Oceny CNN w czasie największej oglądalności spadły w marcu o 61%: dane Nielsena

tryby

30 marca 2023 | 13:13


Oglądalność CNN spadła w tym miesiącu o 61% – według najnowszych danych Nielsena największy spadek oglądalności wśród gigantów informacyjnych Wielkiej Trójki.

Spadek oglądalności to zły omen dla CNN, które walczyło o naprawienie statku, odkąd firma macierzysta Warner Bros. zleciła program. Chris Licht z Discovery od ponad roku stara się zmienić kanał informacyjny.

Mimo złych recenzji Licht ma wsparcie swojego szefa, dyrektora generalnego Warner Bros. Pictures. David Zaslav z Discovery, który wygłosił motywującą przemowę do dyrektorów sieci, wzywając ich do trzymania się z dala od politycznych i stronniczych komentarzy.

„Oceny są przeklęte” – powiedział. „Skupmy się na tym, kim jesteśmy. To jest nasza misja. To jest nasze dziedzictwo. To jest nasza wspólna podróż.”

Rzecznik CNN powiedział The Post : „CNN to w sumie pięć największych sieci kablowych dziennie, ma najmłodszą widownię w wiadomościach kablowych, dociera do największej liczby widzów w wiadomościach kablowych w wersji demonstracyjnej i jest cyfrową platformą informacyjną nr 1 na świecie ”.

Oceny CNN w czasie największej oglądalności spadły w marcu o 61%, zgodnie z najnowszymi ocenami Nielsena.
ERIK S LESSER / EPA-EFE / Shutterstock

„Wpływu CNN na dziennikarstwo i zasięgu marki nie można zmierzyć jednym miernikiem” – powiedział rzecznik The Post.

Źródło zbliżone do sytuacji zauważyło, że oglądalność wszystkich sieci kablowych gwałtownie spadła z powodu przyspieszającej tendencji do odcinania kabla przez abonentów i wybierania tańszych usług przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix i Hulu.

CNN i inne sieci kablowe są również utrudnione przez stosunkowo powolny cykl informacyjny, co wyjaśnia, dlaczego walczyły o powtórzenie tego samego zainteresowania widzów, co rok temu, kiedy Rosja najechała Ukrainę.

Na powyższym zdjęciu widać Andersona Coopera z CNN. Sieć zachwala fakt, że jego program „AC360” regularnie przewyższał Chrisa Hayesa z MSNBC o godzinie 20:00.
Getty Images dla CNN

CNN odnotowało dobre oceny za poprzednika Lichta, Jeffa Zuckera, a Zaslav powiedział, że zdał sobie sprawę, że bardziej partyzanckie podejście może przynieść więcej widzów i pieniędzy, ale „nie po to tu przyszedłem”, zgodnie z transkrypcją przemówienia Zaslava.

READ  Li Qiang spodziewa się zostać premierem w Chinach, ponieważ Xi Jinping zapewnia sobie trzecią kadencję prezydencką

Powiedział, że ma nadzieję, że sieć może dowiedzieć się, co działa, a co nie. Zaapelował do menedżerów, aby nie martwili się hałasem z zewnątrz.

Fox News miał w marcu średnio 2,09 mln widzów w czasie największej oglądalności, MSNBC 1,14 mln, a CNN 473 tys. Associated Press cytowała liczby Nielsena.

W grupie demograficznej reklamodawców w wieku 25-54 lat CNN odnotowuje jedne z najniższych liczb od dziesięcioleci.

Słabe oceny nękały również inne części harmonogramu nadawania CNN.

„CNN This Morning”, poranny program, w którym występują współprowadzący Don Lemon, Caitlan Collins i Bobby Harlow, w ostatnim kwartale oglądało średnio zaledwie 359 000 widzów, Według danych cytowanych przez Mediaite.

Ale widownia tego programu skacze do łącznie 438 000 widzów, gdy policzy się simulcast na siostrzanej stacji CNN HLN.

Był to 40. najczęściej oglądany program w wiadomościach satelitarnych.

Chris Licht został zatrudniony, aby odwrócić losy CNN po odejściu jego poprzednika, Jeffa Zuckera.
Obraz drutu

Dla porównania, „Morning Joe” MSNBC miał średnio 846 000 widzów, podczas gdy program „Fox & Friends” Fox News był na szczycie ze średnią 1,21 miliona widzów.

CNN This Morning trafiło na pierwsze strony gazet, gdy pojawiły się zamieszanie i napięcia między współgospodarzami.

Lemon została zmuszona do przeprosin i przejścia szkolenia wrażliwości po tym, jak w zeszłym miesiącu powiedziała na antenie, że Nikki Haley, 51-letnia republikańska kandydatka na prezydenta, „nie jest w kwiecie wieku”.

Kilka tygodni wcześniej Lemon podobno żuł Collinsa na oczach jego kolegów, ponieważ był zirytowany, że przerywa mu podczas transmisji.

Całkowita dzienna oglądalność sieci spadła o 27% w ostatnim kwartale.

Co gorsza, CNN odnotowało 40% spadek dzisiejszej oglądalności w pożądanej przez reklamodawcę grupie wiekowej 25-54 lata.

Fox News, który jest współwłaścicielem The Post, pozostał najczęściej oglądanym kablowym kanałem informacyjnym w kraju w ostatnim kwartale.

W porannym programie CNN „CNN This Morning” doszło do napięć między współgospodarzami Caitlan Collins (z lewej strony), Donem Lemonem (w środku) i Bobbym Harlowem.
Stephena Lufkina/Shutterstock

Sieć odnotowała bardziej umiarkowany spadek całkowitej liczby widzów w ciągu dnia, a także widzów w wersji demonstracyjnej 25-54.

READ  Śmierć królowej podkreśla wykroczenia rdzennych mieszkańców

MSNBC, należąca do Comcast grupa kablowa, straciła 1% całkowitej liczby widzów w ciągu dnia i 9% w wersji demonstracyjnej 25-54.

Podczas gdy MSNBC przewyższa CNN pod względem całkowitej oglądalności, CNN prowadzi swojego konkurenta w wersji demonstracyjnej 25-54.

Programy CNN w czasie największej oglądalności również osiągnęły lepsze wyniki niż programy MSNBC w kluczowej grupie demograficznej.

Wśród widzów w wieku od 25 do 54 lat „Outfront” Erin Burnett konsekwentnie bije Joe Reida z „The ReidOut” MSNBC o 19:00 czasu wschodniego.

O 20:00 Anderson Cooper z „AC360” regularnie wyprzedzał Chrisa Hayesa w demo 25-54.

Ale w marcu Hayes i Reid z MSNBC pokonali Coopera i Burnetta w demo 25-54.

Pod względem oglądalności „All In” Hayesa i ReidOut ReidOut regularnie dominowały w programach Cooper i Burnett z CNN.

Najnowszy niedzielny program MSNBC, „Inside with Jen Psaki”, który zadebiutował na początku tego miesiąca, pokonał zarówno Fox News, jak i CNN pod względem całkowitej oglądalności w zeszłym tygodniu.

Mówi się, że Licht chce wstrząsnąć primetime, dodając hitowe nazwiska, w tym gwiazdę poranną CBS Gayle King i krzykacza koszykówki Charlesa Barkleya.

CNN ma również uruchomić „CNN News Central”, swój południowy program informacyjny mający na celu odtworzenie klimatu nocy wyborczej.

David Zaslav, dyrektor generalny Warner Bros. Discovery, udzielił Lichtowi wotum zaufania.
AP

Program rozpoczyna się w poniedziałek, a John Berman, Kate Baldwin i Sarah Sydner będą gospodarzami pierwszego trzygodzinnego hitu ze studiów w Nowym Jorku.

Brianna Keilar, Boris Sanchez i Jim Cioto poprowadzą w godzinach 13:00-16:00 z Waszyngtonu.

The Post poprosił o komentarz MSNBC i Fox News.

z drutem


sklasyfikowany pod

Andersona Coopera
I

kabel
I

Chrisa Lichta
I

CNN
I

bez cytryny
I

Fox News
I

MSNBC
I

Oceny Nielsena
I

Oceny
I

Oceny telewizji
I

Discovery Warner Bros
I
3/30/23Załaduj więcej…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *