Oczekuje się, że ceny procesorów graficznych NVIDIA i AMD spadną do końca sierpnia, Team Green wprowadza ostre cięcia, aby wyczyścić zapasy

Według raportu chińskiego punktu technologicznego, ZOLktórzy cytują swoje źródła w łańcuchu dostaw, wydaje się, że procesory graficzne AMD i NVIDIA mogą do końca sierpnia spodziewać się dalszych obniżek cen.

Procesory graficzne NVIDIA i AMD, aby uzyskać niższe ceny do kupienia jeszcze w tym roku, zielony zespół przygotowuje się do rygorystycznej strategii obniżek cen

Minęło dopiero kilka miesięcy i widzieliśmy Załamanie rynku GPU w niesamowity sposób. Doprowadziło do tego kilka czynników, takich jak upadek kryptowaluty, spowolnienie na rynku komputerów PC i słaby ogólny popyt ze względu na oczekiwanie na następną generację GPU.

Zgodnie z doniesieniami z łańcucha dostaw, pod koniec sierpnia NV i AMD podejmą bardziej rygorystyczne działania w celu obniżenia cen kart graficznych, wśród których jest większa obniżka cen NV niż AMD.

Przez MyDrivers (przetłumaczone maszynowo)

Obecnie większość kart graficznych AMD i NVIDIA plasuje się znacznie poniżej sugerowanych cen producenta, które były trudne do zdobycia przez około dwa lata, a teraz sami producenci GPU mają trudności ze sprzedażą ich. Wpłynęło to zarówno na AMD, jak i NVIDIA, jak pokazano w ich wynikach finansowych za drugi kwartał, ponieważ segment GPU do gier nie radzi sobie dobrze, a ogólne dostawy odniosły duży sukces. Teraz AMD i NVIDIA zdecydowały się drastycznie obniżyć ceny konsumenckich procesorów graficznych, ponieważ podobno zielony zespół podejmuje drastyczne kroki w celu oczyszczenia swoich zapasów. Poinformowano, że do końca sierpnia w sektorze detalicznym może nastąpić kolejna seria obniżek cen, więc możemy spodziewać się potanienia kart graficznych.

Obecnie wysokiej klasy karty graficzne NVIDIA, takie jak GeForce RTX 3090 Ti, są dostępne za maksymalnie -47,5% poniżej sugerowanej ceny detalicznej cen. Jeśli ten raport jest bliski prawdy, możemy zaobserwować 50% spadek cen w stosunku do sugerowanej ceny detalicznej. Co więcej, mówi się, że nVIDIA ma Wznowiono produkcję kart graficznych RTX 3080 12 GB Aby obsłużyć nadmiar zapasów procesorów graficznych GA102, chip używany w sumie 5 różnych kartach graficznych.

READ  Inteligentne pierścienie, roboty-psy, zginane telefony

Wygląda więc na to, że ci, którzy szukają nowej karty graficznej NVIDIA i AMD, mogą spodziewać się niższych cen w nadchodzących miesiącach, ale jak to wpłynie na premierę i ceny? GeForce 40 nowej generacji. GPU się okaże.

Produkty wymienione w tym poście

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *