Organizacja Narodów Zjednoczonych twierdzi, że ma „coraz więcej informacji” potwierdzających istnienie masowych grobów w Mariupolu

Oto największe jak dotąd aktualizacje w piątek, gdy wojna na Ukrainie wkracza w piąty tydzień:

Walka na ziemi: Siły ukraińskie mają zdrowieć Brytyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało w piątek w swojej najnowszej aktualizacji wywiadu.

Tymczasem rzecznik rosyjskiego Ministerstwa Obrony Igor Konashenkov stwierdził w piątek, że siły rosyjskie zniszczyły „największe pozostałe składy paliw” pod Kijowem, strajkując Wystrzeliwane z morza pociski manewrujące Kalibr.

Ocaleni z Teatru Mariupol: Doradca burmistrza Mariupola około 600 osób Uważa się, że 16 marca przeżył rosyjski nalot na teatr w mieście.

Rada Miasta Mariupol stwierdziła wcześniej, że na podstawie relacji naocznych świadków, teraz uważa 300 osób Zginął podczas strajku. CNN nie zweryfikowało niezależnie danych dotyczących ofiar. nowe strzały pojawiło się W mediach społecznościowych pokazuje ludzi uciekających ze sceny.

Biden w Polsce: Prezydent USA Joe Biden Pochwalił męstwo ukraińskich cywilów Rozmawiając z siłami amerykańskimi w Polsce, powiedział, że mają „dużo kręgosłupa”. Poruszył także narastający kryzys uchodźczy, dziękując organizacjom humanitarnym w Polsce za wysłanie pomocy na Ukrainę i pomoc uchodźcom. Jedno na dwoje dzieci ukraińskich Według oświadczenia wydanego w czwartek przez Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF), wysiedleni, ponieważ Rosja rozpoczęła inwazję 24 lutego.

Ma spotkać się z Prezydentem RP Andrzejem Dudą i wygłosić przemówienie „nagłówek” W sobotę, według Białego Domu. Przeczytaj więcej o wydarzeniach Biden w Polsce tutaj.

Rosja przedstawia aktualne informacje na temat zgonów wojskowych: Rosyjskie wojsko powiedziało na konferencji prasowej w piątek, że Ponad 1300 personelu wojskowego Zginęli na Ukrainie, a ponad 3800 zostało rannych, w pierwszej większej aktualizacji ofiar od 2 marca. Straty rosyjskie znacząco wyższy.

Dwóch wysokich rangą wojskowych NATO oszacowało w środę liczbę rosyjskich żołnierzy zabitych w akcji na Ukrainie na od 7000 do 15 000. Inni urzędnicy amerykańscy określili straty rosyjskie w podobnym zakresie – od 7 000 do 14 000 żołnierzy rosyjskich – ale wyrazili „niskie zaufanie” do tych szacunków.

READ  Aktualizacje na żywo: wojna Rosji na Ukrainie

Siły ukraińskie również powiedziały, że tak Rosyjski generał zabity W regionie Chersoniu.

Putin twierdzi, że „znosi kulturę”: Prezydent Rosji Władimir Putin złożył skargę na tak zwane „zniesienie kultury” podczas wideokonferencji w piątek, mówiąc, że Zachód próbuje „znieść” Rosję.

Porównał traktowanie swojego kraju do publicznej reakcji na twórczynię „Harry’ego Pottera” JK Rowling, która w przeszłości była krytykowana za poglądy określane jako antytranspłciowe. Putin, który przedstawia się jako nosiciel konserwatywnych wartości kulturowych, skrytykował prawa osób transpłciowych i gejów. Rowling odpowiedziała, że ​​krytyka kultury abolicji „nie jest lepsza” ze strony tych, „którzy masakrują cywilów” na Ukrainie i zamieściła link do artykułu prasowego na temat krytyki uwięzionego na Kremlu Aleksieja Nawalnego.

W swoich wypowiedziach Putin kontynuował, porównując obecną sytuację z kulturą rosyjską na Zachodzie z cenzurą w nazistowskich Niemczech. Putin określił swoją inwazję na Ukrainę – kraj, który ma żydowskiego prezydenta – jako kampanię „oszczerstwa”, którą historycy i obserwatorzy polityczni stanowczo odrzucali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *