Nvidia spada z S&P 500, a Nasdaq spada z rekordu

Akcje Lululemon (LULU) zwyżkowały w czwartek o około 4% po tym, jak spółka poprawiła swoje prognozy zysków za cały rok i podwyższyła program skupu akcji własnych o 1 miliard dolarów.

Pod koniec środy spółka podała, że ​​obecnie szacuje roczny zysk na akcję na poziomie 14,27–14,47 USD, w porównaniu z poprzednim przedziałem 14–14,20 USD. Podtrzymał swoją poprzednią prognozę przychodów na cały rok w przedziale od 10,7 do 10,8 miliarda dolarów.

Raport pojawił się w odpowiedzi na rosnące zaniepokojenie inwestorów spowolnieniem wzrostu sprzedaży firmy w obliczu rosnącej konkurencji w branży sportowej Nowsze marki, takie jak Alo i Vuori. Przed publikacją wyników akcje Lululemon spadły o prawie 40% na początek 2024 r., co czyni ją jedną z najgorzej zachowujących się akcji w indeksie S&P 500 (^GSPC) w tym roku.

„To rodzaj wzrostu, jaki obserwujemy na rynku” – powiedziała Yahoo Finance, starsza analityk Bernstein, Anisha Sherman, po zwolnieniu Lululemona.

Porównywalna sprzedaż w Ameryce Północnej w pierwszym kwartale utrzymywała się na stałym poziomie, co, jak zauważył Sherman, było w dużej mierze oczekiwane, ale w przyszłości pozostaje problemem dla inwestorów.

„Pytanie brzmi, czy uda im się to nadrobić mistrzostwami międzynarodowymi i udało im się to w tym kwartale” – powiedział Sherman.

Dyrektor generalny Lululemon, Calvin McDonald, powiedział, że firma ma „stracone szanse” w zakresie linii odzieży damskiej w Stanach Zjednoczonych. Zdaniem McDonalda do wolniejszego wzrostu sprzedaży przyczyniła się w szczególności wąska paleta kolorów legginsów. Z drugiej strony Macdonald zauważył, że konsumenci płci męskiej dobrze zareagowali na nowe premiery w takich kategoriach, jak golf i szkolenia.

„Absolutnie nic się nie zmieniło, jeśli chodzi o potencjał wzrostu tej marki, nie tylko w skali międzynarodowej, na wszystkich rynkach, ale także w Stanach Zjednoczonych” – stwierdził McDonald.

„To wszystko jest pod naszą kontrolą. To wszystko, o co zespoły zabiegały i spodziewamy się rozwiązać wiele z tych kwestii w drugiej połowie tego roku” – dodał.

READ  Uber pobiera opłatę paliwową

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *