpieniu prezesa ABC News Kim Goodwina (zdjęcie: Charles Sykes/Invision/AP, plik, zdjęcie: GIORGIO VIERA/AFP)

Dodał: „W każdym razie, pozbądź się!” Miejmy nadzieję, że komuś innemu uda się złapać George’a Slopadopoulosa i resztę bandytów zajmujących się fałszywymi wiadomościami z ABC? Wszystkiego najlepszego Kim!

(@realDonaldTrump/Truth Social)
Odblokuj wyłączny dostęp do najświeższych wiadomości na temat wyborów powszechnych w Indiach, tylko w aplikacji HT. Pobierz teraz! Pobierz teraz!

Kim Goodwin ustępuje ze stanowiska

Przeprowadzka Goodwina następuje kilka miesięcy po tym, jak The Walt Disney Company, spółka matka sieci, zatrudniła Debrę O’Connell, jedną z dyrektorek, do nadzorowania działu wiadomości.

Goodwin była pierwszą czarnoskórą kobietą kierującą działem informacyjnym tej sieci. Z raportów wynika, że ​​szefowie firmy zwracali na nią większą uwagę w związku ze swoimi wynikami. Mówi się, że została pozbawiona dużej mocy.

„Zdecydowałem się wycofać z dziennikarstwa telewizyjnego” – oznajmił Goodwin w notatce do pracowników otrzymanej przez „New York Post”. „Każdy, kto pasjonuje się tym, co robimy, wie, że nie ma drugiej takiej firmy, więc nie była to łatwa ani szybka decyzja”.

Dodała: „Ale po długim namyśle jestem pewna, że ​​to dla mnie właściwy wybór, patrzę w przyszłość i stawiam na pierwszym miejscu to, co dla mnie i mojej rodziny jest najważniejsze”.

Goodwin oświadczyła w notatce dla pracowników, że docenia znaczenie bycia pierwszą czarnoskórą kobietą na tak eksponowanym stanowisku w wiadomościach telewizyjnych. „To przywilej i dług wobec tych, którzy przede mną zburzyli dach, kierować zespołem, którego marka jest synonimem zaufania, uczciwości i nieustannej determinacji, aby być najlepszym w branży” – napisała.

READ  Wersja próbna tekstu piosenki Eagles „Hotel California”: Dirt Break Up, Henley Barn

Goodwin pracował w ABC, CBS, NBC oraz w lokalnych stacjach informacyjnych w dziewięciu miastach. „Wychodzę z podniesioną głową i życzę całemu zespołowi dalszych sukcesów” – powiedziała według „Washington Post”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *