Obserwatorzy nastolatki na Instagramie to 92% dorosłych mężczyzn, którzy uwielbiają jej zdjęcia w ciemnej sieci

Wiadomości z USA


Pewna matka ze Środkowego Zachodu zachęcała swoją nastoletnią córkę do założenia konta na Instagramie, aby realizować swoje marzenie o zostaniu wpływową osobą w Internecie — i obecnie 92% jej obserwujących to dorośli mężczyźni.

Dziewczynie, początkującej tancerce, obecnie uczącej się w liceum, udało się nawiązać kontakt z innymi młodymi wpływowymi osobami, gdy trzy lata temu uruchomiła swoją stronę – a według niej nawet brała udział w pokazach mody i otrzymywała darmowe prezenty od głównych marek projektantów. Raport specjalny „Wall Street Journal”..

Dziewczynie, której nazwiska nie podano, udało się również zaoszczędzić około 20 000 dolarów dzięki hojnym darowiznom i innym korzyściom.

Według specjalnego raportu The Wall Street Journal młodzi influencerzy w mediach społecznościowych nieświadomie przyciągają niechcianą publiczność, zastraszając dorosłych mężczyzn. Getty Images/iStockPhoto

Ale ma to mrożącą krew w żyłach ciemną stronę.

Według magazynu algorytmy Instagrama kierowały mężczyzn odczuwających odbiegający od normy pociąg seksualny do dzieci na stronę dziewczyny, zalewając ją niechcianymi komentarzami i wizytami.

Matka dziewczynki powiedziała „The Journal”: „Jeśli chcesz być influencerką, współpracować z markami i zarabiać, a wszystko jest proporcjonalne do tego, ile osób lubi Twój post i wchodzi z nim w interakcję, musisz to zaakceptować”.

Wielu z tych mężczyzn zbiera zdjęcia młodych dziewcząt i rozpowszechnia je w ciemnych grupach internetowych i kanałach w aplikacji do szyfrowania wiadomości Telegram.

Według magazynu dorosły użytkownik płci męskiej należący do jednej z tych grup skomentował, że matka dziewczynki „całkowicie wiedziała”, że posty jej córki przyciągną „zboczonych dorosłych mężczyzn”.

„Wszyscy jesteśmy modelarzami, agentami i właścicielami marek” – powiedział. „Zdjęcia nie do końca nam się podobają.”

Zdjęcia młodych dziewcząt są rozpowszechniane w ciemnych grupach i kanałach internetowych w aplikacji do szyfrowania wiadomości Telegram. Obrazy Getty’ego

Po tym, jak zacząłem niewinnie. W ciągu roku liczba jej obserwujących wzrosła do ponad 100 000, a dziewczyna zaczęła otrzymywać płatne oferty sponsorskie.

Jednak otrzymywała też niepokojące odpowiedzi, nazywając ją „piękną” lub komentując jej ciało – głównie ze strony rosnącej grupy obserwujących ją dorosłych mężczyzn.

READ  Przewodniczący Komitetu Demokratycznego zaprasza prezesów sektora naftowego do złożenia zeznań w obliczu wzrostu cen gazu

Ojciec dziewczynki powiedział dziennikowi „The Journal”, że fani jego córki płci męskiej stanowią część „obskurnej podbrzuszu” branży.

Jeszcze bardziej niepokojący są mężczyźni, którzy zapisali się na płatne subskrypcje po tym, jak dziewczyna uruchomiła program dla superfanów, dzięki któremu mogą otrzymywać prywatne zdjęcia i inne treści.

Jej matka przyznała, że ​​ci poplecznicy byli „prawdopodobnie najstraszniejsi ze wszystkich”.

Meta, właścicielka Instagrama, twierdzi, że monitoruje treści i uniemożliwia osobom poniżej 13 roku życia samodzielne otwieranie kont – ale do akcji wkradają się zboczeńcy.

Z nowego raportu Meta, właścicielka Instagrama, twierdzi, że próbowała zadbać o bezpieczeństwo młodych użytkowników w Internecie, których nieustannie śledzą odrażający dorośli mężczyźni. Agencja Anadolu za pośrednictwem Getty Images

Jednak WSJ stwierdziło, że algorytmy witryny kierują użytkowników do ich ulubionych treści, niezależnie od tego, czy są one nieodpowiednie, czy nie.

Matka stwierdziła jednak, że podjęła kroki, aby chronić swoją córkę, uczennicę, która w szkole uzyskała średnią ocen 4,0.

Monitoruje witrynę i blokuje określone typy zdjęć, w tym zdjęcia strojów kąpielowych, a także blokuje wiele nieodpowiednich komentarzy i obserwujących.

Dziewczyna stwierdziła, że ​​nadal ma ambicje zostania twórcą treści godnym niechcianej uwagi.

„Staram się zachować dziewczęcy wygląd” – powiedziała. „Zawsze mam kokardy we włosach i urocze rzeczy. Dziewczyny oczywiście chcą zobaczyć inspiracje modowe i fryzurowe.

„Nigdy też nie publikuję strojów kąpielowych” – powiedziała. „To najlepszy sposób na przyciągnięcie mężczyzn, więc zdecydowanie nie”.
Załaduj więcej…

https://nypost.com/2024/06/16/us-news/preteen-instagram-influencers-followers-are-92-grown-men/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *