Stephen Willheit, twórca GIF-ów, umiera w wieku 74

Stephen Earl Wellheit urodził się 3 marca 1948 roku w West Chester w stanie Ohio. Jego ojciec, Clarence Earl Wellheit, był pracownikiem fabryki. Jego matka, Anna Lou (Dorsey) Welheit, była pielęgniarką.

Żona pana Wellheita powiedziała, że ​​później w swoim życiu zapisał historię swojego wynalazku w trzystronicowym dokumencie, który podzielił się ze swoimi dziećmi i wnukami.

Pani Wellheit powiedziała, że ​​kiedy jedna z jego wnuczek, Kylie, powiedziała swojej nauczycielce komputerowej, że jej dziadek wynalazł GIF-a, nauczycielka jej nie uwierzyła. To skłoniło pana Welleighta do napisania listu do nauczyciela, aby potwierdzić historię. Potem Steve Welheit zarejestrował się i powiedział „Google to”,

Pan Welheit przeszedł na emeryturę w wieku 51 lat po udarze mózgu, ale nadal jest zajęty używaniem umiejętności programowania komputerowego, aby ulepszyć swój model kolei. Jego żona powiedziała, że ​​to hobby miało być ograniczone do jego piwnicy, ale rozprzestrzeniło się na inne pokoje, ponieważ pan Weilheit budował modele mostów kolejowych w swoim biurze na piętrze.

Pani Welheit powiedziała, że ​​jej mąż również uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu i że wybrali się na kilka wypraw kempingowych z jej synem Rickiem, o którym powiedziała, że ​​jest jednym z „najlepszych przyjaciół” pana Welheita.

Powiedziała, że ​​podróżowali ze swojego domu w Milford w stanie Ohio na czubek Florydy i Wielki Kanion. „Steve lubi sosny na północy, a ja lubię ocean, więc dał nam dużo miejsca”.

Para wyszła za mąż w 2010 roku, kiedy oboje mieli po 60 lat. Pani Wilhite powiedziała, że ​​ich pierwsza randka była w Cracker Barrel rok przed ślubem.

READ  Ogólne spoilery dotyczące szpitala 26 grudnia 2022 r. – 6 stycznia 2023 r

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *