Panasonic LUMIX GH7 obsługuje rejestrację dziennika ARRI LogC3

Nowy aparat Panasonic LUMIX GH7 będzie obsługiwał nagrywanie ARRI LogC3 w 10-bitowych trybach wideo. Funkcję można odblokować, kupując opcjonalny klucz aktualizacyjny (199,99 USD). Przetwarzanie obrazu ARRI LogC3 w aparacie LUMIX GH7 posiada certyfikat ARRI.

Właśnie zaprezentowano flagową kamerę Panasonic Mikro Cztery Trzecie – LUMIX GH7. O wszystkim przeczytacie w naszym osobnym artykule tutaj. Panasonic przygotował jednak dla nas owianą złą sławą wiadomość o „coś innego”. Firma właśnie ogłosiła, że ​​uzyskała licencję na ARRI LogC3 dla aparatu LUMIX GH7. To brzmi ekscytująco! Rzućmy okiem na szczegóły.

ARRI LogC3 na Panasonic LUMIX GH7

ARRI LogC3 (logarytmiczna krzywa gamma w celu utrzymania większego zakresu dynamiki i zwiększenia elastyczności w postprodukcji, proste wyjaśnienie) jest używana w kamerach ARRI i, jak sama nazwa wskazuje, jest trzecią generacją ARRI Log. Na przykład nowsza ARRI ALEXA 35 faktycznie wykorzystuje ARRI LogC4.

W przeciwieństwie do V-Log firmy Panasonic, obsługa ARRI LogC3 nie będzie dołączona do aparatu za darmo (co ma sens, ponieważ większość użytkowników GH7 prawdopodobnie nigdy nie będzie jej potrzebować). Aby go uzyskać, należy zakupić osobny klucz aktualizacji oprogramowania (DMW-SFU3A).

Panasonic twierdzi, że przetwarzanie obrazu krzywej ARRI LogC3 w aparacie LUMIX GH7 uzyskało certyfikat ARRI umożliwiający wdrożenie tej funkcji. ARRI LogC3 może być używany w aparacie LUMIX GH7 w 10-bitowych trybach nagrywania w trybie Creative Video.

Materiał zarejestrowany za pomocą ARRI LogC3 na GH7 można łatwo przekonwertować na dowolny motyw z biblioteki motywów ARRI (Symulator ARRI Look możesz sprawdzić tutaj.) Możliwe jest także przechowywanie pakietu konwersji LUT 709 (ARRI Look Library LogC3 do Rec709 3D-LUT) w bibliotece LUT aparatu LUMIX GH7 i łączenie go z funkcją REAL TIME LUT w celu przechwytywania filmów za pomocą ARRI LUT bezpośrednio z aparatu .

READ  Czy w tym miesiącu wyczyściłeś pamięć podręczną iPhone'a?

Po dodaniu ARRI LogC3, GH7 może stać się realną opcją do zastosowań specjalnych (kamera zderzeniowa, kamera z drona itp.) w produkcjach wykorzystujących kamery ARRI ALEXA. Panasonic twierdzi, że ARRI LogC3 w aparacie LUMIX GH7 wykorzystuje krzywą odpowiadającą standardowej czułości ISO 800 aparatu ARRI.

Co nie mniej ważne, przełącznik aktualizacji ARRI LogC3 będzie działał również w poprzednim modelu, LUMIX GH6 (z wyjątkiem funkcji REAL TIME LUT).

Cena i dostępność

Dostawy Panasonic LUMIX GH7 rozpoczną się w lipcu 2024 r., a ceny zostały już ustalone 2197,99 dolarów / 1961,23 euro Tylko dla ciała. Zestaw zawierający obiektyw 12-60 mm f/2.8-4 będzie kosztować ok 2797,99 dolarów / 2450,65 euro. Opcjonalny przełącznik aktualizacyjny DMW-SFU3A będzie dostępny w cenie 199,99 USD.

Co jak na razie sądzisz o nowym LUMIX GH7? Czy sądzisz, że może to być odpowiednia kamera samochodowa (kamera dronowa) do produkcji kamer ARRI ALEXA? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy pod artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *