Ogromny stadion FC Barcelona to teraz Spotify Camp Nou

Camp Nou, jeden z najpopularniejszych stadionów piłkarskich na świecie, został przemianowany na Spotify Camp Nou w ramach umowy sponsorskiej z hiszpańskim klubem FC Barcelona. Przyznaje Spotify prawa do nazwy stadionu. Spotify pojawi się również na koszulkach męskich i kobiecych drużyn przez kolejne cztery sezony, począwszy od sezonu 2022/23.

Umowa musi jeszcze zostać ratyfikowana przez nadzwyczajne zgromadzenie delegatów FC Barcelona w głosowaniu, które odbędzie się 3 kwietnia. Prawdopodobnie nie będziesz mieć jednak większych problemów z ruchem, np. Barcelona ma ogromny dług W zeszłym roku starał się sprzedać udziały w swoim dziale produkcji mediów.

Rozdać Mówi się, że jest wart 310 milionów dolarów. Mogła być warta więcej niż hiszpańska publikacja Sporty wspomniany, jeśli klub ma wyższy odsetek „zarejestrowanych” fanów – fanów, którzy udostępnili klubowi nazwiska, adresy e-mail i inne dane osobowe. Według raportu tylko około 1 procent z 350 milionów obserwujących klub jest zarejestrowanych.

Spotify wykorzysta swój sponsoring jako okazję do „wzmocnienia pracy artystów” w sposób, który połączy „światy muzyki i piłki nożnej, dając globalną platformę graczom i artystom” na Spotify Camp Nou, Alex Norstrom, prezes Freemium w biurze biznesowym Spotify, powiedział. w obecnej sytuacji.

„Spotify współpracuje z Barceloną, aby wykorzystać nasz dostęp do elementów na stadionie, aby wzmocnić artystów i umożliwić odkrywanie” – powiedział Norstrom. „Na przykład wykorzystanie dynamicznych programów cyfrowych do zaprezentowania odpowiednich artystów i kierowania ich geograficznie do globalnej publiczności telewizyjnej Barcelony. Podczas gdy widzowie w Europie mogą zobaczyć wiadomość o jednym artyście, widzowie telewizyjni w Indiach mogą otrzymać inny i odpowiedni lokalnie komunikat”. Może to oznaczać, że Spotify też będzie Zainwestuj w te cyfrowe reklamy stadionów Które zmieniają się w zależności od Twojej lokalizacji i kanału, na którym oglądasz mecz.

READ  Miód pitny: 2023 Pittsburgh Steelers Draft Parade

Ale to jedyne specyfikacje, jakie Norstrom ujawnia na temat partnerstwa, i powiedział, że Spotify studiuje „inne ekscytujące elementy”, o których firma podzieli się więcej w tym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *