Apple wyobraża sobie Mac-Inside-a-Keyboard, który przywodzi na myśl domowe komputery z lat 80.

Apple bada możliwość zintegrowania w pełni funkcjonalnego Maca z klawiaturą, przypominającą domowe komputery z lat 80., takie jak Commodore 64 i Sinclair ZX Spectrum.

Koncepcja została ujawniona przez Urząd Patentów i Znaków Towarowych USA w nowym zgłoszeniu patentowym dla Apple o nazwie „komputer do urządzenia wejściowego,Co opisuje grubszą obudowę w stylu Magic Keyboard ze „wszystkimi komponentami wysokowydajnego komputera PC” wbudowanymi pod maską.

Patent opisuje takie urządzenie, które można podłączyć do oddzielnego monitora zewnętrznego za pomocą pojedynczego portu I/O zaprojektowanego do odbioru zarówno danych, jak i zasilania, a także sparować bezprzewodowo z gładzikiem lub myszą w celu uzyskania dodatkowego wejścia.

Chociaż przenośne urządzenia komputerowe, takie jak laptopy i tablety, można zadokować w stacji biurowej lub w biurze domowym, która zawiera dodatkowy wyświetlacz, aby zapewnić wrażenia z pracy podobne do komputerów stacjonarnych, urządzenia te nadal wymagają dodatkowego zestawu wejść sprzętowych, aby naśladować pulpit komputera. Co więcej, główny wyświetlacz urządzeń, takich jak laptopy i tablety, może nie być używany tak często, gdy urządzenie jest zadokowane do stacji zawierającej dodatkowy wyświetlacz, co zwiększa niepotrzebne rozmiary i koszty tych przenośnych urządzeń komputerowych.

Opisane tutaj urządzenia komputerowe mogą zawierać lub w inny sposób zawierać jeden lub więcej elementów obliczeniowych w urządzeniu wejściowym, aby zapewnić mobilny komputer stacjonarny w dowolnym miejscu z jednym lub większą liczbą ekranów komputerowych. Na przykład użytkownik może poruszać klawiaturą zawierającą komputer, zamiast nosić cały laptop lub wieżę i klawiaturę. Ponieważ do interakcji lub interakcji z komputerem często wymagana jest pewna forma urządzenia wejściowego, w tym elementy komputerowe w obudowie lub obudowie urządzenia wejściowego mogą wyeliminować potrzebę stosowania nadmiarowych zestawów urządzeń wejściowych i zmniejszyć liczbę elementów, które muszą być przenoszone przez użytkownik. Co więcej, urządzenie wejściowe może wyeliminować dodatkowe komponenty, takie jak wyświetlacze, które nie są wymagane, gdy jest używane z samodzielnym monitorem komputerowym, zmniejszając w ten sposób koszty i rozmiar.

Mac wewnątrz patentu klawiatury 2

Włączając komponenty komputerowe do klawiatury, Apple sugeruje, że może to umożliwić użytkownikowi noszenie pojedynczego urządzenia, które może zapewnić komputer stacjonarny w dowolnym miejscu z jednym lub większą liczbą zewnętrznych monitorów.

READ  John Carmack mówi, że Meta „nieustannie sabotuje siebie” za swoje wysiłki VR

W niektórych przykładach wykonania urządzenie zawiera gładzik „powiązany” z obudową, podczas gdy w innych urządzenie jest składane, a obszar klawiatury zawiera „widok rozszerzenia”, który wyświetla grafikę, lub sama klawiatura jest domyślnie wyświetlana z monitora znajdującego się wewnątrz obudowa.

mac wewnątrz patentu klawiatury 1
Pozostałe patenty szczegółowo badają różne konfiguracje wewnętrznych komponentów komputera w przestrzeni zapewnianej przez obudowę klawiatury.

Wprowadzono Apple Patenty na klawiatury W przeszłości, w tym osoby korzystające z panelu dotykowego podobnego do paska dotykowego Rozszerza się na cały układ klawiaturyAle to pierwszy patent, który proponuje włączenie komputera do samej klawiatury.

Podobnie jak w przypadku każdego zarejestrowanego patentu, jest mało prawdopodobne, aby technologia ta pojawiła się wkrótce w jakimkolwiek produkcie, jeśli w ogóle, ale zapewnia interesujący wgląd w to, jak Apple myśli o projektach komputerów Mac, które ostatecznie mogłyby zostać zastąpione lub oferowane wraz z Mac miniktóry umożliwia użytkownikom wyświetlenie własnego ekranu, klawiatury i myszy.

(W poprzek Oczywiście jabłko.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *