Nowa mapa nocnego nieba ujawnia 4,4 miliona galaktyk i innych obiektów kosmicznych

Ogromna większość tych obiektów to galaktyki zawierające masywne czarne dziury lub nowe, szybko rosnące gwiazdy. Inne odkrycia obejmują kolizję grup odległych galaktyk i świecących gwiazd, które różnią się jasnością w Drodze Mlecznej, zgodnie z komunikatem prasowym Uniwersytetu Durham w Anglii.

Obserwacje zostały wykonane poprzez analizę ogromnej ilości danych z czułego teleskopu Low Frequency Array, znanego jako LOFAR, który wykorzystuje niskie częstotliwości radiowe do obserwacji i klasyfikacji z dokładnością do około jednej czwartej nieba północnej półkuli. Jest obsługiwany przez ASTRON, Holenderski Instytut Radioastronomii.

Ten zestaw danych jest drugim ogłoszonym przeglądem nieba LOFAR i obejmuje obszar 13 razy pierwsza edycjaktóry zarejestrował sygnały radiowe z prawie 300 000 galaktyk i innych obiektów kosmicznych.

Radioastronomia to kolejny sposób na ujawnienie tajemnic wszechświata, zwłaszcza rzeczy, których nie można zobaczyć za pomocą widzialnych fal świetlnych, takich jak czarne dziury.

„Za każdym razem, gdy tworzymy mapę, nasze ekrany są wypełnione nowymi odkryciami i rzeczami, których ludzkie oczy nigdy wcześniej nie widziały. Odkrywanie nieznanych zjawisk, które świecą w świecie aktywnego radia, jest niesamowitym przeżyciem, a nasz zespół jest podekscytowany możliwością upublicznij te mapy” – powiedział astronom Timothy Shimwell. uczestniczący naukowiec w ASTRON i Leiden University w oświadczeniu.

Nowy przegląd nieba ujawnia setki tysięcy galaktyk

Ta wersja danych Tylko 27% całej ankiety, powiedział Schmuel.

„Oczekujemy, że doprowadzi to do wielu przełomów naukowych w przyszłości, w tym zbadania, jak rosną największe struktury we wszechświecie, jak powstają i ewoluują czarne dziury, fizyki rządzącej powstawaniem gwiazd w odległych galaktykach, a nawet szczegóły najbardziej ekscytujących etapy życia gwiazd w naszej galaktyce”.

Do mapowania obiektów kosmicznych naukowcy wykorzystali algorytmy na wysokowydajnych komputerach w całej Europie, aby przetworzyć 3500 godzin obserwacji. Ten wyczyn przetwarzania danych wymagał mocy obliczeniowej prawie 20 000 laptopów.

Ashley Strickland z CNN przyczyniła się do powstania tej historii.

READ  Wreszcie naukowcy opracowali kluczowy mechanizm molekularny odpowiedzialny za ludzki słuch: ScienceAlert

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *