Nowe środowisko wykonawcze Microsoft Windows Copilot ma na celu pozyskanie twórców sztucznej inteligencji

Firma Microsoft wprowadziła wczoraj komputery Copilot Plus, które zawierają nowe funkcje sztucznej inteligencji wbudowane bezpośrednio w system Windows 11. Za kulisami firma ma obecnie ponad 40 modeli AI działających w systemie Windows 11, co umożliwi także programistom dzięki nowemu środowisku wykonawczemu Windows Copilot. Użyj tych modeli do swoich zastosowań.

W dzisiejszym wydaniu Microsoft Build firma podaje więcej szczegółów na temat działania tego środowiska wykonawczego drugiego pilota systemu Windows. Środowisko wykonawcze to biblioteka interfejsów API, z których programiści mogą korzystać w swoich własnych aplikacjach, wraz ze frameworkami AI i zestawami narzędzi przeznaczonymi dla programistów do dostarczania własnych modeli urządzeń w systemie Windows.

„Biblioteka Windows Copilot zawiera gotowe do użycia interfejsy API AI, takie jak Studio Effects, Live Captions Translations, OCR, Recall with User Activity i Phi Silica, które będą dostępne dla programistów w czerwcu” – wyjaśnia Pawan Dauluri, szef działu Windows i Powierzchnia.

Nowe środowisko wykonawcze Windows Copilot.
Obraz: Microsoft

Programiści mogą używać biblioteki Windows Copilot do integrowania efektów Studio, filtrów, rozmycia portretów i innych funkcji w swoich aplikacjach. Meta Windows Studio dodaje efekty do WhatsApp, dzięki czemu podczas rozmów wideo możesz korzystać z takich funkcji, jak rozmycie tła i kontakt wzrokowy. Napisy na żywo, a nawet nowa funkcja tłumaczenia oparta na sztucznej inteligencji mogą być używane przez programistów bez kodu.

Firma Microsoft zademonstrowała wczoraj funkcję Recall AI, która umożliwia komputerom Copilot Plus dokumentowanie i zapisywanie wszystkiego, co robisz na komputerze, dzięki czemu możesz przywoływać wspomnienia i przeszukiwać linie czasu. Wszystko to jest obsługiwane przez nowy indeks semantyczny systemu Windows, który przechowuje te dane lokalnie, a Microsoft planuje umożliwić programistom stworzenie czegoś podobnego.

„Zapewnimy tę możliwość programistom za pomocą interfejsu API Vector Embeddings, aby mogli budować własne magazyny wektorów i RAG w swoich aplikacjach i przy użyciu danych aplikacji” – mówi Dauluri.

READ  Dlaczego Joe Biden nie będzie we wtorkowym głosowaniu w prawyborach w New Hampshire

Zdjęcie: Alison Johnson / The Verge

Programiści mogą wykorzystać nową funkcję przywracania systemu Windows, dodając do swoich aplikacji informacje kontekstowe, które trafiają do bazy danych obsługującej tę funkcję. „Ta integracja pomaga użytkownikom kontynuować pracę w aplikacji od miejsca, w którym ją przerwali, poprawia zaangażowanie w aplikację i usprawnia płynny przepływ użytkowników między systemem Windows a aplikacją” – mówi Dauluri.

Wszystkie te ulepszenia systemu Windows dla programistów stanowią elementy składowe aplikacji opartych na sztucznej inteligencji, oprócz nowych systemów opartych na architekturze ARM i jednostek NPU, które wkrótce będą dostępne od firm AMD i Intel. Podczas gdy Microsoft buduje platformę dla programistów do tworzenia aplikacji AI dla systemu Windows, obecnie skupia się na większej części następnej dekady rozwoju systemu Windows. Dziś na scenie Build Davuluri stanął przed slajdem z napisem „Windows to najbardziej otwarta platforma dla sztucznej inteligencji”, co świadczy o tym, jak ważne jest to dla Microsoftu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *