Nowe wideo z drona pokazuje pojazdy wojskowe i siły rosyjskie na ulicy Bucza zasypane ciałami cywilów

(uzyskany przez CNN)

Mimo wielokrotnych rosyjskich zaprzeczeń byli odpowiedzialni za prawie wszystko Masakra w Buczaniupod Kijowem, rosyjskie pojazdy wojskowe i wojska są widoczne na ulicy Bucza w pobliżu zwłok cywilów, nowy film z drona uzyskany wyłącznie przez CNN.

CNN zlokalizowało i potwierdziło autentyczność filmów, które zostały nagrane przez drona 12 i 13 marca.

Na nagraniu wideo z 13 marca widać rosyjski pojazd wojskowy siedzący na skrzyżowaniu. CNN zidentyfikowało na nagraniu trzy obiekty – tuż obok pojazdu wojskowego – które są tymi samymi ciałami widzianymi na nagraniu z 1 kwietnia i zdjęciami satelitarnymi wykonanymi przez Maxar Technologies 18 marca.

Dodatkowe nagranie z drona z 13 marca pokazuje inny rosyjski pojazd wojskowy jadący ulicą w kierunku zwłok.

Na nagraniu z 12 marca widać kilku rosyjskich żołnierzy wokół pojazdu wojskowego zaparkowanego przed domem w pobliżu ciał. Nie jest jasne, co robią w domu.

CNN poprosiło rosyjskie Ministerstwo Obrony o komentarz, ale nie otrzymało natychmiastowej odpowiedzi.

Międzynarodowe oburzenie: Rosyjscy urzędnicy – ​​rzecznik prezydenta Władimira Putina Dmitrij Pieskow i minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow – wielokrotnie twierdzili, że filmy i zdjęcia satelitarne przedstawiające ciała w Buczy są fałszywe.

To nagranie jest pierwszym dowodem wyłaniającym się z Buczy, pokazującym rosyjskie pojazdy i wojska działające na ulicy, gdzie siły ukraińskie znalazły ciała podczas odbicia miasta 1 kwietnia.

Obrazy, które wyłoniły się z Boszy po wycofaniu się sił rosyjskich, wywołały ogromne oburzenie społeczności międzynarodowej. Skłoniło to również niektórych przywódców, w tym prezydenta USA Joe Bidena i prezydenta Francji Emmanuela Macrona, do określenia okrucieństw w Bushu jako zbrodni wojennych.

READ  Ukraina twierdzi, że odniosła sukcesy na polu bitwy na północnym wschodzie, gdy Rosjanie wycofują się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *