General Motors wstrzymuje produkcję pickupów w Indianie z powodu braku chipów

Ciężarówki zjeżdżają z linii montażowej w fabryce Chevrolet Silverado i GMC Sierra w Fort Wayne w stanie Indiana, 25 lipca 2018 r.

John Grace | Reuters

Detroit – silniki ogólne W przyszłym miesiącu wstrzyma produkcję pickupów w zakładzie w Indianie na dwa tygodnie z powodu ciągłego niedoboru chipów półprzewodnikowych, które od ponad roku sieją spustoszenie w światowym przemyśle motoryzacyjnym.

Oczekiwano, że podaż chipów, które są kluczowymi częściami dla nowych pojazdów, będzie stopniowo poprawiać się dla producentów samochodów w tym roku, ale istnieją inne problemy z łańcuchem dostaw, w tym Kontynuacja rosyjskiej inwazji na Ukrainę, W cieniu takich oczekiwań.

Prezes GM Mark Royce powiedział niedawno CNBC, że podaż chipów „trochę się poprawia”, ale kryzys jeszcze się nie skończył. „Nie udało nam się” – powiedział w zeszłym tygodniu. „Robimy, co w naszej mocy”.

Firma ogłosiła w piątek, że fabryka General Motors w Fort Wayne w stanie Indiana będzie zamknięta w tygodniach od 4 do 11 kwietnia. Zakład produkuje pełnowymiarowe pickupy Chevrolet Silverado i GMC Sierra.

Producenci samochodów w swoich najbardziej poszukiwanych i najbardziej dochodowych pojazdach traktują priorytetowo chipy, gdy tylko jest to możliwe. Dla producentów samochodów z Detroit są to pickupy i duże SUV-y.

„Ogólnie rzecz biorąc, w pierwszym kwartale zaobserwowaliśmy lepszą spójność dostaw półprzewodników niż w całym ubiegłym roku. Przełożyło się to na poprawę naszej produkcji i dostaw w ciągu pierwszych trzech miesięcy roku” – powiedział GM w piątkowym oświadczeniu. „Jednak niepewność i nieprzewidywalność pozostają w bazie dostaw półprzewodników, a my aktywnie współpracujemy z naszymi dostawcami, aby złagodzić potencjalne problemy w przyszłości”.

General Motors produkuje również pickupy Silverado i Sierra w zakładach w Meksyku i Kanadzie. W Flint w stanie Michigan produkują większe, wytrzymałe wersje.

READ  Skrzydełka, krewetki i alkohol: w tym roku zorganizuj budżetową imprezę Super Bowl ostrożnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *