Sędzia rzucił mapę Kongresu Maryland dotyczącą „poważnego” Jerrymandering

Bataklia nakazał, aby mapa nie była używana w tegorocznych prawyborach i wyborach powszechnych w stanie Maryland, a Zgromadzeniu Ogólnemu nakazał przerysować mapę do 30 marca – ścisły termin na tygodniowy proces.

Rzeczniczka Biura Prokuratora Generalnego stanu Maryland powiedziała, że ​​biuro wciąż analizuje decyzję i nie podjęło decyzji, czy odwołać się.

Podczas procesu Pataclia spodziewał się, że sprawa trafi do Sądu Apelacyjnego Maryland, gdy zbliżają się prawybory tego lata. I jej Z Demokratami w Kongresie w stanie Maryland i w całym kraju, ostateczny wynik wyborów śródokresowych może mieć daleko idące konsekwencje.

Kongresowa mapa Maryland – Przeszedł w grudniowym głosowaniu niezadowolonym przez partię – stworzył siedem bezpiecznych mandatów demokratycznych i zagroził Andy’emu Harrisowi, jedynemu republikańskiemu kongresmenowi w stanie, poprzez zakwestionowanie 1. Dzielnicy.

Fair Maps Maryland, grupa anty-Jerrymandering, połączyła siły z gubernatorem Larrym Hoganem (R), aby zbliżyć stan do zakończenia dyskryminującego Jerrymanding, którego orzeczenie Pataclia ostatecznie faworyzowało Demokratów.

„Nazywanie tego wielkim wydarzeniem oznaczałoby upadek tego stulecia” — czytamy w raporcie. „Wyrok sędziego Pataclii potwierdza to, co wszyscy wiemy od lat – Maryland to zero dla Jerrymandering, nasze dystrykty i rzeczywistość polityczna są sfałszowane i jest wiele dowodów na to, że tak się stanie. Jesteśmy w gruzach, aby to zakończyć.

Battaglia dołącza do Panel wschodzących sędziów stanowych Po orzeczeniu Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych w 2019 r., że sądy federalne nie są właściwym sposobem radzenia sobie z tymi wyzwaniami, kraj jest gotowy do podjęcia dyskryminujących jermimanderingu. W listopadowej bitwie o kontrolę w Kongresie obie partie wykorzystały dyskryminujące kiełkowanie, aby zwiększyć swoje szanse na zdobycie większości. Ale niektórzy sędziowie stanowi nałożyli sankcje na wyzwanie prawne. Sądy stanowe W Północnej Karolinie i Pensylwanii Podczas gdy wiele innych spraw było w toku, wyrzucili mapy, które uznały Republikanów za nie do przyjęcia.

READ  Ustawodawcy z Arizony głosowali w sprawie umożliwienia lokalnej policji dokonywania aresztowań transgranicznych

Republikanie twierdzą, że mapa Kongresu uchwalona na Zgromadzeniu Ogólnym W głosowaniu w głównej linii partii grudzień – Wolność słowa Konstytucji Maryland narusza zasady wolnych i częstych wyborów oraz ich odpowiedniki.

W trakcie procesu powodowie republikańscy przedstawiali dowody, że twierdzili, że dyskryminują „dominację” rysowników map. Sean Trende, analityk ds. wyborów w RealClearPolitics, zauważył, że twórcy trendów chcą „złamać” swoje mocne strony, rozpowszechniając republikańskich wyborców w większej liczbie niebieskich dzielnic, w których nie będą mieli wpływu na wynik. Wybory. Na przykład twórcy map zabrali republikańskich wyborców w hrabstwie Harford z 1. dzielnicy do niebieskiej 3. dzielnicy – ​​jednocześnie wycinając kampus Blue Harford w pobliżu zatoki Chesapeake na 1. miejscu.

„Wyraźnie narysowano go z zamiarem zranienia republikańskich szans wybrania kogokolwiek w Kongresie”, powiedział Trende, dodając, że niedawno służył jako specjalny mistrz w Sądzie Najwyższym Wirginii, przerysowując mapy kongresowe i legislacyjne.

Robert Popper, adwokat Judicial Watch z prawicowego panelu ds. aktywizmu prawnego, wezwał sędziego do przyjęcia podejścia „przechodniego” do oceny mapy. Powiedział, że jeśli mapa wielu pomiarów używana przez ekspertów jest dyskryminującym kiełkującym, to może być dyskryminującym kiełkującym.

„Jerrymanding zmienia okręgi wyborcze w celu dyskryminacyjnych korzyści” – powiedział Popper w swoim ostatnim wykładzie. „Jak to udowodnić? Jerry Commander robi to, co robi.

Ale Biuro Prokuratora Generalnego stanu Maryland wielokrotnie stwierdzało, że w Konstytucji stanu Maryland nie ma nic, co zabraniałoby twórcom map rysowania poglądów politycznych podczas rysowania map i że nie ma sposobu, aby określić, czy dyskryminacja jest „poważna” na mapie.

Pataclia kilkakrotnie przyznał, że to jest sedno sprawy – do jakiego stopnia dyskryminacja jest wysoka?

READ  Rosja rozszerza ataki na ukraińskie cele cywilne po niepowodzeniach na linii frontu

Ale wykorzystał wymagania stanowe, aby przeciągnąć okręgi ustawodawcze w okręgi kongresowe, aby stwierdzić, że jest to niezgodne z konstytucją.

Alan Ligtman, profesor historii na Uniwersytecie Stanów Zjednoczonych, biegły sądowy w stanie, przekonywał, że mapa Kongresu nie jest dyskryminującym jerrymanem i że nie ma nic poważnego w mapie Maryland. Zwrócił uwagę na fakt, że Demokraci w Zgromadzeniu Ogólnym „mogliby to zrobić, gdyby zamierzali zniszczyć dzielnicę republikańską – ale tego nie zrobili”. Biden wygrałby dzielnicę Harris o mniej niż 1 procent do 2020 roku dzięki nowym podatkom, które Listman i inni spodziewają się wesprzeć Harrisa. Lichtman powiedział, że była to „instrukcja”, aby Zgromadzenie Ogólne zdecydowało nie iść dalej, aby uczynić Dystrykt 1 bezpieczniejszym dla Demokratów.

„Czy to nie jest jak argumentowanie, że nie ukradli 100 000 dolarów, nie ukradli 50 000 dolarów?” Popper odpowiedział podczas przesłuchania.

Jeśli rząd apeluje i werdykt Pataclia zostanie podtrzymany, Jak kontrolowane przez demokratów Zgromadzenie Ogólne może narysować mapę Kongresu w przyszłości, który może nałożyć nowe ograniczenia, które nie zawsze obowiązywały.

Demokraci w stanie Maryland wykorzystali swoją partyzancką przewagę w Izbie Reprezentantów, aby narysować mapy na korzyść Demokratów, a w poprzednich przypadkach przyznawali, że Republikanie narysowali mapę z 2011 r., aby utrudnić Republikanom wybór w zachodniej 6. okręgu kongresowym Maryland. Sędzia federalny zauważył, że trzeci okręg Kongresu na mapie z 2011 roku był „jak pochylony skrzydlaty pterodektyl ​​w całym stanie”.

Rząd argumentował, że plan Kongresu na 2021 r. był dokładniejszy niż w przeszłości i że należy mu się to przyznać – prawnicy republikańscy kpili, że gorzej nie może być.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *