Kontrakty terminowe na akcje wzrosły po słabszym niż oczekiwano raporcie o zatrudnieniu, który zmusił inwestorów do poszukiwania: Aktualizacji na żywo

6 godzin temu

Akcje Foxconn wzrosły o prawie 7% po kwietniowym wzroście sprzedaży o prawie 20%

Akcje producenta iPhone’a Foxconn wzrosły aż o 6,73% po tym, jak firma odnotowała wzrost o 19,03% rok do roku w 2019 roku. Przychody z kwietnia.

Foxconn, który działa na Tajwanie pod nazwą Hon Hai Precision Industry, odnotował w kwietniu przychody w wysokości 510,9 miliarda dolarów tajwańskich (15,83 miliarda dolarów) w porównaniu z 447,54 miliardami dolarów tajwańskich odnotowanymi w marcu.

Firma stwierdziła, że ​​jej działalność w zakresie komponentów, a także produktów chmurowych i sieciowych „odnotowała silny wzrost”, podczas gdy segment inteligentnej elektroniki użytkowej i produktów komputerowych wykazał „znaczący wzrost przychodów rok do roku”.

7 godzin temu

Jen napotka opór na poziomie 150 w stosunku do dolara: SMBC

Jen japoński napotka wzrostowy opór w stosunku do dolara amerykańskiego na poziomie 150, pomimo dwóch rund podejrzeń interwencji władz japońskich w zeszłym tygodniu, twierdzi ekonomista SMBC Ryota Abe.

29 kwietnia i 2 maja jen nagle zyskał na wartości, co skłoniło analityków do przekonania, że ​​japońskie Ministerstwo Finansów kupiło jena, aby powstrzymać spadek waluty.

Abe zauważył również, że jest mało prawdopodobne, aby władze japońskie interweniowały, chyba że jen ponownie się osłabi. Powiedział jednak również, że różnica stóp procentowych między Stanami Zjednoczonymi a Japonią pozostanie taka sama, jeśli oba banki centralne utrzymają swoją politykę pieniężną na niezmienionym poziomie.

O godzinie 11:18 czasu tokijskiego kurs jena wynosił 153,64.

7 godzin temu

Indeks PMI usług Caixin China w kwietniu wyniesie 52,5

Specjalne badanie wykazało rozwój działalności usługowej w Chinach W kwietniu tempo nieco spadło Od marca.

Indeks Caixin/S&P Global Services PMI osiągnął w kwietniu poziom 52,5, w porównaniu z 52,7 w marcu.

„Chociaż nieznacznie osłabła, wzrost znów był silny i trwa już 16 kolejnych miesięcy” – stwierdzono w badaniu.

READ  Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel, umiera w wieku 94 lat :: Intel Corporation (INTC)

Odczyt PMI powyżej 50 wskazuje na wzrost aktywności, natomiast odczyt poniżej tego poziomu wskazuje na jej skurczenie.

– Shreyashi Sanyal

8 godzin temu

Sektor prywatny w Hongkongu rozwijał się w kwietniu w wolniejszym tempie

Działalność gospodarcza w sektorze prywatnym w Hongkongu Według S&P Global, w kwietniu tempo wzrostu było wolniejsze.

Indeks PMI miasta spadł do 50,6 z 50,9 w marcu.

Odczyt wskazuje na kolejną poprawę warunków biznesowych na początku drugiego kwartału, powiedział Jingyi Pan, zastępca dyrektora ds. ekonomii w S&P Global Market Intelligence.

Jednakże Pan stwierdził, że wzrost wydaje się mieć „chwiejny grunt”, podkreślając, że wskaźniki wybiegające w przyszłość, takie jak spadek liczby nowych zamówień biznesowych w kwietniu, wskazują na pogarszanie się warunków.

– Lim Hui Ji

11 godzin temu

Berkshire Hathaway odciął całą ekspozycję Paramount

Warren Buffett ujawnił, że sprzedał wszystkie udziały Berkshire Hathaway w Paramount ze stratą.

„Byłem w 100% odpowiedzialny za decyzję Paramount” – powiedział Buffett na dorocznym zgromadzeniu akcjonariuszy Berkshire w sobotę. „Sprzedaliśmy wszystko i straciliśmy mnóstwo pieniędzy”.

Grupa z siedzibą w Omaha po raz pierwszy kupiła udziały bez prawa głosu w akcjach klasy B spółki Paramount w pierwszym kwartale 2022 r. Od tego czasu spółka medialna przeżywała trudne chwile, widząc obniżkę dywidendy, utratę zysków i wyjście z dyrektor generalny. W 2024 roku akcje spółki spadną o prawie 24%.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać całą historię tutaj.

– Hakyung Kim, Yun Lee

11 godzin temu

W niedzielę wieczorem kontrakty na akcje nieznacznie wzrosły

W niedzielny wieczór kontrakty terminowe na amerykańskie akcje były na zielono.

Kontrakty terminowe Dow Jones Industrial Average wzrosły o 55 punktów, czyli 0,1%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq-100 wzrosły po 0,2%.

— Hakyung Kim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *