Od czasu ogłoszenia, że ​​gracze muszą połączyć Steam z kontem PSN, Helldivers 2 otrzymało 100 000 negatywnych recenzji

Na początku tygodnia gracze Helldivers 2 na PC zostali poinformowani, że wkrótce będą musieli połączyć swoje konto Steam z kontem PlayStation Network (PSN). Dwa dni później gra otrzymała 100 000 nowych negatywnych recenzji na Steamie.

Co więcej, programiści ze studia Arrowhead wydali kilka oświadczeń, w których stwierdzili, że stoją po stronie graczy.

„Och, aż do wyniku przeglądu” ćwierkanie Dyrektor generalny i dyrektor kreatywny studia gier Arrowhead Johan Bilstedt. „Cóż, myślę, że to uzasadnione. Przepraszam wszystkich za to, jak to wszystko się potoczyło. Mam nadzieję, że możemy to nadrobić i odzyskać zaufanie, zapewniając w dalszym ciągu wspaniałe wrażenia z gry. Chcę po prostu tworzyć świetne gry!”

Kiedy Pilestedt wczoraj podzielił się tą opinią, Helldivers 2 nadal miało „w większości pozytywne” oceny użytkowników na Steamie, z „mieszaną” oceną opartą na recenzjach z zaledwie dwóch ostatnich tygodni. W chwili pisania tego posta ogólna ocena jest obecnie mieszana – wskazuje tylko 59% pozytywnych recenzji – a ostatnie recenzje są w większości negatywne.

„Trwają wewnętrzne dyskusje na temat zmiany obowiązkowych linków i choć nie mogę ujawnić szczegółów, reakcja naszych zespołów programistów na całym świecie była bardzo negatywna i szukamy lepszych opcji” – napisał Spitz, menadżer społeczności Arrowhead na Helldivers Discord (jak Udostępnił go użytkownik Reddita Navar4477).

Spitz powiedział również, że decyzję i ogłoszenie podjęło Sony, a nie sama Arrowhead.

Gracze sprzeciwiają się wymogowi łączenia swoich kont PSN z różnych powodów, od podstawowych niedogodności po bardziej ogólne obawy związane z gromadzeniem danych i prywatnością. Ta zmiana jest szczególnie niepokojąca dla graczy w regionach, w których nie można założyć konta PSN. Poprzedni komentarz Arrowhead sugerował, że ci gracze powinni zarejestrować się w PSN dla regionu innego niż ten, w którym mieszkają, ale w rzeczywistości byłoby to naruszeniem warunków świadczenia usług Sony.

READ  Google TV bezpłatnie przesyła strumieniowo najlepsze miejsca zaćmień słońca

„Jeśli nie zostanie zapewnione lepsze rozwiązanie dla graczy znajdujących się w regionach, które nie mają zasięgu PSN, jestem pewien, że nie nałożymy tego wymogu na tych graczy jako obowiązkowy” – napisał Spitz. „Nie będziemy zmuszać ludzi do łamania warunków korzystania z usług Sony ani do nie grania w grę”.

W ostatnich latach Sony wypuszczało na komputery PC coraz więcej swoich gier, zwykle kilka lat po premierze na wyłączność konsoli. Helldivers 2 jest trochę inne, ponieważ wydadzą grę, a jej twórcą jest zewnętrzne studio, które nie jest ich własnością, a ukazało się jednocześnie na platformach PC i PlayStation. To wieloplatformowe wydanie jest jednym z powodów, dla których odniosło taki sukces; że to Powiedziało Siódma najbardziej dochodowa gra wszechczasów wydana przez Sony, z ponad połową sprzedaży na PC. To także po prostu świetna gra.

Wszystko to sprawia, że ​​wielka szkoda, że ​​doświadczenia graczy są zniekształcane przez niepotrzebne wymagania dotyczące konta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *