Ogromny pożar składu ropy w rosyjskim Briańsku koło Ukrainy

(Reuters) – Poważny pożar wybuchł w poniedziałek wcześnie w magazynie ropy w rosyjskim mieście Briańsk, poinformowało rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, dodając, że nikt nie został ranny.

Nic nie wskazywało na to, że pożar był powiązany z wojną na Ukrainie, chociaż rosyjscy urzędnicy poinformowali w zeszłym tygodniu, że ukraińskie helikoptery uderzyły w budynki mieszkalne i zraniły siedem osób w okolicy. Czytaj więcej

Ministerstwo podało w oświadczeniu, że pożar wybuchł w obiekcie należącym do firmy rurociągowej Transnieft o godzinie 2 w nocy czasu moskiewskiego (2300 GMT) i nie było potrzeby ewakuacji żadnej części 400-tysięcznego miasta.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Rosyjski Komitet Śledczy poinformował w osobnym oświadczeniu, że jego szef Aleksander Bastrykin zarządził śledztwo w sprawie incydentu. Ukraińscy urzędnicy nie skomentowali jeszcze pożaru i jego możliwej przyczyny.

Briańsk to centrum administracyjne położone 154 km (96 mil) na północny wschód od granicy z Ukrainą, w pobliżu regionów Sumy i Czernihowa oraz około 380 km (236 mil) od stolicy Rosji, Moskwy.

Moskwa opisuje swoje działania na Ukrainie, wkraczającej w trzeci miesiąc, jako specjalną operację wojskową.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Relacja prasowa z Melbourne autorstwa Lydii Kelly; Montaż dokonali Clarence Fernandez i Gareth Jones

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Blinken: NATO martwi się „szybkim i nieprzejrzystym” rozwojem chińskiej armii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *