NVIDIA GeForce RTX 4080 zostaje bestsellerem Newegga, RTX 4090 zajmuje trzecie miejsce

Karty graficzne NVIDIA z serii RTX 40, w tym GeForce RTX 4090 i RTX 4080, wydają się być bardzo popularne wśród użytkowników komputerów PC, którzy szukają najlepszej grafiki dla swojego komputera. Newegg Wiedz o tym, ponieważ NVIDIA GeForce RTX 4080 to najlepiej sprzedająca się karta graficzna, a GPU RTX 4090 zajmuje trzecie miejsce wśród kupujących.

NVIDIA GeForce RTX 4080 zajmuje najlepiej sprzedającą się pozycję GPU w Newegg, a tuż za nią plasuje się RTX 4090, który zajmuje trzecie miejsce

Ta wiadomość jest zaskoczeniem, ponieważ pokazały to ostatnie doniesienia GeForce RTX 4080 Brak sprzedaży na całym rynku. Newegg informuje, że bestsellerem w sklepie jest karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 4080 Gaming OC (1269,99 USD). Co ciekawe, karty graficzne poprzedniej generacji, takie jak modele NVIDIA GeForce RTX 3060 i RTX 3060 Ti, pozostają w pierwszej piątce ulubionych wśród konsumentów ze względu na niższe ceny procesorów graficznych z serii RTX 30.

Radeon RX 6700 XT i Radeon RX 6600 firmy AMD są jeszcze dalej w tyle za topowym procesorem graficznym RTX 4090, chociaż karta graficzna NVIDIA kosztuje obecnie 1599,99 USD, a oba modele AMD odpowiednio 479 i 329 USD. Jednak konkurent Newegg, Amazon, oferuje różne karty graficzne, które sprzedają się inaczej niż sprzedawca komputerów osobistych.

Amazon ujawnia, że ​​najlepiej sprzedającą się kartą graficzną jest NVIDIA GeForce RTX 3060. Karty RTX 4080 i 4090 są daleko w tyle pod względem sprzedaży. Na przykład NVIDIA GeForce RTX 4090 jest na piętnastym miejscu, podczas gdy RTX 4080 jest około dwudziestego ósmego. Co mogło spowodować tak dramatyczną różnicę w sprzedaży? Porównując Newegg z Amazonem, bierze się pod uwagę kilka czynników. Amazon to globalny sprzedawca czegoś więcej niż tylko sprzętu komputerowego i komponentów. Gigant handlu detalicznego online sprzedaje również książki, ubrania, filmy i nie tylko, podczas gdy Newegg ma większe znaczenie dla tego, co można dzięki nim znaleźć.

READ  „Pokémon with Guns” Palworld trafia do Game Pass z zaledwie dziesięcioma osiągnięciami na Xbox

Ponadto zawsze istniała historia moderowania recenzji online, ponieważ Amazon wydaje się być w centrum uwagi sprzedawców zewnętrznych, którzy „ulepszają” swoje produkty do oceny pięciu gwiazdek. A ponieważ sprzedawcy detaliczni nie wyświetlają sprzedaży w liczbie sprzedanych jednostek, Newegg lub Amazon osiągnęły lepsze wyniki w określonych GPU, co utrudnia stwierdzenie, która karta graficzna jest naprawdę najlepiej sprzedająca się.

AMD wypuściło warianty Radeon RX 7900 XT i XTX (899 USD i 999 USD), a na Newegg karty znajdują się na dole listy, nawet przy świetnych cenach. Może się to radykalnie zmienić w ciągu następnego miesiąca, ponieważ gigant technologiczny ma dostarczać 200 000 jednostek do dostarczenia w czwartym kwartale 2022 roku. Być może będziemy musieli poczekać na najlepiej sprzedającą się kartę 2022 roku po zakończeniu roku, aby zobaczyć, czy liczby AMD się zmienią.

Źródło informacji: urządzenia Toma

Udostępnij tę historię

Facebook

Świergot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *