Obietnica GameStop nie powiodła się

Zatrzymaj lidera gry Ryana Cohena A dyrektor generalny Matt Furlong obiecał przekształcić sprzedawcę gier w firmę o doskonałości operacyjnej i ekscytujących doświadczeniach w sklepie, jednocześnie wykorzystując nowe możliwości, takie jak kryptowaluty i NFT.

Po ponad roku pod ich wspólnym i tajemniczym przywództwem cały eksperyment zaczął wyglądać na całkowitą porażkę – co podkreśla wieloletnie obawy Wall Street dotyczące modelu biznesowego firmy.

Brak pomocy w wysiłkach GameStop był całkowitym załamaniem na kwitnącym niegdyś rynku aktywów cyfrowych, który sfinansowali Cohen i Furlong (patrz: Krach na rynku NFT Albo GameStopy Partnerstwo strategiczne z nieistniejącym już FTX).

Fakty z tej ponurej historii zostały w pełni pokazane w opublikowaniu zysków GameStop za trzeci kwartał w środę wieczorem. Uszkodzenia wystąpiły w dwóch postaciach.

Logo sprzedawcy gier wideo GameStop jest widoczne w sklepie w Düsseldorfie w zachodnich Niemczech 19 stycznia 2022 r. (Zdjęcie: INA FASSBENDER/AFP za pośrednictwem Getty Images)

Po pierwsze, kolejny koszmarnie zły kwartał w finansach:

  • Sprzedaż netto – 8,5% rocznie.

  • Sprzedaż spadła w branży sprzętu/akcesoriów i oprogramowania — te firmy odpowiadają za około 82% sprzedaży GameStop od początku roku.

  • Sprzedaż spadła w USA, Kanadzie, Australii i Europie.

  • Marże zysku brutto nie zmieniają się z roku na rok.

  • Skorygowana strata operacyjna w wysokości 95 mln USD. Od początku roku GameStop stracił 354,9 miliona dolarów na skorygowanej podstawie operacyjnej.

  • Całkowita gotówka wyniosła około 1 miliarda dolarów, co oznacza spadek z 1,4 miliarda dolarów w analogicznym kwartale ubiegłego roku.

Innym aspektem – który teraz nabiera kształtu – jest to, że GameStop odzyskuje kapitał, który inwestuje w zmianę kursu swojej działalności. Zwrot jest całkowitym zwrotem po kilku brzydkich kwartałach, w których niestabilne ceny akcji spadły o 40% w 2022 r.

„Dzisiaj, po ukończeniu większości niezbędnych aktualizacji naszych systemów, możliwości realizacji i ogólnych podstaw, pracujemy nad dostosowaniem wydatków korporacyjnych do naszych potrzeb” – powiedział Furlong w innym stosunkowo krótkim – 8-minutowym – wezwaniu do zapłaty. „Większość naszych redukcji kosztów będzie wynikać z liczby redukcji korporacyjnych dokonanych jeszcze w tym roku kalendarzowym. W niektórych przypadkach osoby, które pomogły nam w realizacji kluczowych inicjatyw, odeszły z własnej woli i nie są zastępowane… W innych przypadkach przenieśliśmy części organizacji, aby efektywniej wykonywać pracę wykonaną w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Zdecydowaliśmy się na usunięcie lub usprawnienie.”

READ  Gubernator: Poszukiwanie ofiar powodzi w Kentucky może zająć tygodnie, burza zabija co najmniej 19

Ta nowa runda cięcia kosztów jest wyraźnym znakiem, że GameStop się wycofuje, znakiem, że firma chce zacząć pokazywać inwestorom (w tym Cohenowi) pewne wygrane w dolnej linii kosztem jakiejkolwiek wielkiej wizji zmiany.

Osoba przegląda gry na wyświetlaczu XBox One w GameStop na Manhattanie, Nowy Jork, Stany Zjednoczone, 7 grudnia 2021 r.  REUTERS/Andrew Kelly

Osoba przegląda gry na wyświetlaczu XBox One w GameStop na Manhattanie, Nowy Jork, Stany Zjednoczone, 7 grudnia 2021 r. REUTERS/Andrew Kelly

Furlong, były dyrektor Amazon, powiedział, że „dwa główne priorytety” firmy to „osiągnięcie rentowności w krótkim okresie i napędzanie wzrostu operacyjnego w perspektywie długoterminowej”.

Innymi słowy, nowy sprzedawca gier wideo łamie obietnicę Cohena i Furlonga dotyczącą ponownego wynalezienia GameStop. Lojaliści GameStop, którzy wspierają firmę, powinni wiedzieć, że pamiątkowa teza giełdowa firmy jest wprowadzana w czasie rzeczywistym.

Briana Sozziego Świetny nauczyciel i Prezenter w Yahoo Finance. Śledź Sozziego na Twitterze @BrianSozzi I dalej Linkedin.

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z najnowszymi trendami giełdowymi z witryny Yahoo Finance

Kliknij tutaj, aby uzyskać dogłębną analizę, w tym najnowsze wiadomości giełdowe i wydarzenia związane z ruchem akcji

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Pobierz aplikację Yahoo Finance Jabłko Lub Android

Śledź Yahoo Finance Świergot, Facebook, Instagram, Flipboard, LinkedinI Światło sieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *