Oczekiwana długość życia może wzrosnąć o 80% dzięki przełomowi w przeciwdziałaniu starzeniu się

zdrowie

28 kwietnia 2023 | 20:07

Chcesz być wiecznie młody?

Zaawansowane badanie może pokazać, jak to zrobić.

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego przeprowadzili badanie mające na celu przeprogramowanie procesu starzenia się komórek.

W badaniu stwierdzono, że byli w stanie wydłużyć żywotność komórek drożdży o 82% – i stwierdzono, że to samo można zrobić z komórkami ludzkimi.

Badanie zostało opublikowane w Recenzowane czasopismo naukowe Czwartek.

Komórki drożdży to jednokomórkowe mikroorganizmy, które przechodzą proces starzenia podobny do tego, który zachodzi w komórkach ludzkich — i chociaż ten ostatni jest bardziej złożony, eksperci są optymistami co do potencjału transferu nauki.

Komórki drożdży zawierają przełącznik transkrypcyjny, który pozwala im obumrzeć na jeden z dwóch sposobów: degradację jądrową (fragmentacja właściwości tworzenia białek przez komórkę) lub rozpad mitochondrialny (zanik produkcji energii przez komórkę).

Naukowcy są przekonani, że proces zakończony na jednokomórkowych komórkach drożdży sprawdzi się w przypadku bardziej złożonych komórek ludzkich.
Getty Images/iStockphoto

Ścieżki te w naturalny sposób zatrzymują się nawzajem. Tak się składa, że ​​drugi zostaje wyeliminowany.

Jednak naukowcom udało się przełączyć przełącznik transkrypcji w pętlę ujemnego sprzężenia zwrotnego, powodując oscylację komórek drożdży między dwoma stanami starzenia – zwiększając ich żywotność o 82%.

„Nasza praca stanowi dowód słuszności koncepcji, demonstrując udane zastosowanie biologii syntetycznej do przeprogramowania procesu starzenia się komórek i może położyć podwaliny pod zaprojektowanie syntetycznych obwodów genów w celu skutecznego promowania długowieczności w bardziej złożonych organizmach” – napisali naukowcy.

Starszy autor dr Nan Hao z Wydziału Biologii Molekularnej w Kolegium Nauk Biologicznych, a także współdyrektor Instytutu Biologii Syntetycznej na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego, wyjaśnił znaczenie odkryć, zauważając, że były one „ pierwsze zasady biologii syntetycznej i inżynierii komputerowej zostały wykorzystane do odtworzenia obwodów genów Rationally Design i przeprogramowania procesu starzenia, aby skutecznie promować długowieczność”.

READ  NASA ujawnia plan teleskopu nowej generacji do poszukiwania śladów życia w kosmosie: raporty

„Nasze wyniki pokazują związek między strukturą sieci genów a długowiecznością komórek, który może prowadzić do racjonalnie zaprojektowanych obwodów epigenetycznych, które spowalniają starzenie” – powiedział. Według Genetic Engineering and Biotechnology News.

Naukowcy przeprogramowali przełącznik transkrypcji komórek, aby spowolnić proces starzenia w najnowszym odkryciu nauki o długowieczności.
Getty Images/iStockphoto

Starzenie się komórek jest fundamentalnym procesem biologicznym i główną przyczyną wielu chorób.

Badania te są zgodne z rosnącym ruchem naukowców, którzy wierzą, że starzenie się można leczyć i zarządzać nim jak chorobą.

Podczas gdy przemysł przeciwstarzeniowy zawsze miał rynek, eksperci coraz częściej zagłębiają się w naukę o długowieczności.

Celebryci i trendy wellness robią to samo, koncentrując się na ruchach, takich jak biohacking i zabiegi, w tym krioterapia.
Załaduj więcej…

https://nypost.com/2023/04/28/life-expectancy-could-grow-80-with-anti-aging-breakthrough/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj udostępniony adres URL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *