Ogromny pożar w Halifax w Kanadzie spowodował nakaz ewakuacji tysięcy domów

HALIFAX (Reuters) – Ogromny pożar we wschodnim kanadyjskim mieście Halifax spowodował obowiązkowe nakazy ewakuacji tysięcy domów, a urzędnicy powiedzieli, że mieszkańcy nie będą mogli wrócić, chyba że powiadomią władze miejskie.

Burmistrz Halifax Mike Savage powiedział, że ewakuacje dotknęły około 18 000 osób.

Upraszanie wydany w niedzielę Obejmuje obszary Hammonds, Upper Tantallon i Pocock Plains. Te podmiejskie społeczności są domem dla wielu pracowników miejskich i znajdują się około 15 mil od Halifax. Otoczeni lasami mieszkańcy pobliskich osiedli przez całą noc byli niespokojni.

Premier Justin Trudeau wćwierkaćW poniedziałek opisał sytuację pożarów buszu w Nowej Szkocji, gdzie znajduje się Halifax, jako „niezwykle poważną” i powiedział, że jego rząd jest gotowy do udzielenia wszelkiej pomocy w razie potrzeby.

Urzędnicy powiedzieli, że pożar spowodował również ewakuację około 400 domów w Nowym Brunszwiku w weekend. Burmistrz St. Andrews w Nowym Brunszwiku Brad Henderson powiedział w poniedziałek, że chociaż poczyniono postępy, pożar pozostaje pod kontrolą.

Regionalny zastępca szefa straży pożarnej i awaryjnej w Halifax, Dave Meldrum, powiedział dziennikarzom w poniedziałek rano, że pożar nadal trwa w rejonie równin Tantallon i Hammonds. Dochodzenie w sprawie przyczyny pożaru wciąż trwa i nie ma doniesień o jakichkolwiek ofiarach śmiertelnych lub rannych.

Meldrum powiedział, że około 100 strażaków walczyło z pożarami przez noc i powiedział, że ekipy ratunkowe będą dużo pracować przez „wiele dni”.

Miasto ogłosiło lokalny stan wyjątkowy późną niedzielę po pożarze, który spowodował ewakuację i przerwy w dostawie prądu, a władze zamknęły kilka szkół.

Ogromny pożar, wspomagany silnym wiatrem i suchym drewnem, uszkodził dziesiątki domów i utrudnił służbom ratunkowym. Władze miasta poinformowały, że stan wyjątkowy będzie obowiązywał przez siedem dni, chyba że zostanie zniesiony lub przedłużony.

READ  Korea Północna stoi w obliczu wybuchu choroby zakaźnej podczas walki z COVID

Zachodnie kanadyjskie prowincje Alberta i Kolumbia Brytyjska również miały do ​​czynienia z niezwykle ciepłą wiosną tego roku, która doprowadziła do kilku pożarów, które wymknęły się spod kontroli, ograniczając produkcję ropy i gazu. Jednak większość z tych pożarów została już opanowana, co pomogło wznowić produkcję ropy i gazu.

W prowincji Alberta, będącej głównym producentem ropy naftowej, intensywność jednego z najtrudniejszych sezonów pożarów buszu od lat nadal malała, co pozwoliło producentom ropy i gazu na ostrożne wznowienie produkcji, którą tymczasowo zamknęli.

Crescent Point Energy (CPG.TO) powiedział, że przywrócił 45 000 baryłek ekwiwalentu ropy naftowej produkcji, którą wcześniej wstrzymał, podczas gdy Paramount Resources (POU.TO) powiedział, że przywrócił większość produkcji, którą ograniczył z powodu pożarów.

(Reportaż Erica Martina w Halifax i Kanishka Singh w Waszyngtonie); Dodatkowe raporty Roda Nickella z Winnipeg. Pisanie przez Kanishka Singh; Montaż przez Andreę Ricci i Leslie Adler

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Kanishka Singh

Thomsona Reutera

Kanishka Singh jest korespondentem Reutersa w Waszyngtonie, zajmującym się głównie polityką i sprawami narodowymi USA na swoim obecnym stanowisku. Jego poprzednie relacje z najświeższych wiadomości obejmowały szereg tematów, takich jak ruch Black Lives Matter; Wybory amerykańskie. zamieszki na Kapitolu w 2021 r. i ich dalsze dochodzenia; Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. napięcia handlowe między Stanami Zjednoczonymi a Chinami; Wycofanie się NATO z Afganistanu. pandemia COVID-19; oraz orzeczenie Sądu Najwyższego z 2019 r. w sprawie sporu religijnego w jego rodzinnych Indiach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *