Odrzucenie przez Apple aplikacji Hej Kalendarz wznawia starą bitwę

Nowy rok miał rozpocząć się od nowego kalendarza. Ale około 72 godziny po ogłoszeniu usługi e-mail premium Hej Najnowsza funkcja – Zintegrowany kalendarz – współzałożyciel David Heinemeier Hansson otrzymał pewne niepożądane wieści od firmy Apple: firma Apple odrzuciła samodzielną aplikację na iOS dla Hey Calendar, ponieważ nieopłacani użytkownicy nie mogli nic zrobić po otwarciu aplikacji.

Nowi użytkownicy nie mogą zarejestrować się w Hey Calendar bezpośrednio w aplikacji — Basecamp, który tworzy Hey, sprawia, że ​​użytkownicy rejestrują się najpierw za pośrednictwem przeglądarki. Zasady Apple App Store wymagają, aby większość płatnych usług oferowała użytkownikom możliwość płacenia i subskrybowania za pośrednictwem aplikacji, zapewniając firmie otrzymanie rabatu sięgającego nawet 30 procent. Kontrowersyjna zasada ma wiele szarych obszarów i wyjątków (tj. aplikacje do czytania, takie jak Spotify i Kindle, dostają wyjątek) i jest przedmiotem sporów antymonopolowych w kilku krajach.

Ale jak wyjaśnił Hanson Na X I później Post na bloguOdmowę Apple uznał za obraźliwą z jeszcze jednego powodu. Prawie cztery lata temu firma odrzuciła natywną aplikację Hey na iOS do obsługi poczty e-mail z dokładnie tego samego powodu. „Firma Apple właśnie zadzwoniła, aby poinformować nas, że odrzuca aplikację HEY Calendar z App Store (w jej obecnej formie). Taka sama taktyka zastraszania jak ostatnim razem: wyślij dokładną informację o odrzuceniu połączenia z osobą zawierającą tylko imię, która spokojnie o tym poinformuje ty, albo twój portfel, albo twoje kolana. książki Hanson w poście na X.

Wynik walki w 2020 roku był na korzyść Heya. Dni po Tam i z powrotem Pomiędzy Radą Recenzyjną Apple App Store a Basecamp zespół Hey zatwierdził Dość kreatywne rozwiązanie Sugerowane przez dyrektora Apple Phila Schillera. Hey będzie oferować bezpłatną aplikację na iOS, umożliwiającą nowym użytkownikom bezpośrednią rejestrację. Usługa e-mail zaproponowała jednak niewielką zmianę – użytkownicy, którzy zarejestrowali się za pośrednictwem aplikacji na iOS, otrzymali bezpłatny, tymczasowy adres e-mail spamowy, który działał przez 14 dni – po czym musieli zapłacić za aktualizację. Obecnie użytkownicy poczty e-mail mogą płacić wyłącznie za pośrednictwem przeglądarki.

READ  W sytuacjach awaryjnych w Samsungu Galaxy S24 może brakować dwukierunkowej komunikacji satelitarnej

Po aferze Hej Apple zrewidowało zasady App Store, które przewidywały, że bezpłatne aplikacje towarzyszące dla niektórych rodzajów płatnych usług internetowych będą… NIE Wymagane jest posiadanie w aplikacji mechanizmu płatności. Ale, jak doniósł Hanson pod adresem

„Po spędzeniu 19 dni na przeglądaniu naszej aplikacji, co spowodowało, że przegapiliśmy długo planowaną datę premiery, czyli 2 stycznia, firma Apple odrzuciła naszą bezpłatną, samodzielną aplikację towarzyszącą, „ponieważ ona nic nie robi”. Dzieje się tak dlatego, że użytkownicy muszą logować się za pomocą istniejące konto Aby skorzystać z tej funkcji. książki Hansona w poście na blogu.

Jako Hanson Detale W poście X Hey planuje sprzeciwić się decyzji Apple – choć nie określił, jaką ścieżkę podążą. krawędź Skontaktowałem się z Hey i Apple z prośbą o komentarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *