Inauguracyjny start Ariane 6 zaplanowano na 9 lipca

Wzmacniaj i wspieraj

06.05.2024
6090 Wyświetlenia
57 Lubi

Pierwszy start Ariane 6 zaplanowano na 9 lipca 2024 r. z europejskiego portu kosmicznego w Gujanie Francuskiej, ogłosił dziś na Berlin Air Show dyrektor generalny ESA Joseph Aschbacher.

Docelowa data wystrzelenia Ariane 6 ogłoszona na konferencji ILA 2024

Do Josepha Aschbachera na scenie dołączyli partnerzy zespołu Ariane 6, dyrektor generalny ArianeGroup Martin Sion, dyrektor generalny CNES Philippe Baptiste i dyrektor generalny Arianespace Stéphane Israël, aby ogłosić na scenie kamień milowy.

Przy tej okazji obecny był także Walter Pelzer, dyrektor generalny Niemieckiej Agencji Kosmicznej w Niemieckim Centrum Lotnictwa i Kosmonautyki.

Ariane 6 to nowy europejski ciężki pojazd nośny, który zastępuje swojego niezwykle udanego poprzednika, Ariane 5. Modułowa i elastyczna Ariane 6 jest wyposażona w górny stopień, który można wielokrotnie obsługiwać, dzięki czemu może wykonywać wiele misji na różnych orbitach podczas jednego lotu.

Dyrektor generalny ESA Joseph Aschbacher powiedział: „Ariane 6 reprezentuje nową erę niezależnych i wszechstronnych europejskich podróży kosmicznych. Ta potężna rakieta jest zwieńczeniem wielu lat poświęcenia i pomysłowości tysięcy ludzi z całej Europy, a po wystrzeleniu przywróci europejską pozycję. niezależny dostęp do… przestrzeni kosmicznej Mam przyjemność ogłosić, że pierwsza próba wystrzelenia odbędzie się 9 lipca. Chciałbym podziękować zespołom naziemnym za ich ciężką pracę, pracę zespołową i poświęcenie w ostatniej fazie inauguracyjnego startu. kampanię „Ariane 6 to europejska rakieta odpowiadająca dzisiejszym potrzebom, która jest w stanie dostosować się do naszych przyszłych ambicji”.

Klucz wizualny Ariane 6

Przy opracowywaniu Ariane 6 ESA współpracuje jako inżynier systemu startowego z głównym wykonawcą ArianeGroup przy opracowywaniu rakiety nośnej oraz z CNES nad rozwojem segmentu naziemnego. ESA jest operatorem odpowiedzialnym za lot inauguracyjny, natomiast w przypadku kolejnych lotów Arianespace jest dostawcą usług startowych, który sprzedaje i obsługuje platformę startową Ariane 6 dla klientów instytucjonalnych i komercyjnych w celu wynoszenia różnych misji na orbitę.

„Ogłoszenie planowanego dziewiczego lotu Ariane 6 umieszcza nas w końcowej fazie kampanii startowej i jesteśmy w pełni zaangażowani w wykonanie ostatnich kroków. Lot ten będzie zwieńczeniem lat rozwoju i testów przeprowadzonych przez zespoły i partnerów ArianeGroup w całej Europie. Utoruje drogę do operacji komercyjnych i znacznego wzrostu w ciągu najbliższych dwóch lat, stwierdziła, że ​​Ariane 6 to potężna, wszechstronna i skalowalna platforma startowa, która zapewni Europie niezależny dostęp do przestrzeni kosmicznej.

„Po raz kolejny ogłoszenie daty inauguracyjnego lotu rakiety Ariane 6 z Centrum Kosmicznego w Gujanie jest zdecydowanym krokiem w kierunku europejskiej suwerenności w zakresie dostępu do przestrzeni kosmicznej. Osiągnięcie tego terminu było możliwe dzięki ogromnemu wysiłkowi wszystkich podmiotów w regionie Chciałbym złożyć hołd zbiorowemu osiągnięciu Pokonanie przeszkód na przestrzeni miesięcy. Teraz ostatnie poprawki przed startem. Europa jest gotowa do startu: Wszyscy jesteśmy zjednoczeni w działaniach związanych z Ariane 6!

Wykres Ariane 6: w skrócie

„Mając w portfelu zamówień 30 misji, Ariane 6 zdobyła już zaufanie klientów instytucjonalnych i komercyjnych. Przygotowujemy się do drugiego startu Ariane 6 do końca roku, po którym nastąpi stały wzrost do około dziesięciu startów na każdy lot. roku, kiedy osiągniemy prędkość przelotową, dodał: „To wielkie wyzwanie dla Arianespace i naszych partnerów” – powiedział dyrektor generalny Arianespace.

W europejskim porcie kosmicznym w Gujanie Francuskiej na nośniku ładunku Ariane 6 umieszcza się wiele różnorodnych ładunków. Ostatnim ważnym kamieniem milowym przed wystrzeleniem jest próba generalna. Po zakończeniu tych działań grupa zadaniowa Ariane 6 przekaże wspólne aktualne informacje na temat lotu inauguracyjnego.

READ  Zapomniane plany Playboya dotyczące wyniesienia jaskini na orbitę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *