Ogromne zamówienie KFC zostało zauważone przed hotelem Xi Jinping w Moskwie

pić jedzenie

24 marca 2023 | 12:22

Świta J wydawała się być podekscytowana dobrym smażonym kurczakiem podczas jego niedawnego pobytu w Moskwie.

Torby z fast foodami z KFC były dostarczane do luksusowego hotelu, w którym przebywała chińska delegacja z trzydniową wizytą przywódcy.

Rosyjska państwowa agencja medialna Ruptly, część sieci RT, poinformowała, że ​​delegacja udała się do pięciogwiazdkowego hotelu Soluxe w Moskwie po przybyciu w poniedziałek.

Po ich przybyciu dostawca przywiózł do hotelu, udekorowanego rosyjskimi i chińskimi flagami, aż 18 torebek fast foodów.

Podczas gdy odbiorcy żywności są nieznani, placówka poinformowała, że ​​właśnie przybyła chińska delegacja.

Obfite torby z KFC zostały dostarczone do hotelu w Moskwie, w którym przebywa Xi Jinping i jego personel.
Twitter / @ArmandDoma

Xi odbył w tym tygodniu dwudniowe rozmowy ze swoim rosyjskim odpowiednikiem w Moskwie, co było jego pierwszą wizytą od czasu, gdy Władimir Putin rozpętał wojnę z Ukrainą w lutym ubiegłego roku.

Kentucky Fried Chicken to jedna z firm, które wycofały się z Rosji po inwazji. Konglomerat fast foodów Mniam! Marki sprzedały swoje restauracje rosyjskiemu operatorowi, który miał zmienić ich nazwę na Rostic’s.

Jednak zgodnie z materiałem filmowym stary branding – w tym kultowe logo pułkownika Sandersa – był nadal używany i był widoczny na torbach na wynos.

Wielu komentatorów uznało za zabawne, że chińscy urzędnicy, którzy obarczają Stany Zjednoczone odpowiedzialnością za różne globalne problemy, podczas wizyty w Rosji mogli wybrać amerykańską sieć fast foodów.

Analitycy twierdzą, że nic nie wskazuje na to, by wizyta chińskiego prezydenta w Moskwie powstrzymała Putina w wojnie z Ukrainą, nawet jeśli po raz kolejny podkreśla niezrównoważone stosunki, w których Rosja jest wyraźnie młodszym partnerem.

READ  Republika Południowej Afryki, w obliczu nakazu aresztowania Putina, chce opuścić MTK

Każdy aspekt mowy ciała pary został przeanalizowany, aby spróbować ustalić intencje dwóch przywódców.

Xi, który ma plan zakończenia konfliktu, przedstawił się jako mediator zainteresowany utrzymaniem stabilności.

Ale Putina można pocieszyć tylko wyrazami poparcia ze strony Xi i czystą symboliką osobistej wizyty, nawet gdy Rosja stoi w obliczu rosnącej zależności od Chin, gdy Moskwa staje się coraz bardziej odizolowana od Zachodu.

Prezydent Chin Xi Jinping podaje rękę prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi na Kremlu w Moskwie w Rosji.
Chiny Novell / Ciba / Shutterstock

Wizyta nastąpiła po wydaniu przez Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze nakazu aresztowania Putina, największego prawnego wyzwania, przed jakim stanął rosyjski przywódca.

„Zachęciła mnie wizyta Xi Putina, zwłaszcza po haskim nakazie aresztowania” – powiedziała Liana Fix, europejska stypendystka w Council on Foreign Relations (CFR).

Powiedziała, że ​​chiński plan pokojowy jest „wyraźnie zdecydowanie korzystny dla Rosji”, dodając, że Pekin jest gotów dać Moskwie „czas na zakończenie wojny na swoją korzyść”, aczkolwiek z milczącym, a nie proaktywnym wsparciem.

„Oczywiście, Putin życzyłby sobie więcej – zwłaszcza w odniesieniu do umowy gazowej z Chinami – ale teorie związane z wizytą były dla niego tak ważne, że akceptuje rosnącą zależność Rosji od Chin” – powiedziała.

Załaduj więcej…

https://nypost.com/2023/03/24/massive-order-of-kfc-spotted-outside-xi-jinpings-hotel-in-moscow/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj udostępniony adres URL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *