Nowy Jork może być dobrym miejscem do oglądania zaćmienia słońca

metro


Oczekuje się, że całkowite zaćmienie słońca, które nastąpi 8 kwietnia, będzie w pełni widoczne w północnej części stanu Nowy Jork, ale prognozy dalekosiężne wskazujące na czystsze niebo w Nowym Jorku mogą sprawić, że pobyt w Wielkim Jabłku będzie dobrą opcją na to widowisko.

Chociaż pełny obraz powinien być widoczny na obszarach takich jak Buffalo i Adirondacks, rozszerzone prognozy pokazujące chmury mogą pogorszyć wrażenia na obszarach północnych, zwłaszcza w pobliżu Wielkich Jezior, wyjaśnił meteorolog Fox Weather Dax Clark.

Chociaż jest za wcześnie, aby uzyskać w pełni dokładną prognozę, niebo w trakcie wydarzenia będzie częściowo zachmurzone, a potem przejaśnione, co nie będzie widoczne z powodu zachmurzonego nieba na północy stanu.

Przedstawiciele mediów oglądają częściowe zaćmienie słońca w Ring of Fire z The Edge w Hudson Yards 10 czerwca 2021 r. Annie Wermiel/New York Post
kobieta
Prognozy wskazują, że czystsze niebo nad Nowym Jorkiem może sprawić, że pobyt w Wielkim Jabłku będzie dobrym miejscem do obejrzenia tego spektaklu. Reutera

„Tu, w Nowym Jorku [City]„Wygląda na to, że prawdopodobnie pojawią się pewne chmury, ale ogólnie jest dobrze. Uważamy, że w ten sposób może być trochę bardziej zachmurzenie” – powiedział Clark we wtorek.

„Ale jeszcze raz rozważmy, co wydarzyło się w Nowym Jorku [City]Nawet jeśli wynosi 90%, możesz pomyśleć: „Och, mogę patrzeć bezpośrednio na słońce”, ale nie możesz. „Tak czy inaczej, żeby zobaczyć to w mieście, trzeba mieć okulary, a tutaj nie będzie ciemno” – powiedział Clark.

Fazy ​​zaćmienia zaczną pojawiać się w mieście o 14:10 w poniedziałek, a o 15:25 osiągną 91% całkowitej wartości.

„Będzie ciemno, ale… w mieście nie będzie widać wschodzących gwiazd ani niczego podobnego” – Clark dodał przed otwarciem: „Jestem bardzo zdenerwowany, że nie jesteśmy jeszcze gotowi”.

Clark powiedział, że prognoza będzie „przypływać i odpływać” w całym kraju i w mieście, gdzie na tarasach widokowych na całym Manhattanie zaplanowano wydarzenia widowiskowe – dla nowojorczyków, którzy nie zarezerwowali prywatnych samolotów, aby mieć pewność, że będą mogli obejrzeć program nad poziomem morza . chmury.

READ  Strzelec A*: Pierwszy obraz czarnej dziury Drogi Mlecznej na obrazach

Wszystko, co chcesz wiedzieć o zaćmieniu słońca w 2024 roku

  • Zaćmienie słońca nastąpi w poniedziałek, 8 kwietnia, blokując Słońce na swojej drodze ponad 180 milionom ludzi.
  • Zaćmienie będzie rozciągać się od wybrzeża Pacyfiku w Meksyku po Amerykę Północną, uderzając w 15 stanów USA i docierając do wybrzeży Nowej Fundlandii w Kanadzie.
  • W poniedziałek po godzinie 14:00 nowojorczycy będą świadkami zaćmienia słońca.
  • Zdaniem ekspertów spodziewana jest ogromna eksplozja na Słońcu, znana jako koronalny wyrzut masy. Dzieje się tak, gdy masywne cząstki ze Słońca są wystrzeliwane w przestrzeń kosmiczną, wyjaśnia Ryan French z Narodowego Obserwatorium Słonecznego w Boulder w Kolorado.
  • Aby uniknąć poważnych obrażeń oczu, konieczne jest oglądanie zdarzenia za pomocą odpowiednich okularów, takich jak okulary zaćmieniowe lub przenośny projektor słoneczny, podczas fazy częściowego zaćmienia przed i po całkowitym zaćmieniu.
  • Następne całkowite zaćmienie słońca nastąpi 12 sierpnia 2026 r. Całość będzie widoczna dla mieszkańców Grenlandii, Islandii, Hiszpanii, Rosji i małego fragmentu Portugalii.

Jednak w dużej mierze w Wielkim Jabłku wszystko będzie wyglądało jak zwykle, gdzie urzędnicy oświatowi nie wysyłają uczniów wcześniej do domu ani nie wysyłają ich na tymczasowy urlop, w przeciwieństwie do większości swoich odpowiedników na północy stanu.

Całkowite zaćmienie słońca będzie widoczne z miasta dopiero w 2079 roku.
Załaduj więcej…

https://nypost.com/2024/04/02/us-news/why-nyc-might-end-up-being-a-good-place-to-see-the-solar-eclipse/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium =site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *