Oczekuje się, że wielka ława przysięgłych w Nowym Jorku badająca Trumpa pęknie przez większą część kwietnia, mówi źródło

Nowy Jork (CNN) Wielka ława przysięgłych na Manhattanie badająca sprawę „cichy money” z udziałem byłego prezydenta Donalda Trumpa jest obecnie odroczona po 5 kwietnia i ma zostać wznowiona później w tym miesiącu, zgodnie ze źródłem zaznajomionym ze sprawą.

Nie było od razu jasne, czy wielka ława przysięgłych ponownie rozpatrzy sprawę Trumpa przed 5 kwietnia.

Jeśli wielka ława przysięgłych nie rozpatrzy ponownie sprawy przez kilka tygodni, perspektywa postawienia w stan oskarżenia byłego prezydenta po raz pierwszy w historii Ameryki będzie się wahać. Trump błędnie przewidział aresztowanie w zeszłym tygodniu w związku z doniesieniami prasowymi o ustaleniach dotyczących bezpieczeństwa podczas postępowania w sprawie impeachmentu.

Postępowanie wielkiej ławy przysięgłych jest poufne i może ulec zmianie.

Wydawało się, że dochodzenie prokuratora okręgowego Manhattanu Alvina Brocka w sprawie Trumpa zbliża się do końca na początku tego miesiąca.

Następnie zeznawało dwóch kolejnych świadków, w tym adwokat Robert Costello, który występował w imieniu Trumpa. W poniedziałek wielka ława przysięgłych wysłuchała zeznań Davida Beckera, byłego prezesa wydawcy National Enquirer, który odegrał kluczową rolę w cichych płatnościach.

Biuro prokuratora okręgowego na Manhattanie prowadzi dochodzenie w sprawie ówczesnego prawnika i naprawiacza Trumpa, Michaela Cohena, w sprawie płatności dokonanych na rzecz gwiazdy filmów dla dorosłych, Stormi Daniels, przed wyborami w 2016 r., aby zamilknąć na temat romansu dekadę wcześniej. Trump zaprzeczył tej sprawie.

Sprawa nowojorska jest jednym z kilku śledztw, które mogą przysporzyć Trumpowi problemów prawnych. W Waszyngtonie specjalny doradca Jack Smith prowadzi śledztwo w sprawie ataku z 6 stycznia na Kapitol Stanów Zjednoczonych i obchodzenia się z tajnymi dokumentami w kurorcie Mar-a-Lago należącym do Trumpa. W Georgii prokurator okręgowy hrabstwa Fulton, Fannie Willis, bada próby zmiany wyborów stanowych w 2020 roku.

Rzecznik praskiego biura nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe szczegóły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *