Brytyjscy konserwatyści ponoszą historyczne straty w wyborach lokalnych – DW – 05.04.2024

Wielkiej Brytanii Partia Pracy nalegała na premiera Rishi Sunak Wybory powszechne zarządzono po tym, jak rządząca Partia Konserwatywna poniosła miażdżącą porażkę w wyborach lokalnych. Anglia.

Torysi stracili połowę mandatów, o które walczyli. Dla kontrastu, Partia Pracy wygrała dziesięciolecia bezpartyjnych rad, burmistrzów regionalnych i wyborów uzupełniających do parlamentu w Blackpool South.

„Tu, w Blackpool, wiadomość została wysłana bezpośrednio do premiera” – powiedział lider labourzystów Keir Starmer. „Mamy dość waszego upadku, waszego zamieszania i podziału, a Rishi bezpośrednio powiedział Sunakowi, że chcemy zmian” – dodał Starmer.

Sunak przeciwstawił się szansom w wyborach powszechnych

Sunak ma moc decydowania Data wyborów powszechnychPowinno ono jednak odbyć się nie później niż 28 stycznia następnego roku.

Jego notatka była negatywna po tym, jak konserwatysta Ben Hoosen wygrał reelekcję na burmistrza Tees Valley North.

„Przyjdźcie na wybory powszechne. [voters] Zamierzają się z nami trzymać” – powiedział Sunak.

Lider Partii Konserwatywnej Richard Holden powiedział, że to była „trudna noc”.

Starmer powiedział, że sondaż pokazał chęć zmianZdjęcie: Ian Forsyth/Getty Images

Ogólnokrajowe sondaże pokazują, że Partia Pracy przewodzi konserwatystom o 20 punktów procentowych w sondażach przed wyborami powszechnymi.

Według BBC pierwsze punkty sugerowały, że Partia Pracy zdobędzie 34 procent głosów, a torysi będą tracić dziewięć punktów.

Przewidywania Sky News dotyczące wyborów powszechnych na podstawie częściowych wyników są takie, że Partia Pracy stanie się największą partią, ale nie uzyska ogólnej większości.

Ogłoszenie burmistrza Londynu

Wyniki zostaną ogłoszone w weekend, w tym kluczowy wyścig na burmistrza Londynu, w którym Sadiq Khan z Partii Pracy ma nadzieję zostać ponownie wybrany.

Gdzie indziej zyski odniosły także centrowi Liberalni Demokraci i Partia Zielonych, podobnie jak Reform UK, która próbowała przesunąć wyborców na prawicę z konserwatystów.

Niemniej jednak wydaje się, że wśród torysów nie ma jawnego ruchu na rzecz zastąpienia Sunaka, a na tym etapie jest to mało prawdopodobne w przypadku kampanii wyborczej.

READ  Tiger Woods wycofuje się z pierwszego turnieju PGA Tour po operacji

Sunak powiedział wcześniej, że będzie głosował „w drugiej połowie 2024 r.”.

lo/msh (AFP, AP, Reuters)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *