Oto, co AT&T oferuje inwestorom w WarnerMedia i jak to będzie działać

AT&T szczegółowo opisał swoje plany produkcyjne WarnerMedia w piątek, a inwestorzy w końcu spodziewali się, że otrzymają udział w nowej spółce zajmującej się mediami strumieniowymi za każde cztery posiadane przez nich udziały w AT&T.

AT&T T,
+ 2,19%
W drodze Rotacja działalności Warner Media We współpracy z Discovery Inc. DISCA,
+ 0,85%A
Które zdaniem dyrektorów pozwoli AT&T ponownie skupić uwagę na swoich podstawowych działaniach komunikacyjnych. Firma spodziewa się, że transakcja zostanie sfinalizowana w kwietniu, a kierownictwo ogłosiło plany wypłaty dywidendy inwestorom 5 kwietnia, po zamknięciu działalności.

AT&T wyjaśniło w piątkowym oświadczeniu, że posiadacze akcji AT&T na koniec notowań 5 kwietnia będą mogli nabyć akcje WarnerMedia SpinCo, które reprezentują 100% udziałów AT&T w tym biznesie. Po zamknięciu transakcji, oczekiwanym w kwietniu, inwestorzy otrzymają około 0,24 akcji nowo utworzonego WarnerBros. Odkryj wszystkie posiadane akcje AT&T.

Zobacz też: AT&T wydaje nowe wytyczne, gdy zbliża się kolej WarnerMedia

Utworzone udziały stanowią około 71% WarnerBros. Odkrycie, które będzie sprzedawane pod symbolem „WBD” po zakończeniu wyświetlania podrzędnego. Firma stwierdziła, że ​​akcjonariusze „nie muszą podejmować żadnych działań”, ponieważ akcje SpinCo zostaną automatycznie wymienione w dniu zamknięcia transakcji.

Potencjalny okres między wypłatą dywidendy a zamknięciem transakcji może spowodować zamieszanie dla każdego, kto chce kupić lub sprzedać akcje. Spółka wskazała, że ​​między 4 kwietnia, dniem sesyjnym poprzedzającym dzień ustalenia prawa do wydzielenia, a zamknięciem fuzji z Discovery, na nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych pojawią się dwa giełdy akcji AT&T.

Ci, którzy zdecydują się sprzedać akcje zwykłe AT&T w „normalny sposób”, sprzedają zarówno akcje AT&T, jak i prawo do otrzymania WarnerBros. Odkrycie akcji poprzez transakcję. Ci, którzy uczestniczą w rynku „ex-distribution” będą sprzedawać akcje AT&T, zachowując jednocześnie prawo do otrzymania WarnerBros. strzałka odkrycia.

Ponadto w oknie handlu dwustronnego ci, którzy chcą posiadać akcje AT&T, sprzedając jednocześnie prawo do otrzymania WarnerBros. Odkrycie może korzystać z tymczasowej opcji po wydaniu, która będzie dostępna na NASDAQ.

READ  Aktywista inwestor wzywa dyrektora generalnego BlackRock, Finka, do ustąpienia z powodu „hipokryzji” ESG

Podczas gdy akcjonariusze AT&T nadal będą posiadać tę samą liczbę akcji AT&T po zamknięciu transakcji, jaką posiadali tuż przed zawarciem transakcji, oczekuje się, że cena akcji spółki zostanie skorygowana po zakończeniu transakcji, odzwierciedlając wyskakującą ofertę.

Rada Dyrektorów AT&T ogłosiła również dywidendę za drugi kwartał w wysokości 27,75 centa na akcję, pierwszą dywidendę kwartalną w ramach Zmniejszone roczne płatności ustalone przez kierownictwo w zeszłym miesiącu. Dywidendy zostaną wypłacone 2 maja akcjonariuszom, którzy będą rekordowi od 14 kwietnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *