Ogiery pokonały generałów 28-24 w ekscytującym meczu otwarcia USFL

Pierwszy mecz USFL miał wszystko, łącznie z wygranym w ostatniej chwili przyłożeniem. Uprzejmy wynik rozgrywającego ogierów J 'Smitha dał Birmingham Stallions zwycięstwo 28-24 nad New Jersey Generals.

Obie drużyny połączyły się, zdobywając 24 punkty w czwartej kwarcie, a wynik Smitha spadł na 2 jardy przyziemienia na 29 sekund przed końcem. Gol Smitha zaledwie kilka minut po tym, jak Generałowie objęli prowadzenie z wynikiem 1:54 przed bramką Nicka Rossa z 47 jardów. Podczas odnotowywania pierwszego zwycięstwa w sezonie USFL 2022, Smith poprowadził ogiery do wygranej na 59-metrowym podjeździe. Generałowie przegrali pomimo 222 jardów w biegu, w tym 98 jardów i wyniku rozgrywającego D’Andre Johnsona.

Sobotni mecz rozpoczął się od rozgrywającego generała Louisa Pereza, który w pierwszym meczu z Randym Chatterfieldem zdobył 48 jardów. Pomimo złego strzału obrońcy Stallions, Chatterfield zakończył jazdę przyłożeniem na odległość 3 jardów.

The Stallions odpowiedzieli we własnym wielkim meczu, w którym Alex McCuff podał podanie z 35 jardów do przyziemienia Osirisowi Mitchellowi w ciągu czterech minut po meczu. New Jersey odzyskało prowadzenie na początku drugiej kwarty, wykorzystując obronę Shaloma Louvaniego. Perez, który stanął na trzecim i siódmym miejscu z 13-jardowej linii The Stallions, potoczył się w prawo, zanim uderzył w ciasny koniec w końcowej strefie dla wyniku Co-Ahead.

Johnson prowadził, a Trey Williams cofnął się, a Generałowie rozpoczęli drugą połowę od 12-playów, które zakończyły się Rose – która nie trafiła 47-jardowego rzutu z gry w ostatniej grze pierwszej połowy – chybiła 22. – Próba rzutu na boisko. The Stallions odpowiedzieli dziewięcioma grami, 80-jardową jazdą, która została zatrzymana przez 3 jardy, kończące grę przyłożeniem CJ Marable’a. J’mar Smith do Mitchella ukończyli 44 jardy z rzędu, aby ustalić wynik.

Obie drużyny strzeliły gola na rozpoczęcie czwartej kwarty. Johnson dał generałom 10 jardów przewagi, a Stallions zareagowali w ciągu czterech minut, gdy Smith znalazł Gary’ego Angeline’a z wynikiem 28 jardów. Rose następnie dał generałom prowadzenie 24-21, a Smith ukończył dwuminutową sesję treningową.