Studentka Ole Miss wyrzucona ze wspólnoty za wykonywanie rasistowskich gestów w stronę protestującego

Vpomysł sceny Student podszywający się pod małpę, który wykonywał rasistowskie gesty w stronę czarnej kobiety, która brała udział w planowanym propalestyńskim proteście na Uniwersytecie Mississippi, znanym jako Ole Miss, stał się wirusowy w zeszłym tygodniu, a w niedzielę wspólnota ogłosiła, że ​​zawiesiła członka dyrektor szkoły w związku z tym wydarzeniem.

Siedziba główna Phi Delta Theta a Raport Był świadomy szeroko udostępnianego filmu Ole Miss i stwierdził, że „rasistowskie działania widoczne w filmie były działaniami jednej osoby i są sprzeczne z wartościami Phi Delta Theta i Mississippi Alpha Chapter. Osoba odpowiedzialna została w piątek zawieszona w członkostwie , 3 maja.”

Nie podano nazwiska tej osoby, a szkoła ogłosiła, że ​​prowadzi dochodzenie w sprawie anonimowego ucznia.

Uniwersytecki oddział Krajowego Stowarzyszenia na rzecz Postępu Ludzi Kolorowych (NAACP) zidentyfikował studenta wykonującego małpie gesty jako Jamesa „JP” Staplesa z bractwa Phi Delta Theta. Post na Instagramie W sobotę wezwał do wydalenia Staplesa oraz dwóch uczniów, Connora Moore’a i Rossa Davis Boys, którzy według niej byli członkami bractwa Kappa Alpha Order i byli „głównymi sprawcami rasistowskich komentarzy i działań stanowiących poniżające i obraźliwe zachowanie”. .”

W ostatnich tygodniach propalestyńskie protesty rozprzestrzeniły się na amerykańskich kampusach i spotkały się z aresztowaniami i kontrdemonstracjami. W Ole Miss wzięło udział około 30 propalestyńskich protestujących.Zaplanowany„Protest, podczas którego setki gapiów i protestujących wyśmiewali ich i skandowali Sztandar Z Gwiazdami, aby zagłuszyć pieśni protestujących.

Przeciwnik, znak Bezpłatna prasa Mississippi Absolwentka Jaylin Smith została wyróżniona za molestowanie ze strony kontrdemonstrantów.

Filmy przedstawiające konfrontację w Ole Miss spotkały się z reakcjami prawodawców, którzy wypowiadali się przeciwko propalestyńskim protestom na kampusach w USA. Republikański republikanin Mike Collins oklaskiwał kontrdemonstrantów Opublikuj na X Opisał wirusowe wideo jako „firma zajmująca się opieką nad nastolatkami Ole Miss”. Tymczasem Reeves, republikanin, udostępnił osobny film przedstawiający protestujących i protestujących na kampusie, mówiąc, że „rozgrzewa mi to serce”.

READ  Morderstwo UGA: Studenci opisują obawy dotyczące bezpieczeństwa po brutalnym zabójstwie studenta Uniwersytetu Augusta w Atenach

Jednak reakcja na jawny rasizm nie ustała. Ole Miss Associated Student Body – samorząd studencki uniwersytetu – a Raport Podczas protestu „posypały się niedopuszczalne komentarze odbiegające od wyznawanych przez nas wartości”.

To samo powiedział Jacob Batey, dyrektor ds. wiadomości i relacji z mediami na uniwersytecie wiadomości ABC „Podczas czwartkowej demonstracji w naszym kampusie padły obraźliwe i niewłaściwe oświadczenia” – powiedział, chociaż „nie mogą komentować konkretnie tego filmu”.

Dyrektor Glen Boyce napisał w e-mailu do uczniów i pracowników w czwartek wieczorem, że podczas demonstracji nie doszło do żadnych aresztowań ani obrażeń, a demonstracja została „rozproszona bez incydentów”. Jednak Boyce napisał osobno E-mail W piątkowy wieczór powiedziano studentom, że „dyrektorzy uniwersytetów są świadomi, że niektóre wypowiedzi są bolesne, obraźliwe i niedopuszczalne, w tym akty wyrażające wrogość i podtekst rasistowski”.

„Przepisy dotyczące prywatności uczniów zabraniają komentowania konkretnego ucznia. Pracujemy nad ustaleniem, czy potrzeba więcej przypadków” – powiedział.

Phi Delta Theta i Ole Miss nie odpowiedzieli natychmiast na prośby TIME o komentarz.

Boyce odniósł się do burzliwej przeszłości Ole Miss – a konkretnie do historii rasizmu, z którym szkoła wciąż się zmaga – w swojej notatce dla członków uniwersytetu, mówiąc: „Ważne jest, aby uznać naszą trudną historię i wydarzenia takie jak ten, które nas powstrzymują”.

„To jeden z powodów, dla których nie traktujemy tej sprawy lekko i nie możemy pozwolić, aby niedopuszczalne zachowanie kilku osób przemawiało w imieniu naszej firmy lub ją definiowało” – powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *