Akcje Trump Media spadają, gdy SEC oskarża swojego audytora o „masowe oszustwo”

GT

  • Cena akcji Trump Media spadła w piątek po oskarżeniu audytora o „masowe oszustwo”.

  • Audytor BF Borgers nie przestrzegał powszechnych standardów rachunkowości, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd stwierdziła.

  • Akcje medialnej spółki spadły w piątek rano aż o 9%.

Z nowego raportu wynika, że ​​w piątek akcje Trump Media ponownie spadły po tym, jak Komisja Papierów Wartościowych i Giełd oskarżyła audytora firmy o „masowe oszustwo”, które trwało ponad dwa lata. Depozyt.

Organ regulacyjny stwierdził, że BF Borgers CPA PC, która badała sprawozdania finansowe Trump Media, spotkała się z „celowym i systematycznym nieprzestrzeganiem” ogólnych standardów rachunkowości firmy.

Firmę i jej właściciela Benjamina Borgersa oskarżono o „fałszywe przedstawianie klientom”, że audyty będą zgodne ze Wspólnymi Standardami Rachunkowości oraz o fałszowanie dokumentów audytowych. Jak podała SEC, działania te dotyczyły około 1500 zamówień SEC od stycznia 2021 r. do połowy 2023 r.

BF Borgers uregulował opłaty SEC, płacąc grzywnę w wysokości 12 milionów dolarów, podczas gdy właściciel Borgers zapłacił osobną grzywnę w wysokości 2 milionów dolarów. Działalność firmy została trwale zamknięta, a Borgers zgodził się również zaprzestać „występowania i wykonywania zawodu” jako księgowy.

„Ben Borgers i jego firma audytorska BF Borgers byli odpowiedzialni za jedną z największych porażek hurtowników na naszych rynkach finansowych” – stwierdził w oświadczeniu Gurbir Grewal, dyrektor Działu Egzekucji SEC. „Ponieważ inwestorzy przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych polegają na zbadanych sprawozdaniach finansowych spółek publicznych, księgowi i firmy księgowe dokonujące przeglądu tych sprawozdań odgrywają kluczową rolę na naszych rynkach finansowych. Borgers i jego firma całkowicie porzucili tę rolę, ale dzięki żmudnym wysiłkom , praca pracowników… Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, Borgers i jego stale powiązanej fałszywej fabryki audytorów.”

Akcje Trump Media spadły w piątek rano aż o 9%, ale później zmniejszyły straty do około 4%. Firma szuka teraz nowego audytora – powiedziała Business Insiderowi w e-mailu.

READ  Wyniki wyborów i dane o inflacji na powierzchni. Tesla osiąga nowy niski poziom

„Trump Media nie może się doczekać współpracy z naszymi partnerami audytorskimi zgodnie z dzisiejszym zarządzeniem SEC” – powiedział rzecznik TMTG.

BF Borgers nie odpowiedział natychmiast na prośbę BI o komentarz.

Przeczytaj oryginalny artykuł na temat Interesuje się handlem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *