Hongkong skraca hotelową kwarantannę podróżnych do 3 dni

Od piątku Hongkong skraca czas obsługi kwarantanny w hotelach z siedmiu do trzech dni.

„Siedmiodniowy hotel izolacyjny zostanie zastąpiony trzema dniami w hotelu izolacyjnym i czterema dniami domowego monitoringu medycznego” – powiedział dyrektor generalny John Lee na konferencji prasowej w poniedziałek.

Po zakończeniu kwarantanny hotelowej podróżni mogą pozostać w domu lub w hotelu na cztery dni obserwacji. Lee powiedział po kantońsku, że ludzie mogli opuścić swoje miejsca zamieszkania w tym okresie, ale nie mogli wchodzić do „miejsc, które aktywnie sprawdzają przepustki szczepień”.

Obejmuje bary, puby, siłownie i salony kosmetyczne. W okresie obserwacji nie wolno również odwiedzać domów starców, szkół i niektórych kompleksów medycznych.

„Nie mogą brać udziału w żadnych czynnościach, które wymagają usunięcia masek” – dodał Lee. Jeśli w szybkim teście antygenowym uzyskają wynik negatywny, mogą korzystać z transportu publicznego, chodzić do pracy i wchodzić do centrów handlowych.

„Musimy znaleźć równowagę między poziomem ryzyka a naszą działalnością gospodarczą. Tam, gdzie ryzyko można kontrolować, chcemy chronić maksymalną mobilność ludzi i utrzymać konkurencyjność Hongkongu” – powiedział Lee.

Hongkong nałożył surowe ograniczenia graniczne, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się Covid. Ale Tysiące uciekło z chińskiego miasta, gdy środki powstrzymujące ciążyły na mieszkańcach Podczas gdy reszta świata jest otwarta.

Sekretarz zdrowia Lo Chung-mao powiedział, że na podstawie trendów w importowanych przypadkach 80% infekcji jest wykrywanych w ciągu trzech dni.

„Cztery dodatkowe noce w hotelu poddanym kwarantannie – to siedem nocy w hotelu poddanym kwarantannie – nie są opłacalne i wpłyną na łączność Hongkongu ze światem” – powiedział na tej samej konferencji prasowej.

Akcje linii lotniczych Cathay Pacyfik Hongkong wzrósł o 2,36% po ogłoszeniu.

CNBC Zdrowie i nauka

Przeczytaj najnowszy globalny zasięg zdrowotny CNBC:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *