Oto, co wiemy o śmiertelnym upadku mostu Morbi w Indiach w GujaratCNN

Wśród 135 osób zabitych w niedzielę było ponad 50 dzieci Upadek mostu W indyjskim stanie Gujarat, wynika z listy ofiar opublikowanej w środę przez urzędników stanowych.

Śledczy prowadzą śledztwo Dlaczego historyczny wiszący most w mieście Morbi zawalił się, wysyłając dziesiątki ludzi do rzeki poniżej. Jedna z najgorszych tragedii bezpieczeństwa publicznego, jaka dotknęła kraj w ostatnich latach.

Pojawiły się pytania o to, jak zawalił się wąski chodnik i jaka była rola firmy produkującej energię, której zadaniem było utrzymanie struktury z epoki kolonialnej, która została otwarta dla publiczności dopiero w zeszłym tygodniu po naprawach.

Oto, co wiemy.

Według władz Gudżaratu około 200 osób zostało zabitych, gdy most na rzece Machu w mieście Morbi zawalił się około 18:30 czasu lokalnego 30 października.

Według danych opublikowanych w środę, wśród zmarłych było 54 dzieci. Większość ma mniej niż 10 lat – najmłodszy to 2-letni chłopiec.

36-sekundowy klip wideo udostępniony przez administrację dystryktu Morbi przez afiliowaną CNN News-18 pokazuje dużą liczbę młodych ludzi zgromadzonych na moście na chwilę przed jego zawaleniem.

Na filmie widać, jak niektórzy mężczyźni potrząsają mostem i wrzucają do rzeki stojących na nim ludzi, zanim konstrukcja ustąpiła.

Minister spraw wewnętrznych Gudżaratu Harsh Sanghavi powiedział 31 października Wyglądało na to, że kabel jest odłączony.

Zdjęcia zrobione z następstw pokazują ludzi gromadzących się na brzegu rzeki w pobliżu metalowego chodnika wiszącego pod ostrym kątem do wody.

Ocaleni i świadkowie śmiertelnego incydentu opisali sceny chaosu.

„Ludzie trzymali się mostu po wypadku, ale kiedy się zawalił, pośliznęli się i wpadli do rzeki” – powiedział Reuterowi Raju, świadek, który podał tylko jedno imię. „Nie mogłem spać przez całą noc, ponieważ pomagałem w akcji ratunkowej. Do szpitala przywiozłam wiele dzieci.

READ  Rouen, Francja: Policja zastrzeliła uzbrojonego napastnika, który próbował podpalić synagogę

Jego przyjaciel Narendra Singh Jadeja, który stracił siedmiu członków swojej rodziny, w tym czworo dzieci, powiedział Reuterowi: „Nie potrafię wyrazić, jak zły i bezradny się czuję”.

Ratownicy przeprowadzają akcję poszukiwawczą w Morbi, 31 października 2022 r.

Most wiszący Morbi został zbudowany w 1900 roku podczas rządów brytyjskich i ma 230 metrów (755 stóp) długości i 1,25 metra (4 stopy) szerokości.

Od dziesięcioleci jest popularną atrakcją turystyczną nadrzecznego miasta, którego brukowane uliczki noszą architektoniczną spuściznę rządów kolonialnych.

Według dyrektora zarządzającego firmy Oreva z Gudżaratu, która nadzorowała prace konserwacyjne, most został zamknięty w kwietniu na półroczne prace remontowe.

Screengrab wypadek na moście w Indiach

Film pokazuje ludzi uczepionych gruzów po śmiertelnej katastrofie mostu

Podczas ceremonii ponownego otwarcia 26 października Dyrektor Zarządzający powiedział dziennikarzom Według wideo z wydarzenia zamieszczonego w mediach społecznościowych, konstrukcja nie będzie wymagała żadnych większych prac przez „osiem do dziesięciu lat”.

But stoi obok uszkodzonego mostu wiszącego w Morbi w Indiach 1 listopada 2022 r.

Minister spraw wewnętrznych Gudżaratu Sanghavi powiedział 31 października, że ​​pięcioosobowy specjalny zespół śledczy został powołany do zbadania incydentu.

Trwają operacje poszukiwawczo-ratownicze prowadzone przez stanowe i krajowe zespoły reagowania na katastrofy oraz setki pracowników armii indyjskiej.

Policja stanowa poinformowała 31 października, że ​​dziewięć osób zostało aresztowanych i oskarżonych o zawinione zabójstwo. Wszyscy podejrzani są spokrewnieni z Orewą.

Wśród nich jest dwóch menedżerów, dwóch kasjerów, dwóch wykonawców i trzech ochroniarzy, powiedział starszy oficer policji Ashok Kumar Yadav.

Po tym śmiertelnym incydencie publiczna kontrola zwróciła się do Orewa, firmy z największego miasta Gudżaratu, Ahmedabadu.

Orewa zaczynała jako zegarmistrz, zanim zaczęła dywersyfikować się w elektronice, zgodnie z jej stroną internetową, która opisuje firmę jako „największego na świecie zegarmistrza” i „jedną z wiodących indyjskich marek”.

CNN kilkakrotnie kontaktowało się z Orewą, ale nie otrzymało odpowiedzi.

Żałobnicy niosą trumny tych, którzy zginęli po zawaleniu się mostu na rzece Machu w Morbi w stanie Gujarat w Indiach, 31 października 2022 r.

Premier Indii Narendra Modi odwiedził miejsce zawalenia w Morbi 1 listopada.

READ  Prezydent Biden nazywa chińskiego Xi dyktatorem

Po przeprowadzeniu z powietrza badania terenu stanął na jednym końcu zawalonego mostu wiszącego i przejął działania ratownicze.

„Pojechałem do Morbi, był świadkiem strasznego wypadku na moście. Spotkał rodziny pogrążone w żałobie i złożył im kondolencje. Odwiedziłem miejsce tragedii i poszedłem do szpitala, w którym ranni wracają do zdrowia – napisał na Twitterze Modi po wizycie w lokalnym szpitalu.

Przywódca Indii dodał, że spotkał się z ratownikami i przewodniczył spotkaniu przeglądowemu.

Biuro szefa rządu Gudżaratu napisało na Twitterze: „Modi zapewnił im wszelką pomoc ze strony rządu”.

Operacje poszukiwawczo-ratownicze były kontynuowane we wtorek, a nurkowie skanowali teren w poszukiwaniu ciał.

Modi powiedział wcześniej, że rodziny zmarłych otrzymają rekompensatę z Krajowego Funduszu Pomocy Premiera.

Naczelny minister stanu Gujarat Bhupendra Patel powiedział, że rząd stanowy zapłaci około 5000 dolarów rodzinom zmarłych i 600 dolarów każdej rannemu.

Przewiduje się, że kremacja zmarłego rozpocznie się 1 listopada.

Premier Indii Narendra Modi odwiedził we wtorek miejsce zawalenia się mostu w zachodnich Indiach.

Światowi przywódcy oddali hołd ofiarom i ich rodzinom.

Prezydent USA Joe Biden złożył kondolencje tym, którzy stracili swoich bliskich podczas upadku.

„Dzisiaj nasze serca są z Indiami. Składamy nasze najgłębsze kondolencje rodzinom, które straciły bliskich podczas zawalenia się mostu i dołączamy do mieszkańców Gujarat w żałobie po śmierci tak wielu istnień” – powiedział Biden w oświadczeniu w poniedziałek.

„Stany Zjednoczone i Indie są niezbędnymi partnerami, z głębokimi więzami między naszymi obywatelami. W tym trudnym czasie będziemy nadal wspierać i wspierać ludność Indii.

Chiński państwowy nadawca CCTV poinformował, że chiński prezydent Xi Jinping również złożył kondolencje Modiemu.

„W imieniu rządu chińskiego i narodu chińskiego chciałbym złożyć najgłębsze kondolencje ofiarom i wyrazić nasze szczere współczucie ich rodzinom i rannym” – powiedział CCTV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *