Notatka mówi o reorganizacji Google w Asystencie po uruchomieniu Barda

Dyrektor generalny Google, Sundar Pichai, przemawia na scenie podczas dorocznej konferencji programistów Google I/O w Mountain View w Kalifornii, 8 maja 2018 r.

Stefan L. | agencji Reutera

Google zmienia strukturę raportowania swojej jednostki wirtualnego asystenta — zwanej Asystent — aby bardziej skoncentrować się na Bard, nowej technologii inteligentnego czatu firmy.

W notatce dla pracowników w środę, zatytułowanej „Zmiany w zespołach Asystenta i Barda”, Sissie Hsiao, wiceprezes i szef jednostki biznesowej Asystenta Google, ogłosiła zmiany w organizacji, które pokazują, że jednostka w przeważającej mierze traktuje Barda jako priorytet.

Zgodnie z notatką, którą widziało CNBC, Jianchang „JC” Mao, który podlegał bezpośrednio Hsiao, opuści firmę z powodów osobistych. Mao pełnił funkcję wiceprezesa ds. inżynierii Asystenta Google i „pomógł ukształtować asystenta, którego mamy dzisiaj” – napisał Hsiao.

Mao zostanie zastąpiony przez 16-letniego weterana Google Peeyush Ranjan, który ostatnio pełnił funkcję wiceprezesa organizacji handlowej Google, gdzie nadzorował płatności.

„Ponieważ zespoły Bard kontynuują tę pracę, chcemy mieć pewność, że nadal będziemy wspierać i wdrażać przyszłe możliwości”, powiedział Hsiao w e-mailu. „W tym roku, bardziej niż kiedykolwiek, skupiliśmy się na dostarczaniu korzyści naszym użytkownikom”.

Asystent Google to aplikacja wirtualnego asystenta oparta na sztucznej inteligencji i oprogramowanie do przetwarzania języka, podobne do Siri firmy Apple lub Alexa firmy Amazon. Często w formie rozpoznawania mowy asystent jest używany na urządzeniach mobilnych i domowych, w tym smartfonach Pixel i głośnikach Nest oraz urządzeniach inteligentnych. Jest również używany w inteligentnych zegarkach, inteligentnych wyświetlaczach, telewizorach i pojazdach z platformą Android Auto.

Nowe zmiany w kierownictwie wskazują, że organizacja wspierająca może w przyszłości planować integrację technologii Bard z podobnymi produktami.

W zeszłym tygodniu Google udostępnił publicznie swojego konkurenta ChatGPT Bard, opisując go jako „eksperyment”, zaczynając od testów w USA i Wielkiej Brytanii po tym, jak CNBC poinformowało o testach produktów w styczniu. CNBC wcześniej informowało, że firma przyciągnęła członków zespołu z różnych obszarów wokół firmy, aby skupili się na Bardzie w ramach działań „czerwonego kodu”.

READ  Galaxy S23 Ultra może mieć najlepsze zdjęcia w słabym świetle

W ramach środowego wstrząsu zastępca wiceprezesa ds. inżynierii Google, Amar Subramanya, poprowadzi inżynierię zespołu Bard, jak podano w e-mailu. Trevor Strohman, który poprzednio kierował pracami inżynierskimi Barda, będzie nadal pełnił funkcję „Lidera Obszaru Technicznego” Barda, podlegając Hsiao.

Jednak nadal istnieje duże pytanie, w jaki sposób można wykorzystać technologię do generowania przychodów.

Kierownictwo sugerowało użycie go jako produktu do wyszukiwania, ale liderzy Bard próbowali ostatnio bagatelizować ten przypadek użycia dla pracowników, nawet gdy firma starała się odpowiedzieć na integrację Bing Chat-GPT firmy Microsoft.

Google nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz.

On ogląda: Wyścig zbrojeń AI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *