Oficjalna Sony Xperia 1 VI ma wyświetlacz przypominający telewizor i zoom optyczny 7,1x

Przywitaj się z najnowszym telefonem Sony z aparatem: Xperia 1 VI!

Jeśli jesteś pewien, że przeżywasz właśnie największe déjà vu w historii, zapewniam Cię: nie jesteś.

Tyle, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni Sony Xperia 1VI Wyciekł znacząco kilka razy, nie pozostawiając prawie nic wyobraźni.

Teraz jednak flagowiec Sony na rok 2024 jest już oficjalny, więc zostawmy te plotki za sobą i zobaczmy, o co chodzi z tym świetnie wyglądającym telefonem.

Od razu: zauważysz, że z zewnątrz Xperia 1 VI wygląda zupełnie inaczej. Tak, zmieniły się proporcje – lub proporcje – ekranu.

Zamiast wysokich (i wyjątkowych) proporcji 21:9, Xperia 1 VI jest wyposażona w Proporcje obrazu wynoszą 19,5:9identyczny z Galaxy S24 Ultra.

Ten ekran jest inspirowany telewizorami Sony Bravia (więcej o tym za chwilę).

Prawdziwą atrakcją jest jednak fakt, że Xperia 1 VI jest w zestawie Zoom optyczny 7,1xco stanowi znaczący skok w stosunku do 5,2-krotnego zoomu optycznego Xperii 1 V.

Sony wyjaśnia, że ​​zoom optyczny 7,1x „ma zostać dostarczony w następnej aktualizacji wersji systemu operacyjnego Android”, więc okaże się, co przez to rozumieją i jak teleobiektyw będzie działać od razu po wyjęciu z pudełka.

Fotograficzne gwizdki i dzwonki

Zwykle zaczynamy nasz raport o ujawnieniu telefonu od szczegółowych informacji na temat chipsetu i innych „tradycyjnych” specyfikacji.

Linia Xperia 1 nie mieści się jednak w żadnej kategorii, którą można nazwać „tradycyjną” – a przynajmniej stara się nią nie być.

Nie oszukujmy się, Xperia była i nadal jest telefonem skupiającym się wyłącznie na fotografii (i wideo).

Zatem zanurzmy się w to!

Użytkownicy mogą spodziewać się potrójnej konfiguracji tylnego aparatu:

 • Główny aparat: Odpowiednik ogniskowej 24 mm
 • Ultraszerokokątny aparat: Odpowiednik ogniskowej 16 mm
 • TAparat ElephotoZoom optyczny: 85mm-170mm

Ta dobroć Exmoor wciąż istnieje!

Główny aparat korzysta z aparatu opracowanego przez firmę Sony Exmor T dla telefonów komórkowych Czujnik. Połącz to z obowiązkowym przetwarzaniem AI (w końcu jest rok 2024!), a użytkownicy powinni uzyskać całkiem niezłe wyniki. Jestem bardzo sceptyczny co do stwierdzenia samego Sony o „jakości obrazu odpowiadającej aparatom pełnoklatkowym”, ale cóż, Marketing to ciężka rakieta.

Ogólnie rzecz biorąc, Exmor T do telefonów komórkowych powinien zapewniać niższy poziom szumów i szerszy zakres dynamiki przy słabym oświetleniu, a także powinien sprawiać, że filmy będą miały kinową wyrazistość kolorów.

Zdjęcia makro przy użyciu teleobiektywu

Jeśli interesuje Cię fotografia makro, kup ten. Nie ma dedykowanego obiektywu makro, ale teleobiektyw zapewnia maksymalne powiększenie około 2x i minimalną odległość ostrzenia 4 cm.

Śledzenie Sony AF: kolana pszczół

Xperia 1 VI została niedawno wyposażona w funkcję śledzenia AF z szacowaniem pozycji człowieka – funkcję sztucznej inteligencji opracowaną przy użyciu aparatów z serii Alpha (no wiesz, znanych na całym świecie dedykowanych aparatów Sony!).

READ  Zniżki na Lego, Resident Evil i nie tylko

Tylny aparat wykorzystuje technologię AI do rozpoznawania ludzkiego szkieletu, umożliwiając precyzyjne śledzenie AF nawet w trudnych scenariuszach fotografowania ze względu na potencjalne przeszkody zasłaniające widok obiektu. Ta zaawansowana funkcja zapewnia spójne i dokładne śledzenie, co skutkuje lepszym przechwytywaniem obrazu w różnych środowiskach.

Nowa aplikacja aparatu

Sony twierdzi, że aplikacja aparatu w Xperii 1 VI otrzymała poważną aktualizację. Aplikacja posiada teraz intuicyjny interfejs zaprojektowany z myślą o płynnej nawigacji. To ulepszenie kładzie nacisk na wygodę, nie rezygnując przy tym z zakresu dostępnych narzędzi kreatywnych, takich jak specjalne tryby fotografowania i konfigurowalne wstępne ustawienia kolorów.

Dostępna jest funkcja śledzenia dotyku, umożliwiająca automatyczną regulację jasności i kolorów, a także wprowadzenie nowego trybu Pro Video. To urządzenie zapewnia szczegółową kontrolę nad ustawieniami przechwytywania wideo, a użytkownicy mogą z łatwością robić zdjęcia i filmy z intuicyjną i precyzyjną kontrolą.

Przycisk migawki rośnie i rośnie

Mile widziane ulepszenie: Xperia 1 VI ma większy przycisk migawki niż jej poprzedniczka, Xperia 1 V, zapewniając lepszą kontrolę podczas robienia zdjęć.

Ekran inspirowany jest telewizorami Bravia

Oprócz tego, że są to flagowe telefony skupiające się na obrazie, telefony Xperia 1 są znane z wysokiej jakości wyświetlaczy. Xperia 1 VI nie zawiedzie, ponieważ oferuje najnowocześniejszą technologię wyświetlania odziedziczoną po telewizorze Bravia 9.

Głównym celem jest poprawa kontrastu, koloru i przejrzystości. Technologia ta współpracuje z Twoimi treściami, a nawet usługami przesyłania strumieniowego.

Xperia 1 VI ma wyświetlacz Full HD+, który można ustawić w zakresie od 1 do 120 Hz, co zapewnia energooszczędną pracę dzięki technologii LTPO. Jak wiadomo, technologia LTPO dla wyświetlaczy mobilnych pomaga oszczędzać baterię, dynamicznie dostosowując częstotliwość odświeżania ekranu w oparciu o wyświetlaną treść.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, ten bohater Sony ma proporcje 19,5: 9. Technologiczny gigant twierdzi też, że oferuje najjaśniejszy wyświetlacz w historii Xperii, zapewniając użytkownikowi oszałamiające wrażenia wizualne.

Ponadto dostępny jest nowy tryb Sunlight Vision zapewniający lepszą widoczność w trudnych warunkach oświetlenia zewnętrznego.

Co więcej, nowy tryb Sunlight Vision zapewnia lepszą widoczność w warunkach zewnętrznych, nie tylko zwiększając jasność obrazu, ale także przeprowadzając przetwarzanie obrazu AI, aby zapobiec nadmiernemu oświetleniu, analizując klatki i jasność otoczenia w czasie rzeczywistym.

READ  Dunkey uruchomił grę wideo na YouTube w swojej własnej niezależnej firmie wydawniczej

Sony ujawniło, że nowy ekran jest 1,5 razy jaśniejszy od poprzedniego modelu.

Tak, w domu jest Snapdragon 8 Gen 3

Nie spodziewałbyś się flagowca Sony na rok 2024 bez Snapdragona 8 Gen 3, prawda?

Najprawdopodobniej Xperia 1 VI nie znajdzie się na szczycie żadnego z 10 najlepszych rankingów benchmarków, ale co z tego? Istnienie Znajdujący się w środku chipset Snapdragon 8 Gen 3 oznacza, że ​​uzyskasz szybkość, niezawodność i więcej niż wystarczającą wydajność. Ten potężny procesor „zwiększa możliwości sztucznej inteligencji Xperii 1 VI, zapewniając niezrównaną wydajność aparatu, dźwięku, gier i wyświetlacza” – twierdzi Sony.

W rzeczywistości istnieje nowa funkcja ulepszająca grę: „Optymalizator FPS”!

FPS Optimizer dynamicznie optymalizuje użycie procesora i liczbę klatek na sekundę w oparciu o środowisko gry. Wprowadzanie dotykowe zostało zoptymalizowane, oferując trzy prędkości śledzenia i dwa poziomy dokładności dotknięcia, zapewniając niezrównane wrażenia z gry zarówno w grach, jak i podczas transmisji na żywo, gdzie niezbędna jest szybka reakcja.

Mówi się, że częstotliwość próbkowania dotyku na poziomie 240 Hz zapewnia „niezrównaną responsywność, zapewniając niemal natychmiastową reakcję na dotyk, co zapewnia szybsze akcje w grze i większą kontrolę”, ale czy to coś da, musicie przekonać się sami.

Telefon jest wyposażony w funkcję Game Optimizer i komorę parową, które zapewniają lepsze zarządzanie temperaturą, zapewniając płynną i nieprzerwaną rozgrywkę, nawet podczas długich sesji grania.

Dodatkowo Ly Raiser dostosowuje szczegóły obrazu w ciemnych obszarach gry, ułatwiając dostrzeżenie przeciwników w ciemności.

Projekt: gorący i teksturowany

Telefony Sony Xperia wyglądają dobrze – mówiłem już to? A może określiłem je jako wyjątkowe? To nie ma znaczenia.

Xperia 1 VI zadowoli użytkowników wykończeniem tylnego panelu – pomyśl o wygodzie, funkcjonalności i pięknie. I pięść. Tak, poprawiono chwyt (każdy fotograf potwierdzi, że to bardzo ważne), poprawiono także mikrowypukłe wykonanie twardego szkła, a także matowe wykończenie, które czyni go bardziej odpornym na odciski palców i zarysowania powierzchni.

Dostępny w różnych kolorach, które dopasujesz do swojego stylu:

 • czarny
 • Platynowe srebro
 • Zielone khaki

Dostępny jest również nowo zmontowany pasek z pętelką, który można przymocować do pokrowca: większa stabilność! Co więcej, stojak obsługuje orientację poziomą i pionową, co zapewnia dodatkową wygodę.

Xperia 1 VI zachowuje elegancki wygląd, ma zaledwie 8,2 mm grubości (smuklejsza niż poprzednie modele Xperia) i waży zaledwie 192 g.

Bateria: Daj mi moc!

Xperia 1 VI zasilana jest akumulatorem o pojemności 5000 mAh, którego nie należy lekceważyć. Sony twierdzi, że bateria jest przeznaczona na dwa dni typowego użytkowania. W łaźni parowej znajduje się element odprowadzający ciepło. Obsługuje nie tylko szybkie ładowanie, które pozwala osiągnąć prawie 50% pojemności w zaledwie 30 minut, ale funkcje Battery Care i Xperia Adaptive Charge sprawiają, że bateria nie zostanie przeciążona podczas ładowania, zapewniając cztery lata zdrowego działania baterii.

READ  Google oferuje teraz wyszukiwanie „w Internecie” i przycisk rezygnacji z AI

Ponadto Xperia 1 VI obsługuje nowy standard sieci bezprzewodowej Wi-Fi 7, który pojawi się później w 2024 roku. Ten najnowszy standard łączności umożliwia szybką wymianę danych, zwiększając wygodę użytkownika.

Nowy głos dla użytkowników

Sony nie rezygnuje z gniazda słuchawkowego 3,5 mm. Uwielbiam to!

Wyposażony w nowy wysokiej klasy obwód audio dla słuchawek przewodowych 3,5 mm, nowy, wydajny wzmacniacz i innowacyjne technologie audio, Xperia 1 VI zapewnia doskonały dźwięk.

Wydajność głośnika uległa znacznej poprawie. Sony twierdzi, że redukując zniekształcenia przy wysokich poziomach głośności i poprawiając moc wyjściową w zakresie niskich częstotliwości, następuje „znaczny wzrost” poziomu ciśnienia akustycznego.

Xperia 1 VI umożliwia odkrywanie najnowszych technologii i formatów branży audio, obsługując:

 • Wysoka wierność dźwięku
 • Bezprzewodowy dźwięk wysokiej jakości
 • LDAC (technologia umożliwiająca wysokiej jakości bezprzewodową transmisję dźwięku poprzez połączenia Bluetooth)
 • Dźwięk Bluetooth LE (niskoenergetyczny).
 • Dźwięk Snapdragona

W przypadku sparowania z wybranymi słuchawkami bezprzewodowymi aktywacja trybu połączenia AAC (Advanced Audio Coding) dodatkowo poprawia jakość dźwięku, nawet w „hałaśliwym środowisku miejskim”.

Funkcje ułatwień dostępu

Sony nie chce, aby ludzie pozostawali w tyle z powodu różnic fizycznych. Oto jak są one uwzględnione:

Ceny, dostępność i aktualizacje oprogramowania

Xperia 1 VI będzie można kupić od początku czerwca w cenie około 1399 euro/1299 funtów. Telefon będzie objęty 3-letnim okresem aktualizacji systemu operacyjnego i 4-letnim okresem aktualizacji zabezpieczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *