Ostateczny wynik USMNT vs. Walia: Stany Zjednoczone rozpoczynają kampanię Pucharu Świata w Katarze od remisu po późnym rzucie karnym Garetha Bale’a

Stany Zjednoczone świętowały swój powrót na mundial remisem 1:1 z Walią, otwierając mecz grupy B Znakomity gol Tima Weaha W pierwszej połowie został później anulowany przez zamianę rzutu karnego Garetha Bale’a pod koniec drugiej połowy, kiedy obie drużyny podzieliły się punktami. To remis, który nie wygląda zbyt dobrze, biorąc pod uwagę, że Amerykanie wyglądali tak ostro w pierwszych 45 minutach dzięki świetnemu wolejowi Christiana Pulisica, który pomógł drużynie wyjść na prowadzenie.

Ale druga połowa była zupełnie inną historią, ponieważ Walijczyk poprawił się w grze, a drużyna Grega Berhaltera była na palcach. Na mniej niż 10 minut przed końcem Walker Zimmermann, który był tego dnia doskonały, sfaulował Bale’a w polu karnym i stracił rzut karny. Tej nocy potrzebne były wielkie interwencje Matta Turnera z Turnera i chociaż dostał trochę kary od Bella, piłka została uderzona zbyt mocno, aby ją obronić. Mogło się to wydawać straconą szansą, gdy trzy punkty postawiłyby Walię i Iran na krawędzi eliminacji. Zamiast tego Amerykanie wyliżą swoje rany i przygotują się na Czarny piątek przeciwko Anglii o 14:00 czasu wschodniego.

Oto kilka punktów zdobytych w meczu:

Świetne przebudzenie w drugiej połowie

W Concacaf taki występ wystarczyłby prawdopodobnie do zdobycia trzech punktów, ale błędy są karane, gdy jesteś na największej scenie. To nie jest play-off i wystarczył jeden zapomniany wślizg Zimmermanna, by zepsuć znakomitą grę, gdy Bale strzelił z rzutu karnego do siatki.

Tyler Adams został późno wyrzucony z własności Bella i wyrzucony przez Clean Acostę, aby zatrzymać okazję do zdobycia bramki. Wygląda na to, że te chwile mogą przebiegać w obie strony, ale największa noc zależy od dostępności Geo Reiny.

Wracając do pełnej sprawności dla Borussii Dortmund, Reina mógł zrobić różnicę pod koniec meczu, kiedy Stany Zjednoczone popychały sprawy do przodu. Ale Berhalter wykorzystał Jordana Morrisa Tima Weaha jako swój drugi odcinek. Powiedział dziennikarzom po meczu, że Reyna będzie dostępny na mecz z Anglią, sugerując, że jego status jest niepewny w meczu otwarcia. Morris, który był na korcie od 11 minut, nie miał zbyt wiele czasu, aby wywrzeć wpływ. Miał tylko trzy przyłożenia i nie wykonał żadnego z dośrodkowań. Wkład nie był wystarczająco dobry w jego krótkim czasie na boisku.

READ  House Oversight Committee, Daniel Snyder nie zgadza się co do warunków zeznań

Ogólnie rzecz biorąc, USMNT jest nadal w dobrej formie, aby przejść do 1/8 finału, ale znacznie utrudnili zadanie. Nawet jeśli Anglia wygra swoje mecze, Stany Zjednoczone będą musiały tylko poprawić wynik Walii przeciwko Iranowi, aby przejść do następnego etapu, więc nie wszystko jest ponure po tej porażce. Jeśli Walia w jakiś sposób przegra z Iranem, a Anglia pokona USA, możemy być w grze typu „wygrana i przepustka”, aby zamknąć grupę, w którym to momencie USMNT nadal będzie kontrolować ich los.

Pulisic musi być zdrowy

Celem Walesa było skopanie Pulisica na ziemię, aby nie miał żadnego efektu. W jakiś sposób oficjalny faul został popełniony cztery razy podczas meczu i przez większość czasu plan gry Walii działał. Ale kiedy Josh Sargent skierował piłkę na swoją ścieżkę, pozwalając mu dryfować centralnie, Pulisic zabłysnął swoim dryblingiem, a Weah zdobył pierwszego gola w meczu.

Podczas gdy jego konsekwentna gra pozostawia wiele do życzenia, w drużynie narodowej nie ma wielu graczy, którzy są w stanie otworzyć mecz jak Pulisic. Ukończył mecz z Walią, ale wyraźnie zmagał się z ciągłymi wyzwaniami. W meczu z Anglią będzie musiał od razu wrócić, aby przedrzeć się przez linię obrony, w przeciwnym razie szanse na zwycięstwo są znacznie zmniejszone. Warto śledzić jego stan w kolejnym meczu zaledwie cztery dni później.

Och, kapitanie, mój kapitanie

Tyler Adams był doskonały. Był tam na każdym kroku, kiedy Stany Zjednoczone potrzebowały kogoś do rozkładania sztuk i oglądania Bella. Potwierdził również, że wszystkie jego podania trafiały we właściwe miejsca. Czasami łatwo jest wziąć Adamsa za pewnik, ponieważ jest tak konsekwentnym wykonawcą, ale w Pucharze Świata i Noszenie opaski w tak młodym wiekuJego gwiazda świeciła najjaśniej. Adams wygrał trzema wślizgami i miał dwa przechwyty, jednocześnie pomagając chronić swoją obronę. Mając za sobą Tima Reama, było łatwiej, ponieważ Adams nie musiał przesadzać, wiedząc, że ktoś może oczyścić ataki.

READ  Przedłużenie procesu przetargowego dla Manchesteru United za szejka Jassima bin Hamada Al Thaniego i Sir Jima Ratcliffe'a

Chcesz więcej relacji z Mistrzostw Świata? Posłuchaj poniżej i śledź Dom Bohaterówcodzienny podcast piłkarski CBS Sports, zawiera pierwszorzędne analizy, komentarze, typy i nie tylko podczas wielkich meczów w Katarze.

program

Możesz znaleźć pełne Terminarz reprezentacji USA mężczyzn jest tutaji Cały terminarz Mistrzostw Świata w Katarze jest tutaj. Bądź na bieżąco z tym, kto strzela gole i asysty, we wszystkich naszych długich ligach Strona ze statystykami mistrzostw świata.

• Poniedziałek, 21 listopada: USMNT 1, Walia 1
  • Piątek, 25 listopada: Anglia kontra USMNT, 14:00 czasu wschodniego (Fox, Telemundo)
  • Wtorek, 29 listopada: Iran kontra USMNT, 14:00 czasu wschodniego (Fox, Telemundo).