Air India wynajmuje sześć samolotów, ponieważ kiepskie wnętrza opóźniają loty do Ameryki Północnej | Najnowsze wiadomości z Indii

Samolot przylatujący do października zostanie wydzierżawiony na dwa lata i będzie dostępny do operacji lotniczych w ciągu trzech miesięcy

Air India planuje wydzierżawić sześć B777 po raz pierwszy od co najmniej 10 lat, poinformowali urzędnicy zaznajomieni z tą sprawą, dodając, że dzieje się tak głównie dlatego, że kiepskie wnętrza opóźniają loty do Ameryki Północnej.

Urzędnik powiedział, że loty do Stanów Zjednoczonych i Kanady, a konkretnie do Vancouver, zostały ostatnio opóźnione z powodu wadliwych siedzeń. „Biorąc pod uwagę wpływ na działalność przewoźnika, zdecydowano, że przewoźnik wydzierżawi sześć samolotów B777 do obsługi bardzo długich lotów. [lasting over 16 hours),” an airline official said, requesting anonymity. “The [existing] Samoloty nie mają innych problemów”.

Według Flightradar24, który dostarcza w czasie rzeczywistym informacje o samolotach na całym świecie, lot Air India między Delhi a Vancouver był wielokrotnie opóźniany, w tym 11 godzin 10 lipca.

Samolot zostanie wydzierżawiony na dwa lata, aw ciągu trzech miesięcy będzie wykorzystywany do operacji lotniczych. „Samolot ma przybyć do października i będzie działał oprócz istniejących samolotów…” – powiedział urzędnik.

Drugi urzędnik odniósł się do obecnego popytu i dodał plany linii lotniczych dotyczące zwiększenia częstotliwości lotów lub dodania miejsc docelowych. „Sześć czarterowanych samolotów nie zastąpi poprzednich samolotów, ale będzie uzupełnieniem floty”.

Do połowy przyszłego roku przewoźnik planuje osobno zakup i wprowadzenie około 50 samolotów Airbus A350-900 i 100 samolotów A321neo. W zeszłym miesiącu linia lotnicza poprosiła swoich pilotów o przygotowanie się do szkolenia na A350-900.

Air India dysponuje flotą 141 samolotów wąsko- i szerokokadłubowych typu Airbus i Boeing.

historia zamknięta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *