Obietnica GameStop nie powiodła się

Zatrzymaj lidera gry Ryana Cohena A dyrektor generalny Matt Furlong obiecał przekształcić sprzedawcę gier w firmę o doskonałości operacyjnej i ekscytujących doświadczeniach w sklepie, jednocześnie wykorzystując nowe możliwości, takie jak kryptowaluty i NFT.

Po ponad roku pod ich wspólnym i tajemniczym przywództwem cały eksperyment zaczął wyglądać na całkowitą porażkę – co podkreśla wieloletnie obawy Wall Street dotyczące modelu biznesowego firmy.

Brak pomocy w wysiłkach GameStop był całkowitym załamaniem na kwitnącym niegdyś rynku aktywów cyfrowych, który sfinansowali Cohen i Furlong (patrz: Krach na rynku NFT Albo GameStopy Partnerstwo strategiczne z nieistniejącym już FTX).

Fakty z tej ponurej historii zostały w pełni pokazane w opublikowaniu zysków GameStop za trzeci kwartał w środę wieczorem. Uszkodzenia wystąpiły w dwóch postaciach.

Logo sprzedawcy gier wideo GameStop jest widoczne w sklepie w Düsseldorfie w zachodnich Niemczech 19 stycznia 2022 r. (Zdjęcie: INA FASSBENDER/AFP za pośrednictwem Getty Images)

Po pierwsze, kolejny koszmarnie zły kwartał w finansach:

  • Sprzedaż netto – 8,5% rocznie.

  • Sprzedaż spadła w branży sprzętu/akcesoriów i oprogramowania — te firmy odpowiadają za około 82% sprzedaży GameStop od początku roku.

  • Sprzedaż spadła w USA, Kanadzie, Australii i Europie.

  • Marże zysku brutto nie zmieniają się z roku na rok.

  • Skorygowana strata operacyjna w wysokości 95 mln USD. Od początku roku GameStop stracił 354,9 miliona dolarów na skorygowanej podstawie operacyjnej.

  • Całkowita gotówka wyniosła około 1 miliarda dolarów, co oznacza spadek z 1,4 miliarda dolarów w analogicznym kwartale ubiegłego roku.

Innym aspektem – który teraz nabiera kształtu – jest to, że GameStop odzyskuje kapitał, który inwestuje w zmianę kursu swojej działalności. Zwrot jest całkowitym zwrotem po kilku brzydkich kwartałach, w których niestabilne ceny akcji spadły o 40% w 2022 r.

„Dzisiaj, po ukończeniu większości niezbędnych aktualizacji naszych systemów, możliwości realizacji i ogólnych podstaw, pracujemy nad dostosowaniem wydatków korporacyjnych do naszych potrzeb” – powiedział Furlong w innym stosunkowo krótkim – 8-minutowym – wezwaniu do zapłaty. „Większość naszych redukcji kosztów będzie wynikać z liczby redukcji korporacyjnych dokonanych jeszcze w tym roku kalendarzowym. W niektórych przypadkach osoby, które pomogły nam w realizacji kluczowych inicjatyw, odeszły z własnej woli i nie są zastępowane… W innych przypadkach przenieśliśmy części organizacji, aby efektywniej wykonywać pracę wykonaną w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Zdecydowaliśmy się na usunięcie lub usprawnienie.”

READ  Komunikaty na żywo: wybory lokalne w Wielkiej Brytanii

Ta nowa runda cięcia kosztów jest wyraźnym znakiem, że GameStop się wycofuje, znakiem, że firma chce zacząć pokazywać inwestorom (w tym Cohenowi) pewne wygrane w dolnej linii kosztem jakiejkolwiek wielkiej wizji zmiany.

Osoba przegląda gry na wyświetlaczu XBox One w GameStop na Manhattanie, Nowy Jork, Stany Zjednoczone, 7 grudnia 2021 r.  REUTERS/Andrew Kelly

Osoba przegląda gry na wyświetlaczu XBox One w GameStop na Manhattanie, Nowy Jork, Stany Zjednoczone, 7 grudnia 2021 r. REUTERS/Andrew Kelly

Furlong, były dyrektor Amazon, powiedział, że „dwa główne priorytety” firmy to „osiągnięcie rentowności w krótkim okresie i napędzanie wzrostu operacyjnego w perspektywie długoterminowej”.

Innymi słowy, nowy sprzedawca gier wideo łamie obietnicę Cohena i Furlonga dotyczącą ponownego wynalezienia GameStop. Lojaliści GameStop, którzy wspierają firmę, powinni wiedzieć, że pamiątkowa teza giełdowa firmy jest wprowadzana w czasie rzeczywistym.

Briana Sozziego Świetny nauczyciel i Prezenter w Yahoo Finance. Śledź Sozziego na Twitterze @BrianSozzi I dalej Linkedin.

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z najnowszymi trendami giełdowymi z witryny Yahoo Finance

Kliknij tutaj, aby uzyskać dogłębną analizę, w tym najnowsze wiadomości giełdowe i wydarzenia związane z ruchem akcji

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Pobierz aplikację Yahoo Finance Jabłko Lub Android

Śledź Yahoo Finance Świergot, Facebook, Instagram, Flipboard, LinkedinI Światło sieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *